MAKİNESİNİ KİRAYA VERMEK İSTEYENLER İLE İŞİ YA DA PROJESİ İÇİN MAKİNE KİRALAMAK İSTEYENLERİ ONLİNE BİR PLATFORMDA BULUŞTURAN makinagetir.com, PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM SEKTÖRÜNDE DE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. “HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR MAKİNE KİRALAMA” ANLAYIŞIYLA HAREKET EDEN makinagetir.com’UN SATIŞ DİREKTÖRÜ BURAK SIĞ, PLATFORM TARAFINDAKİ FAALİYETLERİYLE İLGİLİ PLATFORMDERGİ’YE ÖZEL AÇIKLAMALARDA BULUNDU

“HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR MAKİNE KİRALAMA”
makinagetir.com, PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM KİRALAMA HİZMETİ VERMEYE NE ZAMAN BAŞLADI?

Personel yükseltici platform kiralama hizmetimiz 2017 yılı sonunda, diğer iş ve endüstriyel makinelerle birlikte eş zamanlı olarak başladı.
KİRALAMA PARKINIZDA HANGİ PLATFORM ÜRÜN GRUPLARI BULUNUYOR?
Makaslı platformda 6 -22 metre (Akülü – Dizel), eklemli platformda 12 – 41 metre (Akülü – Dizel), dikey platformda 6 – 12 metre, teleskobik platformda 22 – 41 metre ve paletli platform ise 18 – 42 metre arasında değişen geniş bir ürün gamına sahibiz. Kısaca platform ürün grubunda, her tip makine, makinagetir.com sistemimizde bulunmaktadır.
MAKİNESİNİ KİRAYA VERMEK İSTEYENLER İLE MAKİNE KİRALAMAK İSTEYENLERİ BİR PLATFORMDA BULUŞTURUYORSUNUZ. KISACA ÇALIŞMA SİSTEMİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Bu soruda iş modelimizi kısaca anlatmakta fayda var. 20 yılı aşkın sektör tecrübesi ile makine ihtiyacı olan herkese yönelik bir platform oluşturmayı amaçlayarak “hızlı, kolay ve güvenilir makine kiralama” anlayışıyla, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmeyi misyon edinerek yola çıktık. makinagetir.com, makine sahibi olup makinesini kiraya vermek isteyenler ile işi ya da projesi için makine kiralamak isteyenlerin buluştuğu online bir platform. Dolayısıyla kendi makinelerimizi kiraya vermiyor, makine yatırımı olan ve kiraya vermek isteyenleri bir çözüm ortağı olarak sistemimize dahil ediyoruz ve yatırımlarından daha fazla kazanç sağlamaları için imkan sağlıyoruz. Geniş ürün seçenekleri ile makine kiralamak isteyenlere işlerine en uygun makineyi kiralama imkânı verirken, sisteme kayıt olan makine sahiplerine ise yeni müşterilere ve projelere ulaşım fırsatı sunarak yüksek kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Özetle, makinesini kiraya vermek isteyenler ile makine kiralamak isteyenler arasında yeni nesil bir köprü kurarak yüzlerce seçeneği tek bir platformda sunuyoruz. Platformun dışındaki gruplarda da kendi makine parkımız bulunmamakta. 2500’den fazla her tipten platform sistemimizde kayıtlı ve hizmet vermeye açık durumda. Yurt içinde yer alan hemen hemen tüm markalarla çalışıyoruz.
PLATFORM KİRALAMA KRİTERLERİNİZ NELERDİR? DAHA ÇOK PİYASA MI YOKSA PROJE BAZLI KİRALAMA MI YAPIYORSUNUZ?
makinagetir.com üzerinden gelen taleplerin, tüm süreçleri ekibimiz tarafından yürütülüyor. Gereken şartlara en uygun makine, gerekirse uzman ekibimiz tarafından saha ve çalışma şartlarına göre ücretsiz ekspertiz yapılarak, talebin en optimum makineyle çözümleniyor. Sözleşmeler ile tüm taraflar için güvence sağlanıyor. Kiraya giden makinenin arızalanması durumunda, makine uygunluğuna göre ikame makine hizmeti de veriliyor. Saatlikten, 60 aya kadar kiralama hizmeti verebiliyoruz.
PLATFORM KİRALAMA SEKTÖRÜYLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?
İş sağlığı ve güvenliği açısından ve yönetmelik gereği personel yükseltici gerektiren işlerde platform kullanım zorunluluğu vardır. Son yıllarda bu konuda denetimlerin artması ve iş güvenliği uzmanlarının yönlendirmesiyle platform kullanımı ciddi oranda artmıştır ve zaten bu bir gerekliliktir. Kiralama açısından bakarsak; platformlar, yaptığı iş gereği diğer iş makineleri gibi sürekli ve yoğun çalışan makineler olmadığından aralıklarla ihtiyaç olmaktadır. Böyle durumlarda firmalar bu makinelere yatırım yapmaktansa ihtiyaç duyduğunda kiralamayı tercih ediyor. Dolayısıyla kiralama sektörü son yıllarda ciddi oranda bir artış gösterdi.