SULTANBEYLİ BELEDİYESİ DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE ETKİNLİK GELİŞTİRME MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ. BU KAPSAMDA YÜKSEK TAVANLI BİNADA İŞLEMLERİN TAMAMLANMASI İÇİN TORO MAKİNA’DAN PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM KİRALANDI. KİRALANAN MAKİNE İLE YÜKSEK TAVANA SAHİP OLAN BİNADA TEMİZLİK VE TADİLAT İŞLEMLERİNİN YAPILMASI PLANLANIYOR.
Sultanbeyli Belediyesi ilçe genelinde işletmelere danışmanlık hizmeti vermek için Dijital Dönüşüm ve Etkinlik Geliştirme Merkezi’ni hayata geçiriyor. Proje, yakın zamanda tamamlanarak tüm ilçe halkına hizmet için çalışmalara başlayacak. Projenin son işlemleri arasında kalan temizlik ve tadilat süreçleri için Toro Makina’dan personel yükseltici platform kiralandı. Sultanbeyli Belediyesi Dijital Dönüşüm ve Etkinlik Geliştirme Merkezi Koordinatörü Ömer Faruk Çoşkun, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

PROJE İLE İLÇE ESNAFINA DANIŞMANLIK HİZMETİ
Projenin yapılacak son işlemler ile tamamlanacağını söyleyen Sultanbeyli Belediyesi Dijital Dönüşüm ve Etkinlik Geliştirme Merkezi Koordinatörü Ömer Faruk Çoşkun, “Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde hem esnafımızın hem de ilçemizdeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin faaliyetlerine yardımcı olmak amacıyla danışmanlık hizmeti veriyoruz. Projemizin kurulumu yakın zamanda tamamlanacak. Proje binamız tamamlandığında ilçemizde bulunan tüm esnaf ve orta ölçeğe kadar olan işletmelere, çalışmalarında ihtiyaç duydukları çözümleri sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TORO MAKİNA HIZLI ÇÖZÜM ÜRETİYOR”
Proje amaçlı yapılan binanın yüksek tavanlı olduğu için erişimin zor olduğu noktaların olduğu ve bu amaçla makine ihtiyacı hissettiklerini belirten Ömer Faruk Çoşkun, kiraladıkları personel yükseltici platformun kullanılacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çoşkun, “Binamızın yapım aşamaları devam ederken personel yükseltici platform ihtiyacımız oldu. Bu doğrultuda Toro Makina hızlı bir şekilde çözüm ürettiler. Şimdi içeride işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Proje binamız yaklaşık 10 metreyi bulan yüksek tavanlı bir yapıda olduğu için normal iskele tipi platformlar ile erişim zor oluyor. Personel yükseltici platform ile tavan temizliğini ve gereken tadilat işlemlerini yapacağız. Bina yapısında farklılıklar olduğu için ulaşılması zor yerler var. Bu zor noktalara ulaşıp düzgün şekilde temizlemek için normal standart iskelelerde ne kadar güvenlik önlemi alsak da risk oluşturuyor. Bu doğrultuda Toro Makina’dan kiraladığımız 2.5 tonluk personel yükseltici platform çalışmalarımızda daha fazla güven verecek. Personelin iş güvenliğini düşünerek böyle bir kiralama yoluna gittik. Firmadan kiraladığımız makineyle 5 günlük bir çalışmanın sonucunda bina içerindeki işlerimizi bitireceğiz” açıklamalarını yaptı.

KİRALAMA TERCİHİNDE HIZLI TEKNİK DESTEK ETKİLİ OLUYOR
Ömer Faruk Çoşkun, Toro Makina’nın, kiralama aşamasında olduğu gibi makine çalışmaya başladıktan sonrada hizmetlerini sürdürdüğünden bahsederek sözlerine devam etti: “Makineyle ilgili bir sorunla karşılaştığımızda bize, hemen yardımcı oluyorlar. Firma aynı zamanda konum olarak bize yakın olmasıyla da ekstra avantaj sağlıyor. Toro Makina’dan kiraladığımız makinada herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Firma, bize hızlı bir şekilde teknik destek sağlıyor. Böylece olası problemleri en iyi şekilde çözüyorlar. Şuanda kadar Toro Makina’yla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık.”