Ana Sayfa Dergi Haberleri İŞ MAKİNELERİ KOLEKSİYONU HAYATA BAĞLADI

İŞ MAKİNELERİ KOLEKSİYONU HAYATA BAĞLADI

26 views

17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİ’NDE ENKAZ ALTINDA KALAN VE AİLESİNİN ÇABALARIYLA KURTARILAN BURAK SEZGİN, YAŞADIĞI ACI OLAY KARŞISINDA HAYATA DAHA SIKI TUTUNARAK, MAKET İŞ MAKİNESİ KOLEKSİYONU OLUŞTURMAYA BAŞLADI. KOLEKSİYONUNDA 200’E YAKIN İŞ MAKİNESİ BULUNDURAN SEZGİN, TEREX’TEN MAKET PLATFORM TALEBİNDE BULUNDU. TALEBİ GERİ ÇEVİRMEYEN GENIE TÜRKİYE VE HAZAR DENİZİ BÖLGESİ SATIŞ VE SSH MÜDÜRÜ GÖKHAN GÜLTEKİN DE SEZGİN’E GENIE Z-60/37FE TELESKOPİK PLATFORM HEDİYE EDEREK, KOLEKSİYONA DESTEK OLDU

Küçük yaşlarda iş makinelerine hayranlık duymaya başlayan Burak Sezgin, oluşturduğu koleksiyonda birçok markadan ekskavatör, kazıcı yükleyici, forklift, traktör, otobüs ve otomobil maketi bulunduruyor. 17 Ağustos depremi sonrasında hayatının merkezine iş makinesi koleksiyonunu koyduğunu söyleyen Burak Sezgin, “Moral ve motivasyonumu maketlerimden alıyorum. Hayata tutunmada ve başarılarımda koleksiyonuma borçluyum” ifadelerini kullandı.

MORAL VE MOTİVASYON KAYNAĞI
17 Ağustos Marmara depreminde enkaz altında kalarak hayatının bundan sonraki sürecini engelli bir genç olarak geçirdiğini aktaran Burak Sezgin, “Koleksiyonumun benim hayatımda çok önemli manevi bir değeri var. İş makinelerinin maketlerini biriktirmek bana moral ve motivasyon kaynağı oldu. Beni kötü alışkanlıklardan uzak tutarak kendimi geliştirmem konusunda yardımcı oldu. Şuanda devlet kurumunda memur olarak çalışıyorum ve yüksek lisans yapmayı hedefliyorum. Enerjimi ve moral kaynağımı ise koleksiyonumdan alıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

İŞ MAKİNELERİNE BÜYÜK TUTKU
Çocukluk dönemlerinde babasının hafriyat şirketinin olması ile iş makinelerine ilgi duyduğunu belirten Burak Sezgin, “Depremde depomuzun yıkılması üzerine tüm araçlarımız enkaz altında kalarak kullanılamaz hale geldi. Bu sebeple firmamız kapandı. Makinelerimizin olduğu dönemde ben de iş makinelerine ilgi duymaya başlamıştım. Büyük araçların gerçeğini sevdiğim için minyatürlerini de sevdim. Yaklaşık
9 yaşımdan bu güne kadar da kamyon, iş makinesi, traktör, otobüs, otomobil maketleri biriktirerek koleksiyon yapıyorum. Koleksiyonumda bulunan iş makinelerini yurt dışında maket satan sitelerden ve makine üreticisi firmalardan temin ediyorum. Makine minyatürlerini biriktirmek benim bütün dünyamı oluşturuyor” dedi.

 

 

KOLEKSİYONA GENIE DE EKLENDİ
Yaklaşık 200 adet maketinin olduğunu söyleyen Burak Sezgin, “Hidromek, Genie, Komatsu, Hitachi, Sumitomo, Volvo, New Holland ve birçok markanın maketi koleksiyonumda bulunuyor. İlgi duyduğum ve koleksiyonumda eksik olan Terex’ten de Genie marka bir maket platform talebinde bulundum. Terex’in yöneticileri de bu talebimi çok sevecen ve ilgili karşıladılar. Bu durumda beni çok sevindirdi. Kısa süre içerisinde Genie’nin maketi adresime gönderildi. Yeni maketleri koleksiyonuma eklemek istiyorum” şeklinde konuştu.