Ana Sayfa Dergi Haberleri YENİ TREND DAR ALANLARA UYUM SAĞLAYABİLEN PLATFORMLAR

YENİ TREND DAR ALANLARA UYUM SAĞLAYABİLEN PLATFORMLAR

1 views

Dünyada gelişim gösteren “dikey platform” segmentini inceleme altına alarak yeni trendlere yakından bakma fırsatı bulduk.

JLG, dikey platformlarda iki temel trendin öne çıktığını belirtiyor. Şirket, son zamanlarda dikey platform talebinin önemli ölçüde arttığını ve özellikle kompakt makaslı platformlar ile alçak seviyeli platformların popüler hale geldiğini vurguluyor. Bu artışın temel nedeni olarak, kullanıcıların daha küçük alanlara uygun ürünleri tercih etmeye yönelmelerini gösteriyor. JLG, farklı alanlarda kullanılabilen ve yüksek manevra kabiliyetine sahip platformların kullanım kolaylığına özellikle dikkat çekiyor. Ayrıca, bu makinelerin dünya çapında, özellikle ABD gibi belirli pazarlarda artan bir popülerlik kazandığını da ifade ediyor.

Hy-Brid Lifts, Kuzey Amerika’da dikey platformların artan popülaritesini vurgularken, bu tercihin temel nedenini geleneksel tasarımlarla erişilemeyen yapıların daha kolay bir şekilde erişilebilir hale gelmesi olarak açıklıyor. Ayrıca, tamamen elektrikli ürünlerin müşterilere daha güvenilir ve düşük maliyetli seçenekler sunması nedeniyle piyasada bu ürünlere büyük talep olduğunu belirtiyor. Bu durumun, tamamen elektrikli ürün gruplarının üretiminde bir artışa yol açacağını da ifade ediyor.

Akılcı Tasarımlar
XCMG, 8m-12m çalışma yüksekliğine sahip XG R08, XG R08J, XGRl0J ve XGR12J modelleriyle 2024 yılında dikey platform ürün grubuna farklı seçenekler ekleyerek genişletmeyi planlıyor. Teknolojik gelişime uygun olarak tasarlanan yeni ürün grupları kullanım kolaylığı talebini karşılamak için hafif ve küçük boyutlu bir şekilde tasarlanıyor. Daha hafif ve daha küçük ürünlerin tasarlanmasındaki ana neden olarak dikey platform kullanımının endüstriyel gelişime bağlı olarak gelecekte daha fazla ilgi göreceğine olan öngörü yatıyor.

Zoomlion, bu yıl Mayıs ayında ZMP04, ZMP05 ve ZMP06 ürünleri de dahil olmak üzere yeni bir dikey platform serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ürünler, dikey platformların küçük boyut, hafiflik ve kompakt alanlarda esneklik gibi temel öğelerini özetleyen özelliklerine sahip. Şirket bu temel öğeleri; güçlü eğim kabiliyeti, iyi geçiş yeteneği, küçük dönüş yarıçapı ve mükemmel manevra becerisi ile birleştirmiş.

Haulotte bilindiği gibi son dikey platform modelini 2020 yılında piyasaya sürmüştü. Şirket, son dönemde pazarda artan ihtiyaçlara cevap verebilmek adına yeni bir dikey platform serisini piyasaya sürmeye karar verdiğini açıkladı. 3.4 ve 4.5m çalışma yüksekliği aralığında olacak olan ürünler artan talebi karşılamaya yönelik bir strateji ile piyasa çıkacağı günü bekliyor.

Dikey platform serilerinde yaşanan bu son gelişmeler önümüzdeki süreçlerde bu ürünlere karşı talebin yoğunlaşacağına işaret ediyor. Dar alanlarda ve hassas yüzeylerde rahat bir şekilde çalışma imkânı sunan ürünler, platform pazarında en sık talep edilen ürün grupları arasında hızla yükseliş gösteriyor.

Kaynak: Access International