Ülkemizde Personel Yükseltici Platform Sektörünün, gerek işletmeci, gerek imalatçı ve gerekse distribütör firmaları ile birlikte tek bir çatı altında temsil edildiği derneğimizin, dergisinin 4.sayısında yine sizlerle birlikteyiz. PLATFORMDER, bir İhtisas Derneği olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

28.10.2018 tarihinde derneğimizin kuruluşu için bir araya geldiğimizde, sektör adına yapacaklarımızı konuşmuştuk. O toplantıya katılan kurucu üyelerimiz ile hayallerimizi paylaşmıştık. Geçen süre zarfında, geriye dönüp yaptıklarımıza baktığımızda, hayallerimizin de ötesine geçerek, sektör adına önemli işler yaptığımızı görmekteyiz. Bu bir ekip ve gönül işi idi. Bize destek olan herkese teşekkür ederiz.

Dernek olarak Ana Destekçisi olduğumuz, Vinç, istifleme, platform ve ağır nakliyat sektörünün ilk ve tek fuarı “VİPP 2018”, 2-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tuzla Viaport Marina’da gerçekleştirildi. 11 bin metrekare açık, 1300 metrekare kapalı olmak üzere toplam 12 bin 300 metrekarelik alanda düzenlenen fuarda 83 marka ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Ülkemizde ilk defa düzenlenen bu ihtisas fuarının başarılı geçmiş olması bizleri çok memnun etmiştir. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknloji Bakanlığı, İstanbul İl Müdürümüz Sayın Ümit ÜNAL fuarımız açılışında bizleri yalnız bırakmamış ve fuara katılan firmaları ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulunarak, destek olmuşlardır. Kendilerine bu vesile ile tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ramazan ayında üyelerimizle iftarımızda bir araya geldik. Programa İstanbul dışından da yoğun bir ilgi vardı. İftarımıza sponsor olan Acarlar Makine, MST ve ZAMAC firmalarına desteklerinden dolayı plaket taktim ettik. Ayrıca derneğimize üye olan Acarlar Makine’ye üyelik plaketini de iftar programımızda verdik.

Apa Yayıncılık ile birlikte yürüttüğümüz proje doğrultusunda, 4 Ekim 2018 tarihinde, Sektör Buluşmaları – 2 başlığı ile bir çalıştay gerçekleştireceğiz.  Konu başlıkları için üyelerimizle anket yaptık. Anket sonucunda öne çıkan Hukuk, Yüksekte Çalışma Mevzuatı, Yönetim, Finans ve Sigorta konu başlıklarını müzakere edeceğimiz toplantımıza tüm sektör temsilcilerini şimdiden davet ediyoruz.

Öte yandan, yaptığımız uluslararası lobi çalışmaları neticesinde, büyüyen sektörümüz ile alakalı bilgilendirme ve röportajlar yapacağız. 2019 yılında yurt dışında sektörümüzü önemli konferanslarda temsil edeceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, proje okullarındaki öğretmenlerimize “Eğiticinin Eğitimi” düzenlemek için gerekli başvurumuzu yapacağız. Bizlere destek olan ELS LIFT’e teşekkür ederiz. Mesleki Eğitimde “Platformder” farkındalığını oluşturmaya başladık ve bundan dolayı da memnunuz.

2019 yılında sektörümüzü “PLATFORMFEST” etkinliği ile bir araya getirmeyi planlıyoruz. Amacımız, bir şenlik havası içerisinde sektörümüzü anlatmak ve tarafları bir araya getirmek olacaktır.

Çözüm ortaklığı ile sizlere hizmet vermek adına ilk adımı attık. Bundan sonrada ihtiyaçlar doğrultusunda bu hizmetimizi genişleteceğiz. İlk etapta sigorta ve periyodik muayene ile başladık. FT SİGORTA  ve İGB TEKNİK ile bir çözüm ortaklığı protokolleri imzaladık. Hayırlı olsun diyoruz. Sırada KURUMSAL DANIŞMANLIK ve HUKUK konularında çözüm ortaklıklarımız olacak. Gelişmeleri sizler ile paylaşıyor olacağız.

Platformder olarak sektörümüzde bir ilke daha imza atacağız. Önümüzdeki sayı (Kasım – Aralık) ile birlikte her yıl, büyüyen pazarın en büyük aktörlerini sıralayacağımız bir çalışmamız olacaktır. Sektörden alacağımız bilgiler ile Platform Türkiye – PT20 listesini oluşturacağız. Bu listenin oluşumunda sektörden destek bekliyoruz.

Seçim sonrasında oluşacak yeni dönemin derneğimiz mevcut ve aday üyeleri için, sektörümüz için, ülkemiz ekonomisi için kârlı ve verimli olmasını diliyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Saruhan GÜNAYDIN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı