İNGİLTERE’NİN EN BÜYÜK MAKİNE KİRALAMA FİRMASI SUNBELT RENTALS UK, JCB’DEN YAKLAŞIK 76 MİLYON EURO DEĞERİNDE 350 PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM OLMAK ÜZERE TOPLAM 2.100 ADET MAKİNE SİPARİŞİ VERDİ. JCB, BU ÖNEMLİ ANLAŞMA İLE İNGİLTERE TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK SİPARİŞE İMZA ATTI.

Kiralama şirketi Sunbelt Rentals’ın dev markaya verdiği siparişte JCB’nin West Midlands’teki Staffordshire fabrikasında üretilen JCB Loadall teleskopik yükleyiciler, mini ve midi ekskavatörler, şantiye damperleri, paletli ekskavatörler ve engebeli arazi forkliftleri yer alıyor. Sunbelt Rentals’ın 2100 adetlik makine siparişinin içerisinde JCB’nin 2017’de üretimine başladığı personel yükseltici platformlarda (350 adet) bulunuyor. Kiralama firmasının yeni makineleri JCB bayisi Greenshields tarafından tedarik edilecek. Sunbelt Renatls UK, ülke genelindeki 200 kiralama merkezi ve 250.000’den fazla ekipmanıyla müşterilerine hizmet sağlıyor. Firma, daha önce A-Plant olan unvanını, 2020 yılında ABD’deki kardeş şirketiyle uyumlu olacak şekilde güncellemişti.
SEKTÖRDEKİ EN GEÇ FİRMA
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sunbelt’in İcra Kurulu Başkanı Andy Wright, şirketin pandemi boyunca güçlü bir performans sergilediğini, siparişin Birleşik Krallık’taki pazar liderliği pozisyonunu sürdürme ve genişletme kararlılığını destekler nitelikte olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Sunbelt, sektördeki en genç ve en yenilikçi ekipmana sahip olmaya kendini adamıştır ve JCB serisi, İngiltere genelindeki müşterilerimiz için olağanüstü kalite ve çözümler sunmaktadır” dedi.
PLATFORM TARAFINDA BÜYÜK ANLAŞMA
JCB CEO’su Graeme Macdonald ise şunları söyledi: “Sunbelt Rentals, JCB’nin en büyük küresel müşterilerinden biridir ve yenilikçi ekipmana yapılan bu büyük yatırım, verimli ve düşük emisyonlu motorları içeren en gelişmiş makineleri sunma arzusunu göstermektedir. Bu işi güvence altına almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kadar saygın bir filo müşterimizden personel yükseltici platformlarımız için de büyük bir anlaşma sağlamak, bizim için harika.