Ana Sayfa Başyazılar MERHABA

MERHABA

30 views

Personel Yükseltici Platform sektörünün yeni dergisi “PLATFORMDERGİ”nin ilk sayısında, sizler ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. PLATFORMDER olarak, üyelerimizle birlikte yaptığımız toplantılar neticesinde, sektörümüze ait bir derginin olması gerektiği fikri ortaya çıkmıştı. Bizler de bu doğrultuda yönetim olarak çalışmalarımızı sürdürüp, APA Yayıncılık ile bir işbirliğine girerek, “PLATFORMDERGİ” yi sektör yayın hayatına kazandırdık.

PLATFORMDERGİ, sektör ile 2 ayda bir buluşacaktır. İçerik olarak; dernek ve üyelerimizden haberler, teknik konular, mevzuat konuları, iş sağlığı ve güvenliği konuları, yurt dışından haberler, hukuk ve sigorta köşesi, ürün tanıtımları, röportajlar ve söyleşiler bulunacaktır. Personel Yükseltici Platform Sektörü; gerek işletmeci, gerek imalatçı, gerek distribütör ve gerekse tedarikçileri ile, “merkezinde iş sağlığı ve güvenliğinin ön planda olduğu” bir sektörüdür. Dernek Yönetimi olarak, bu düşünceden yola çıkarak, derneğimize imalatçı ve distribütör firmaları da 2018 yılı itibariyle almaya başlamış bulunmaktayız. Ülkemizin en önemli markaları kısa süre içerisinde derneğimizin üyesi olmuşlardır. Öte yandan, işletmeci tarafında ise önemli firmaların da üyelikleri devam etmektedir.

Bizlerde bu ilgiden yönetim olarak memnuniyet duymaktayız. Üye sayımız, derneğimizin birinci yılında 100’e yaklaşmış bulunmaktadır. İşletmeci üyelerimizin, ülkemizdeki makine parkındaki oranı % 80 iken imalat ve distribütör üyelerimizin mevcut pazardaki payları % 70 civarındadır. Böyle yüksek bir temsil gücüne sahip olan derneğimizin, sektörde farkındalık oluşturması ve personel yükseltici platformların anlatılması adına dergimiz önemli bir görevi yerine getirecektir.

PLATFORMDER olarak 2018 yılı içerisinde sektörümüz için önemli bir fuara destek vereceğiz. Bu fuar, 2 – 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina’da gerçekleştirilecek olan “Vinç, İstif Makineleri, Platform, Proje Taşımacılığı İhtisas Fuarı” dır. Türkiye’nin en önemli fuarı olan Komatek Fuarları’nın organizatörü SADA Uzmanlık Fuarları A.Ş. ve Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörünün en eski ve en köklü yayın kuruluşu APA Yayıncılık işbirliğinde yapılacak bu fuar, sektörümüze hayırlı olsun şimdiden. Sektör adına yapılacak çok iş var. PLATFORMDER olarak bizler, üyelerimizle birlikte bu işleri başaracak güçteyiz. Bu vesile ile dergimize, faaliyetlerimize ve dergimize destek veren ve verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımla
YUNUS TÜRKEN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı