Ana Sayfa Dergi Haberleri DİNGLİ’DEN BÜYÜK MAKASLI ÜÇ YENİ PLATFORM MODELİ

DİNGLİ’DEN BÜYÜK MAKASLI ÜÇ YENİ PLATFORM MODELİ

2 views

Çinli platform üreticisi Dingli, 112ft BA36T, 128ft BA41RT ve 138ft BA44RT olmak üzere üç yeni büyük mafsallı bomlu platform modelini piyasaya sürdü.

Üç yeni ürün de Dingli’nin modüler tasarım serisinden esinlenmiş ve çoğu bileşen şirketin BT düz teleskopik serisi ile uyumlu bir şekilde üretilmiş. Üretilen tüm yeni modellerde ikiz teleskopik bomlar, üç bölümlü alt bom, üç bölümlü üst bom ve mafsallı bir eklem kullanılmakta. Modeller arasında üstte ve altta yer alan bom bölümlerinin farklı uzunlukları göze çarpan ana farklar olarak öne çıkmaktadır.

Yeni Modellerin Teknik Özellikleri

İlk üniteler dizel motorlu, teleskopik modellerden alınan tamamen elektrikli ve hibrit güç paketleri de mevcut olacak, bu da dokuz modelden oluşan bir ürün yelpazesi oluşturacak.

Taşıma hususunda da modellerin pratik çözümleri olduğu görünüyor, eklem altına katlanabilen modeller bu özellikleriyle toplam yüksekliği artırmazken, toplam uzunlukları 12 metreyi geçmiyor, bu sayede de makineler standart bir römork veya nakliye konteynerinde taşınabiliyor.

Yeni Dingli modelleri çalışma genişliğini artırırken şasi uzunluğunu azaltan şasi çerçevelerine sahip. Dingli bu konuda sektördeki rakiplerine nazaran biraz daha farklı bir sistem kullanmışa benziyor. Şirket yeni modellerde patenti kendisine ait olan, genişliğin ileri veya geri sürmeye gerek kalmadan değiştirilmesini sağlayan yeni bir sistem kullanılmış.

Yeni Modeller Sektörde Seçenekleri Genişletiyor

Sektörde bu kategoride geçmiş yıllarda yalnızca üç ürün pazarda yer alıyordu. Genie’nin sektörün emektarlarından olan 135ft ZX 135/70, JLG’nin 125ft 1250 AJP ve Haulotte’nin HA41RTJ modelleri sektörün bu alanda pazarda yer alan modelleriydi. Dingli, bu ürünlere rakip olarak geliştirdiği üç yeni modeliyle pazarda seçenekleri arttırırken, sektörün gelişmesine neden olacak tatlı bir rekabeti de başlatmışa benziyor.

Genel teknik özellikler açısından yeni modeller pazarı hareketlendireceğe benziyor, bu aynı zamanda filolarındaki araçların ulaşım yüksekliğini belirli ölçülerde tutan kiralama şirketleri açısından da yeni seçeneklere yönelmek için teşvik edici bir neden oluşturabilir.

Kaynak: vertikal.net