Ana Sayfa Dergi Haberleri INTERMAT 2024’E YOĞUN İLGİ

INTERMAT 2024’E YOĞUN İLGİ

1 views

Mayıs ayı içerisinde Paris’te düzenlenen Intermat 2024 fuarına 127 binden fazla ziyaretçi katıldı. Fuarda 1.065 katılımcı yer alırken, çeşitli ülkelerden birçok firma fuarda boy gösterdi. Paris düzenlenen fuarda Fransız şirketlerin yanında Çinli şirketler de yoğun bir katılım göstererek katılımcı sayısında dikkat çekici bir istatistiğe ulaştı.

GENIE, Fransız distribütörler SNM Lift, EMM, Mayozer, Hydrolift ve AB Equipements ile birlikte ortak bir stant açarak ürünlerini sergiledi. Bayilerin ortak hedeflerini paylaşarak, kolektif bir çalışma ortamının oluşturulması hedeflenerek bu karar alındı. GENEIA önümüzdeki beş yıl içinde tüm bom lift modellerinde bir FE hibrit alternatifi geliştirmeyi düşündüğünü orta vadeli hedeflerinden biri olarak belirtti. Ayrıca küçük ve orta boyutlu ürünlerinin yanında teknolojinin gelişmesine paralel olarak daha büyük boyutlu ürünlere de yer vereceklerini ve elektrikli çözümlerle piyasanın ihtiyaçlarına cevap verme gayretinde olduklarını açıkladılar. GENEIA’nın açıklamalarından görünen o ki, önümüzdeki süreçte yeni ürünlerin piyasaya çıkmasıyla birlikte dizel ve hibrit seçeneklerinin yanında tamamen elektrikli üçüncü bir seçenek de piyasada yer alacak.

LGMG, fuarda 10 ünitelik geniş bir portföy ile yer aldı. Şirketin RT makas hattı, SR1623E ve yeni tanıtılan SR2024E modelleri ile temsil edildi. SR2024E, 21,7 metre çalışma yüksekliği ve dört kişiye kadar 750 kilogram platform kapasitesi sunuyor. Bu yenilikler LGMG’nin artık platform yükseklikleri 8 metre ile 20 metre arasında değişen tam bir RT makas platform serisine sahip olduğu anlamına geliyor.

Şirket ayrıca fuarda dört adet eklemli platformunu ve lityum pillerle 29m çalışma yüksekliğine sahip T26JE teleskopik platformunu da fuarda sergiledi.

Eklemli platformlar ayrıca Intermat standında da yer aldı. Örneğin, AR24J, LGMG’ye göre piyasaya yeni çıkan bir platform ve kendi ürün grubunun en yükseği olan 26,6m çalışma yüksekliğine sahip.

LGMG’nin elektrikli tahrikli dikey platformları arasında, dar alanlarda çalışmak üzere tasarlanmış olan yeni M0810JE de bulunmakta, platform dışarıya doğru 3,2m uzatılabilir yapısıyla daha büyük bir çalışma alanı ortaya çıkartarak kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

Kaynak: Access International