Ana Sayfa Dergi Haberleri THY KARGO BİNASI’NIN YÜKSEKTEKİ İŞLERİ TORO MAKİNA’YA EMANET

THY KARGO BİNASI’NIN YÜKSEKTEKİ İŞLERİ TORO MAKİNA’YA EMANET

32 views

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA TÜRK HAVA YOLLARI’NA AİT KARGO TERMİNAL BİNASI’NIN YAPIMI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK’İN TÜM MEKANİK İŞLERİ ÜSTLENDİĞİ PROJEDE, TORO MAKİNA’DAN KİRALANAN MAKASLI VE EKLEMLİ PLATFORMLARLA YÜKSEKTEKİ TÜM İŞLER, GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANIYOR.

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Havalimanı’nda yükselen Kargo Terminal Binası şantiyesindeki çalışmalar yoğun olarak sürdürülüyor. Yaklaşık 2 yıl önce yapımına başlanan kargo binasının yıl sonunda tamamlanarak, hizmete açılması planlanıyor. Birleşim Mühendislik’in tüm mekanik işleri üstlendiği proje, kullanım amacına uygun olarak yüksek alanlardan oluşuyor. Bu yüksek alanlardaki tüm mekanik işlerin yapımında platformlara ihtiyaç duyuluyor. Proje kapsamındaki tüm personel yükseltici platform ihtiyacı da kiralama konusunda uzmanlaşan Toro Makina tarafından karşılanıyor.

“PLATFORMLARLA İŞLERİMİZ HIZLANDI”
Platform kullanımı ile şantiyedeki işlerin hızlandığını ve daha güvenli hale geldiğini belirten Şantiye Şefi Murat Koçak, “Türk Hava Yolları Kargo Terminal Binası’nın içerisindeki mekanik işlerde kullandığımız personel yükseltici platformlar, iskele kurulumu, sökümü ve taşımasıyla alakalı zaman kayıplarını ortadan kaldırdı. Şantiyede yapılacak işlerin durumuna göre Toro Makina’dan makaslı ve eklemli platformlar talep ettik. Bu doğrultuda personel yükseltici platformlar ile işlerimizi zaman kaybetmeden hızlı ve büyük bir kolaylıkla tamamladık. Ayrıca platformlar, iş güvenliği açısından da sepet ve çeşitli güvenlik korumalarının olmasıyla yüksekte güvenli bir çalışma ortamı sundu” dedi.

YÜKSEKTE GÜVENLE ÇALIŞMA İMKANI
Kargo terminal binasında boruların yerleştirilmesi, konsol yapımları, testler ve benzeri tüm mekanik işlerin yapımında Toro Makina’dan kiralanan 90 adet personel yükseltici platform kullandıklarını kaydeden Murat Koçak, şu anda da platformlar ile yüksek alandan oluşan binanın ısıtma ve soğutma hatlarının izolasyon işlerinin kolaylıkla gerçekleştirildiğini dile getirdi.

TORO MAKİNA’DAN ÜSTÜN HİZMET KALİTESİ
Toro Makina’dan gerek makine gerekse aldıkları servis hizmetlerden dolayı memnuniyetini dile getiren Şantiye Şefi Koçak: “Proje kapsamında Toro Makina’ya ait eklemli ve makaslı olmak üzere toplam 90 adet makine kullanıyoruz. Toro Makina’dan kaliteli ve sorunsuz bir hizmet alıyoruz. Makinelerle ilgili herhangi bir problem yaşandığında Toro Makina’nın servis ekibi çok hızlı aksiyon alarak kısa süre içerisinde bizlere teknik destek hizmeti sunuyor. Ayrıca Toro Makina’daki yönetici arkadaşlar ile kuvvetli bir iletişim içerisindeyiz. Makine veya farklı taleplerimiz olduğunda Toro Makina yetkililer tarafından en kısa sürede çözüme kavuşturuluyor. Tüm bu hizmetler karşısında da çalışmalarımıza zaman kaybı yaşamadan aralıksız devam edebiliyoruz. Bu da bizlere katma değer sağlıyor” ifadelerini kullandı.