Ana Sayfa Dergi Haberleri IPAF NO FALLS WEEK ETKİNLİĞİNE DESTEK VERDİ

IPAF NO FALLS WEEK ETKİNLİĞİNE DESTEK VERDİ

3 views

Yüksek alanlarda güvenli çalışma uygulamalarının önemini artırmak için uluslararası düzeyde çalışmalar yaparak farkındalık yaratmayı amaçlayan “No Falss Week” kampanyası IPAF’ın da desteğiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

İngiltere merkezli “No Falls Foundation” tarafından düzenlenen etkinliğin misyonu; inşaat, imalat, tarım gibi sektörlerde çalışanların yüksekten düşmelerini önlemek ve güvenliği artırmak için gerekli bilgi, araç ve uygulamaları konusunda uluslararası kamuoyunda farkındalık yaratmak. IPAF CEO’su ve No Falls Foundation Yönetim Kurulu Üyesi Peter Douglas, “Düşmeleri önlemek, kolektif bir çaba gerektirir, kollektif çabanın oluşması için mücadele ederek farkındalık oluşturan bu değerli girişimi desteklemekten mutluluk duyuyorum” dedi.

İngiltere İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi istatistiklerine göre, 2023 yılında arasında yalnızca İngiltere’de 40 kişi yükseklikten düşerek hayatını kaybetti. Bu kazalar, tüm işyeri kazalarının %30’undan fazlasını oluşturuyor. “No Falls Week” boyunca katılımcılar, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının yanı sıra, eğitim kaynaklarına erişim, mevzuat çalışmaları, yaşanmış olay örnekleri, takım çalışması ve ortak bilinci geliştirmeyi hedefleyen aktivitelerle konuya dair çalışmalarda bulundular.

Uluslararası kamuoyunun yakından takip ettiği etkinliğe PLATFORMDER olarak biz de destek vererek bu konudaki farkındalığın ve bilincin artmasına katkı sağlayan çalışmalara katılım gösterdik.

IPAF 2024 ORTA DOĞU KONFERANSI SUUDİ ARABİSTAN’DA GERÇEKLEŞECEK

IPAF, 2024 yılında Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenecek IPAF Orta Doğu Konferansı’nı duyurusunu gerçekleştirdi.

16 Ekim tarih tarihinde Riyad Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlik; platform sektörünün profesyonelleri ve paydaşları için buluşma, bilgi paylaşma ve iş birliği imkanları sunarak sektörün nabzını tutacak.

Düzenlenecek konferans ile ilgili bilgi veren IPAF Orta Doğu Bölge Yöneticisi Jason Woods, “Bu konferans, IPAF’ın küresel güvenlik standartlarını ileri taşımayı amaçlıyor, platform sektöründe teknolojiye bağlı olarak değişen koşulları ve gelişimi küresel çapta analiz ederek, sektördeki paydaşları bilgilendirmeyi hedefleyerek iş birliği fırsatları sunuyor ” dedi. Konferansta aynı zamanda, sektördeki yeniliklere ve güvenlik standartı uygulamalarına da yer verilecek.

Konferansta ülkemizi PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı ve IPAF Türkiye Ülke Müdürü Sayın Abdullah Tuncer temsil edecek.