Ana Sayfa Dergi Haberleri PLATFORMDER ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

PLATFORMDER ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

1 views

Platformder, IPAF ’tan sonra önemli bir iş birliği için adım attı. Kısa adı CCMA olan China Construction Machinery Association (Çin İnşaat Makineleri Birliği) ile Personel Yükseltici Platform sektörüne yönelik birlikte çalışma konusunda fikir birliğine varıldı.

CCMA, Çin Halk Cumhuriyeti Ministry of Civil Affairs (Sivil İşler Bakanlığı) tarafından resmi olarak onaylanmış tescilli bir ulusal inşaat makineleri sanayi kuruluşu olup, inşaat makineleri sektöründeki üreticiler, enstitüler, üniversiteler, hizmet sağlayıcılar ve diğer inşaat ekipmanları ile ilgili kuruluşlar tarafından gönüllü olarak kurulan ve bunlardan oluşan tüzel kişi statüsünde bir sosyal kuruluştur. CCMA’nın şu anda tüm sektörün %85’inden fazlasını kapsayan 2.300’den fazla üyesi bulunmaktadır.

İstanbul’da Komatek Fuarında bir araya gelen; Platformder Genel Sekreter Yardımcısı ve IPAF Türkiye Ülke Müdürü Sayın Abdullah TUNCER, CCMA Genel Sekreter Yardımcısı ve Üye Hizmetleri Direktörü Sayın Li Chunsheng ve CCMA Genel Sekreter Yardımcısı, Karbon P&N Komitesi Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İşbirliği ve Fuarcılık Bölümü’nden Sayın Bob Ban, personel yükseltici platform sektöründe iki ülke arasında ticaretin daha sağlıklı ilerlemesi, regülasyonlar konusunda bilgi alışverişi yapılması ve daha bir çok konuda iş birliği yapılması için karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.