Ana Sayfa Dergi Haberleri WIN EURASIA’DA SERGİLENEN İÇ LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ İLE İŞ YERLERİ VE DEPOLAR “AKILLI”...

WIN EURASIA’DA SERGİLENEN İÇ LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ İLE İŞ YERLERİ VE DEPOLAR “AKILLI” HALE GELİYOR

7 views

Depolarda, tesislerde veya dağıtım merkezlerinde yer alan ürünleri üretim hattından nakliye limanına en verimli nasıl taşındığı üzerinde duran iç lojistik sektörü ihtiyaçlar ve gelişen teknolojiler odağında her geçen gün büyümeye ve ticaret hacmini artırmaya devam ediyor. Ürünlerin optimizasyonu, otomasyonu, entegrasyonu ve yönetimiyle ilgilenen ve global ticarette önemli bir rol üstlenen iç lojistik sektörü disiplinler arası uzmanlıkla birlikte birçok tecrübeyi de beraberinde istiyor.

Dünyanın dört bir yanında akıllı fabrikaların giderek artmasıyla birlikte tedarik zincirlerini akıllı sistemlere optimize etme ihtiyacı giderek artarken; iç lojistik çözümleri teknoloji, işçilik ve ekipmanın optimum entegrasyonunu bulmayı amaçlıyor. Tüm operasyon süreçlerinde yüksek fayda sağlayan iç lojistik çözümlerinin katkıları arasında; minimize edilmiş envanter, azalan işletme maliyetleri, geliştirilmiş çalışan güvenliği, artan verim, geliştirilmiş izlenebilirlik, arttırılmış esneklik, geliştirilmiş doğruluk oranı, depodan gerçek zamanlı iletişim gibi başlıklar öne çıkıyor.

Depolama maliyetlerini azaltan, esnekliği artıran, iş yerini daha güvenli hale getiren, verimlilik ve kârlılığı maksimum düzeyde artıran ‘Lojistik, Tedarik Zinciri Yönetimi & iç Lojistik Çözümleri’ 30 yıldır düzenlendiği her yıl imalat sanayisinin ticaret hacmine önemli katkılar sunan WIN EURASIA’da sergileniyor.

İş yerlerindeki depo operasyonlarını ‘akıllı’ hale getirmek isteyen markalar İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen WIN EURASIA’ya katılarak profesyonel çalışma ortakları ile iş birliklerine imza atma fırsatı yakalıyor. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yükselen pazarlar arasında yer alan Tedarik Zinciri Yönetimi & İç Lojistik Çözümleri’ WIN EURASIA’da öne çıkan sektörler arasında yer alırken, doğru uygulandığı takdirde işletmelerin başarısı için kritik öneme sahip olan sektörü fuarda onlarca marka temsil ediyor.

30 yıldır yakaladığı yüksek verimlilik ile imalat sektörünün başarılı ihracat hamleleri gerçekleştirmesine katkıda bulunan fuarın 2023 yılında düzenlenen organizasyonuna 16 ülkeden 662 firma ve 19 ülkeden 10 VIP satın almacı katılırken, 6 salon ve 55 bin metrekare alanda sergilenen ürünleri 102 ülkeden 38.586 ziyaretçi inceleme fırsatı yakaladı. Özel alanlar ile yenilikleri deneyimleme imkânı sunan fuarda, katılımcı ve ziyaretçilerin sektördeki son gelişmeleri takip edebileceği, 77 konuşmacının yer aldığı 22 panel gerçekleşti.

Katılımcıların yüzde 91’inin memnun kaldığı, yüzde 91’inin WIN EURASIA 2024’e de katılmayı planladığı, yüzde 82’sinin yeni iş bağlantılarından memnun olduğu ve yüzde 89’unun WIN EURASIA’yı tavsiye ettiği fuarı en çok İran, Cezayir, Bulgaristan, Filistin, Tunus, Çin, Fas, Kosova, Irak ve Almanya’dan sektör profesyonelleri ziyaret etti.

Depo alanlarında kapasite artırımı, depolama teknolojileri ve raf sistemleri çözümlerine yönelik talepler giderek artarken sektöre yapılan yatırımlar da dikkat çekici bir şekilde artıyor. Dinamik yapısı ve güçlü organizasyonuyla imalat sektörüne sürekli olarak katkılarını artıran WIN EURASIA’da ise ‘Taşıma ve Kaldırma Teknolojileri’, ‘Depolama, Raf Sistemleri ve Depo Alanı Teknolojileri’, ‘Yükleme ve Konveyör Sistemleri’, ‘Depo Alanları ve Operasyonlar İçin Paketleme Teknolojileri’, ‘Etiketleme ve Barkodlama Teknolojileri’ ve ‘Lojistik ve İç Lojistik IT Çözümleri’ ile alt sektörleri ziyaretçilerle buluşuyor ve yeni iş fırsatlarına zemin hazırlanıyor.