Ana Sayfa Dergi Haberleri PERSONE YÜKSELTİCİ PLATFORMLAR SANATÇI KAPLABEN’İN DÜNYA REKORU KIRMASINA YARDIMCI OLDU

PERSONE YÜKSELTİCİ PLATFORMLAR SANATÇI KAPLABEN’İN DÜNYA REKORU KIRMASINA YARDIMCI OLDU

11 views

İngiltere merkezli Nationwide Platforms, kısa bir süre önce ahşap oyuncak bloklardan yapılmış 27 metre yüksekliğinde bir kule inşa etmek için dört makine tedarik ederek bir Guinness Dünya Rekorunun kırılmasına yardımcı oldu.

Şirket, karmaşık, serbest duran ahşap yapılar yaratmasıyla tanınan sanatçı KaplaBen’e iki adet HL27 hibrit makaslı platform ve HR28 hibrit bomlu platform tedarik etti.

PLATFORMLAR, sanatçının Londra’daki Olympia London Sergi ve Etkinlik alanındaki son sanat enstalasyonunda kullanılmak üzere teslim edildi.

İki adet HL27 hibrit makas, KaplaBen ve 14 inşaatçıdan oluşan ekibinin ‘KAPLA’ doğal çam blokları kullanılarak inşa edilen kulenin alt katını inşa etmesine yardımcı olmak için kullanıldı.

Nationwide’ın HR28 hibrit bomlu asansörleri, 28 metrelik çalışma yüksekliği ve 6 metrelik erişim mesafesiyle, inşaatın daha zor olan sonraki aşamalarında kullanıldı.

Nationwide Platforms İş Geliştirme Müdürü Sam Dawes şunları söyledi: “Uzmanlığımızı özellikle hünerli bir göreve taşımak bizim için büyük bir fırsattı ve inanılmaz bir başarı.

“Birleşik Krallık’ın en büyük filosuna sahip, motorlu erişim alanında pazar lideri olarak, bunun gibi zorlu projelerin gereksinimlerini tam olarak karşılayacak operasyonel kapasiteye, deneyime ve uzmanlığa sahibiz.

“KaplaBen’i bu dünya rekoru kırma girişiminde destekleyebildiğimiz için çok mutluyuz ve bundan sonra neler yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Domino dizisi şeklinde çökecek şekilde tasarlanan tamamlanmış kulenin inşası dört gün sürdü. Kulenin son ölçümü 27.46 metre yüksekliğe ulaşarak 18.76 metrelik orijinal dünya rekorunu kırdı ve KaplaBen’in birkaç gün önce kırdığı 25.46 metrelik önceki rekorunu geride bıraktı.

Projeyi gerçekleştiren Juszt Capital’in Genel Müdürü Richard Juszt şunları söyledi: “Bu alışılmadık ve benzersiz proje için özel ekipmana ihtiyaç duyduğumuzda kendimizi Nationwide Platforms’tan Samantha Dawes ile iletişim halinde bulduk.

“Deneyimi, ‘yapabilirim’ yaklaşımı, soğukkanlı tutumu ve proje süresince devam eden tavsiyeleriyle, ihtiyaç duyulan asansörleri belirledik, ince ayarlar yaptık ve karar verdik.

“Önümüze çıkan engellere ‘gerçek zamanlı’ çözümler bulma konusunda güvenebileceğimiz bir şirket bulduğumuz için çok memnun olduk. Bu maceranın bir parçası olduğunuz için Nationwide Platforms’a teşekkür ederiz.”

KAYNAK: Access International Magazine