Ana Sayfa Dergi Haberleri SINOBOOM AVRUPA’YA İLK DİZEL EKLEMLİ PLATFORMUNU TANITTI

SINOBOOM AVRUPA’YA İLK DİZEL EKLEMLİ PLATFORMUNU TANITTI

1 views

Sinoboom, Avrupa pazarına ilk dizel motorlu eklemli platformu olan AB15J’yi sürdü. Sinoboom şimdiye kadar Avrupa’da elektrikli bomlara odaklanmıştı.

AB15J modelini temel alan yeni AB15J Plus, operatörlerin daha fazla alet ve malzeme taşımasına olanak tanıyan 250 kg’a kıyasla 300 kg’a çıkarılmış platform yükleme kapasitesi de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ve yükseltme içermektedir.

Ayrıca hem istiflenmiş hem de yükseltilmiş pozisyonlarda çalışan ve tırmanma kabiliyetini artıran aktif salınım fonksiyonu ve karmaşık çalışma sahalarında daha fazla esneklik sağlayan sürekli döner tabla dönüşü ile verimlilik artırılmıştır.

Kaputun altında başka değişiklikler de yapılmıştır. Fonksiyon pompası dişliden pistonlu pompaya değiştirilerek daha fazla yağ akışı ve daha yüksek yağ basıncı sağlanmış, çoklu bomun işlevi iyileştirilmiş ve operasyonel verimlilik ve esneklik artırılmıştır.

Bomlu platform, diğerlerinin yanı sıra Avrupa Aşama V ve Kuzey Amerika Tier 4 emisyon düzenlemelerine uygun bir Kubota 18kW motorla donatılmıştır. Üretici, daha düşük güçlü motorun bakımının aynı sınıftaki diğer birçok bomlu platformunkinden daha kolay olduğunu söylüyor. Bununla birlikte performanstan ödün verilmiyor; makinenin hidrolik sistem verimliliğindeki iyileştirmeler %40 eğim kabiliyeti ve çamurlu şantiyelerde iyi sürüş performansı sağlıyor.

Sinoboom Yönetim Kurulu Başkanı Steven Liu bu ürünle ilgili olarak “Sürekli olarak ürün yelpazemize teknik iyileştirmeler getirmeye çalışıyor ve müşterilerimizi görmek istedikleri özellikler konusunda yakından dinliyoruz. Geliştirilmiş AB15J Plus sahada daha da fazla esneklik sağlayarak operatörlerin verimli çalışmasına ve arıza süreleri konusunda daha az endişe duymasına yardımcı oluyor.” İfadelerini kullandı.