ATM MAKİNA, “5. ENERGY LIFT TANITIM GÜNLERİ” ETKİNLİĞİNDE MÜŞTERİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. ENERGY LIFT’İN AKÜLÜ MAKASLI VE EKLEMLİ PLATFORMLARI İLE AKÜLÜ FORKLİFTLERİNİN SERGİLENDİĞİ TANITIM GÜNLERİNE PLATFORMDER YÖNETİMİ VE ÜYELERİ DE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

İthal ettiği ürünleri yerlileştirme misyonuyla yurt içi ve yurt dışı pazarlarına sunan ATM Makina, 7 yıl önce tescil ettiği Energy Lift markasının personel yükseltici platform ve forkliftlerini, “5. Energy Lift Tanıtım Günleri” etkinliğinde sergiledi. ATM Makina’nın Bursa’daki merkez ofisinde düzenlenen organizasyona PLATFORMDER Yönetim Kurulu ve üyeleri ile sektör temsilcileri katıldı. Etkinlik ile Energy Lift markasının akülü makaslı – eklemli ve akülü forkliftlerini sergilediklerini ifade eden ATM Makina İş Geliştirme ve İthalat Müdürü Ayhan Güzelsesli: “Bu tarz etkinlikler ile hem markamızı tanıtıyoruz hem de hizmetlerimizi anlatıyoruz” dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çin’deki bazı iyi üreticiler ile anlaşmalarımız bulunuyor. Bu firmalara istif makineleri, forklift ve platformlar ürettiriyoruz. Sonrasında ise Türkiye’ye getirterek satış ve kiralama faaliyetlerini yürütüyoruz. Energy Lift markamızı da 7 yıl önce tescil ettik. Energy Lift ile hem forklift hem de platform tarafında Bursa merkezli olmak üzere İstanbul ve Marmara Bölgesi’nin geneline kiralama, tüm Türkiye’de de satış yapıyoruz” dedi.
KALİTELİ VE DAYANIKLI
Energy Lift bünyesinde dizel – akülü forkliftler, akülü makaslı – eklemli platformlar ve istif makineleri olmak üzere 3 ana ürün grubunun bulunduğunu ve kendi içlerinde birçok çeşide ayrıldıklarını aktaran Ayhan Güzelsesli, müşterilerinin Energy Lift’in makinelerinden son derece memnun olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Günümüz teknolojisinde markaların kaliteleri çok arttı ve özellikleri birbirine çok yakın hale geldi. Eskisi gibi markalar arasında çok büyük farklar bulunmuyor. Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı ve Amerikalı markalar Türkiye’de çok önde gidiyordu ama şimdi Çin’de üretilen Türk markaları da kaliteli makineler üretmeye başladı. Çin’de üretim yaptırdığımız firmanın Volvo ile bir ortaklığı var ve çok yüksek kalitede işler çıkartıyor. Biz de yaptıkları kaliteli işlerden dolayı onlara çok güveniyoruz. Hem Çin’deki hem de Hollanda’daki depolarından sürekli ürün alarak satışını gerçekleştiriyoruz ve kiralama hizmetlerine sunuyoruz. Makinelerimiz çok sağlam ve dayanıklı.”
MAKİNE TANITIMI
ATM Makina olarak uzun yıllardan bu yana Energy Lift’in forklift ve platformlarını tanıtmak için etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Ayhan Güzelsesli, geçtiğimiz ay 5’incisini düzenledikleri Energy Lift Tanıtım Günleri’nde vites arttırdıklarını ve daha geniş kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Güzelsesli: “Etkinlik kapsamında İstanbul ve Bursa’daki sektör temsilcilerini bir araya getirdik ve makinelerimizi tanıtma fırsatı yakaladık. Makinelerimizin kalitesini ve farklarını sektörde aktif olarak yer alan katılımcılara gösteriyoruz. Böylece hem bizimle olan diyaloglarını pekiştiriyoruz hem de makinelerimizi tanıtmış oluyoruz” şeklinde konuştu. 5. Energy Lift Tanıtım Günleri kapsamında sergiledikleri ürünlerden bahseden Ayhan Güzelsesli, “Tanıtım günlerimizde ağırlıklı olarak 8 ve 12 metrelik makaslı platformlarımız bulunurken, 16 metre eklemli platformumuz da alanda yer aldı. Ayrıca 1.2 ton ve 1.5 ton olmak üzere istif makinelerimizi de müşterilerimizle buluşturduk. Bunun yanı sıra akülü forkliftimiz ve 3 tekerlekli akülü forkliftimizi de sergiledik. Tüm ürün yelpazemizi etkinlikte sergileyemiyoruz. Elimizde olan ürünlerimizle bu tanıtımı yapmaya karar verdik” dedi.
HEDEF MARKAYI TANITMAK
Düzenledikleri tanıtım günleri ile hedeflerine ulaştıklarını ve katılımdan çok memnun olduklarını söyleyen Ayhan Güzelsesli, “İlgiden çok memnunuz. Çünkü bizi tanıyan birçok firma ve davet ettiğimiz herkes etkinliğimize katılım gerçekleştirdi. Kafalarında Energy Lift ile alakalı soru işareti kalmaması için markamızı ve makinelerimizi detaylı şekilde anlatıyoruz. Bizimle satış veya kiralama konusunda alışveriş yaptıklarında aldıkları ürünün arkasında nasıl bir firmanın durduğunu ne nasıl insanların çalıştığını göstermeye çalışıyoruz. Etkinlikte direkt satışı hedeflemedik, markamızı tanıtmayı amaçladık. Energy Lift Tanıtım Günleri etkinliklerini gelecek dönemde de devam ettirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
PLATFORMDER’LE SEKTÖRE KATKI
PLATFORMDER yöneticileri ve üyelerinin etkinliğe katılmasından mutluluk duyduklarını aktaran Ayhan Güzelsesli, “PLATFORMDER ile beraber platformun Türkiye’de gelişmesi için elimizden gelen katkıyı yapmaya çalışıyoruz. Bizimde bu noktada sektöre desteğimiz olsun istiyoruz. Etkinliğimize endüstri meslek lisesinden geldiler ve okullarda eğitim vermemizi istediler. Konuyu dernek başkanımız ve yönetim ile paylaşacağız. Bu tarz faaliyetlere katılarak sektöre fayda sağlamak istiyoruz” dedi.