Ana Sayfa Dergi Haberleri SKYJACK YENİ ELEKTRİKLİ MODELLERİNİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SKYJACK YENİ ELEKTRİKLİ MODELLERİNİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

2 views

Skyjack şirketi, Eco adını verdikleri ilk elektrikli vinç platformlarını Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Avustralya pazarlarında tanıttı. Yeni platformlarını, engebeli arazilerde kullanıma uygun olacak şekilde geliştiren şirket, ürünleri Mayıs ayının başlarında Skyjack’in Birleşik Krallık’taki merkezinde tanıttı. Kanada merkezli firma, bölgesel pazarlarda daha aktif bir rol oynamak amacıyla ürünlerin üretimini Macaristan, Kanada, Meksika ve Çin’de gerçekleştiriyor. Ürünlerini çeşitli ülkelerde üreten şirket bu yolla bölgesel pazarlara yakın olmayı hedefliyor.

AGM bataryalı SJ45 AJE ve SJ60 AJE, 15.7 m ve 20.1 m çalışma yükseklikleriyle iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun bir şekilde geliştirildi. Tanıtım etkinliğinde şirket, elektrikli platformlara ek olarak gelecek yıl hibrit modellerin de geliştirileceğini belirtti. Müşteri ve sektörün ihtiyaçlarına göre pazara; dizel, elektrikli ve hibrit seçeneklerin de yer aldığı yeni modellerin sunulacağını açıklayan şirket yetkilileri, yeni elektrikli modellerin Avrupa ve Avustralya sertifikasyonlarını geçtiğini ve Haziran ayı ile birlikte piyasada olacağının bilgisini verdi.

Piyasaya çıkan modeller özellikleriyle de birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. İki modelin de özelliklerine yakından bakacak olursak, yüksek çekiş sağlayan tamamen elektrikli aks tabanlı tahrik sistemi ve AC elektrikli çekiş ve pompa motorlarının yanında yüksek tork gücünün getirdiği çok fonksiyonlu yapı, modelleri çekici kılan unsurların başında geliyor. Günlük kullanımı tek şarjla yapabilen modeller, salınan aks sitemiyle çekişin iyileştirilmesine ve %45’e kadar varan tırmanma kabiliyeti ile belirgin bir şekilde daha kolay bir kullanımı piyasaya sunuyor. İz bırakmayan lastikler standart olarak sunulurken, platform kapasiteleri 454 kg’a kadar sepete üç kişi alabiliyor. Üst kontrol kutusu, IC makinelerle benzerlik gösterirken, yeni pil durumu göstergesi gibi diğer ilgili adaptasyonlar modellerin yenilikleri arasında yer alıyor. Alt kontrol kutusu, şarj durumu ve elektrikli fren serbest bırakma anahtarı dahil olmak üzere bir dizi özellik modellerin ilgili adaptasyon yenilikleri olarak dikkat çekiyor.

Yeni elektrikli bomlarının verimli ve bakım gerektirmeyen piller ile daha düşük maliyet sunmasını hedefleyen şirket, yeni modellerinde lityum yerine 415 Ah AGM pillerini tercih ediyor. Bu tercihte müşterilerden gelen geri bildirimler dikkate alınmış. Bu seçenek, düşük bakım gerektirirken lityumun yüksek maliyetinden kaçınılmasına yardımcı oluyor. Skyjack, uzun vadeli sürdürülebilirlik ve çevresel gereksinimlere yanıt olarak Eco markasını seçti. Yeni modeller, 70 dB’lik doğal olarak sessiz işletim, geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı, azaltılmış hidrolik bağlantılar ve biyolojik olarak parçalanabilen hidrolik yağ gibi özellikleriyle de çevre dostu bir ürün olma özelliği taşıyor. Ayrıca, telematik ve uzaktan teşhis sistemleri, işletme verimliliğini artırarak saha ziyaretlerini azaltıyor. Skyjack’in Easydrive sistemi, bomun kaldırma işlevini şasi üzerindeki karşı ağırlıkla uyumlu olarak optimize ediyor. Skyjack piyasaya sürdüğü yeni modelleriyle birçok yeniliğe imza atarken, yeni modellerde karşımıza çıkan basit, konforlu ve güvenilir çözümler ile de sınıfı geçmişe benziyor.

Kaynak: Access International