Ana Sayfa Dergi Haberleri YÜKSEKTE SINIR TANIMAYAN MAKİNELER: ARAÇÜSTÜ PLATFORMLAR

YÜKSEKTE SINIR TANIMAYAN MAKİNELER: ARAÇÜSTÜ PLATFORMLAR

6 views

BİR ARAÇ (KAMYON, KAMYONET VB.) ÜZERİNE MONTE EDİLMİŞ BOM YAPISI İLE PLATFORM ÜRÜN GRUBU İÇERİSİNDE EN BÜYÜK ÇALIŞMA YÜKSEKLİĞİNE SAHİP ARAÇÜSTÜ PLATFORMLAR, DİKEY VE YATAY ERİŞİMLERİYLE GÜVENİLİR BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLIYOR. PLATFORMDERGİ OLARAK PLATFORM SEKTÖRÜNÜN GÜÇLÜ MARKALARI ARASINDA YER ALAN BIGLIFT, HİDROKON VE VESA’NIN PAZARDA ÖNE ÇIKAN ARAÇÜSTÜ PLATFORM MODELLERİNİ VE KİRALAMA ÇÖZÜMLERİNİ İNCELEDİK.

SINIFININ EN GÜÇLÜSÜ: HK 60 TPK
HİDROKON, TÜRKİYE’NİN İLK 60 METRE ARAÇÜSTÜ PLATFORMU HK 60 TPK MODELİNDE SERİ ÜRETİME GEÇTİ. SINIFININ EN GÜÇLÜSÜ OLARAK TANITILAN HK 60 TPK, DİJİTAL KONTROL ÜNİTELERİ, TEKNOLOJİK VE GÜVENLİK DONANIMLARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR.
Hidrokon, ürünlerinde mühendisliğe verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. “Sınıfının en güçlüsü” söylemi ile tanıttığı HK 60 TPK araçüstü platformunda seri üretime geçen Hidrokon, Türkiye’de ilk 60 metre platform modelinde seri üretime geçen firma oldu. Teknolojik ve güvenlik donanımlara sahip modelde kullanıcıların işini kolaylaştıracak yazılıma sahip dijital kontrol üniteleri de mevcut.
ÖZEL DONANIMLAR
Hidrokon için ayrı bir öneme sahip olan ve birçok donanım ve yerli yazılım ile tasarlanan HK 60 TPK modeli, Hidrokon mühendisliğinin ve teknolojisinin somut bir örneği niteliğinde pazardaki yerini alıyor. 60 metreye kadar çalışma yüksekliğine sahip olan model, 200° sepet dönüş imkanı ve 210° Fly Bom açısı kabiliyetini de kullanıcılarına sunuyor.
OPERATÖRLER DÜŞÜNÜLEREK TASARLANDI
HK 60 TPK, operatörler ve kullanıcılar düşünerek tasarlandı. Sepet içinde dijital ekran kontrol ünitesi ve kabin içinde dijital kontrol üniteleri ile birlikte joystick kumandaya sahip model, operatörlerin zor işlerde en iyi yardımcısı olacak. Yeni araçüstü platformda ayak dengelemede yaşanacak problemlerin önüne geçmek adına otomatik ayak dengeleme özelliği de mevcut. Kullanımı daha güvenilir ve daha pratik hale getirme adına modele eklenen bu donanımlar, Hidrokon’un mühendislik ve teknolojide geldiği noktayı da bir kez daha gözler önüne seriyor.

VESA PLATFORM’DAN YENİ ÜRÜN: V28
VESA PLATFORM, 28 METRE ÇALIŞMA YÜKSEKLİĞİNE SAHİP V28 ARAÇÜSTÜ PLATFORM MODELİNİ PİYASAYA SÜRDÜ. KABİN KONFORU, ÇALIŞMA PERFORMANSI VE İŞ GÜVENLİĞİYLE ÖNE ÇIKAN V28, vSAFE-BASE ELEKTRONİK STABİLİTE VE LİMİTLEME SİSTEMİ SAYESİNDE MÜŞTERİ TALEPLERİNE HIZLI ÇÖZÜM SUNUYOR.

Personel yükseltici platform sektörünün yeni oyuncusu Vesa Platform tarafından pazara yeni sunulan V28 serisi araçüstü platform, maksimum 250 kg ve yatayda 100 kg sepet yükü ile yaklaşık 17 metre erişim sağlıyor. Hafif ticari kamyonlara monte edilebilen platformda, kapısı 80 cm açılabilen geniş kabin kullanılarak operatör konforu da düşünüldü. Sağa ve sola tam dönüş alüminyum sepeti ile cephe çalışmalarını kolaylaştıran V28’de kablolu uzaktan kumanda, sesli ve görsel uyarı sistemi, 380° kule dönüşü, araç start/stop gaz sistemi gibi özellikleri standart olarak sunuluyor. Makinede bilgi ve teşhis için çoklu dil destekli renkli ekran, kabin-sepet diafon sistemi, sepette 220V 16A güç çıkışı, operatör kabini ısıtma-soğutma, kabin kaldırma, elektrik motoru, sepet rüzgar sensörü, uzaktan erişim ve bulut sistemi gibi özellikler ise opsinoyel olarak sunuluyor.
İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN EMNİYETLİ
Özellikle TS EN 280+A1 standardına uygun bir ürün olarak tasarlanan V28, kule dönüş kontrolü, denge ayağı açıklık ve basma kontrolü ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda denge ayaklarını basmadan kule hareketine izin vermemesi ve kule mesnet üzerinde değilken ayakların hareketini kısıtlamasıyla iş güvenliği açısından emniyetli bir ürün olarak öne çıkıyor.
vSAFE-BASE İLE TALEPLERE HIZLI CEVAP
Mekanik, hidrolik, elektronik ve yazılım sistemlerinin tasarımını kendi bünyesinde geliştiren Vesa Platform, dışa bağımlılığı azaltmak için hazır paket sistemler kullanmıyor. Bunun yerine teknik destek ve özel çözümler açısından müşterilerin taleplerine daha hızlı cevap verebilecekleri için vSAFE-BASE elektronik stabilite ve limitleme sistemini V28’e entegre edildi. Böylece opsiyonel olarak sunulan uzaktan erişim sistemi ile ülkenin herhangi bir noktasındaki platforma uzaktan bağlanarak anında teknik destek sağlanabiliyor. Bu durum da firmanın satış sonrası hizmeti önemsediğini gösteriyor.
VESA, FARKLI PLATFORM ÇÖZÜMLERİ SUNMAYA DEVAM EDECEK
2019 yılında Konya’da kurulan Vesa Platform, personel yükseltici platform üretimi ve tasarımı konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahip mühendislerin özellikle TS EN 280+A1 Standarına uygun platform çözümleri üretmek amacıyla yola çıktı. Vesa Platform, 2020 yılında 0,79 m genişlik ve 1,99 m yüksekliği ile standart tek kişilik kapıdan geçebilen Türkiye’nin ilk eklemli örümcek platformu olan T18AJ’yi geliştirdi. Önümüzdeki günlerde ise T25AJ adını verdikleri 25 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli örümcek platformunun prototip üretimine başlayacak. Ürün yelpazesine her yıl yeni ürünler katan firma, önümüzdeki süreçte farklı tiplerde platform çözümleri de sunmayı planlıyor.