Marmara Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinasyon Birimi ile Platformder arasında, İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün toplumda gelişmesi, Yüksekte Çalışmalarda Personel Yükseltici Platform Kullanımının artırılması, eğitimler ve daha birçok alanda sektörde farkındalık oluşturacak konuları içeren işbirliği protokolü imzalandı.
İşbirliği protokolü, Marmara Üniversitesi adına İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinasyon Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Ayhan ONAT ve Platformder Adına Yönetim Kurulu Başkanı Servet AYHAN tarafından imzalandı. İmza töreni Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde 20 Mart 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
İmza töreninde konuşan İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinasyon Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Ayhan ONAT, bu işbirliği protokolü örnek bir çalışma olacaktır. Platformder ile birlikte, gerek iş sağlığı ve güvenliği, gerekse personel yükseltici platform sektörünün ihtiyacı olabilecek insan kaynağının sağlanmasında önemli çalışmalara imza atacağız. Dernek ile tanışmamızın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen üç tane etkinlik yaptık. Yılsonuna kadar da bu etkinlikleri ülkemiz genelinde yapacağız. Dedi.
Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan’da protokolde yaptığı konuşmada, dernek olarak kuruluşumuzun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen önemli işler gerçekleştirdik. İlk protokolümüzü Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptık. Şimdi ise Marmara Üniversitesi ile yapıyoruz. Bu protokoller ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsil ettikleri sektör adına karar verme mekanizmaları içerisinde olması gerektiğinin önemini vurguluyoruz aslında. Bu vurguyu eğitim üzerinden yapmamamız aslında, sektörün gelişimde eğitimin ve bilginin ne kadar önemli olduğunun göstergesidir diyebiliriz.
Öte taraftan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin, İSG uzmanı olarak iş hayatına atıldıklarında, bu ürünleri tanıyor ve biliyor olmalarını sağlamak bizler için çok önemlidir. Biz dernek olarak bir seferberlik ettik yönetim kurulu olarak, personel yükseltici platform kullanımını ülkemizde artıracağız. Bunun için gereken ne ise, üyelerimizden alacağımız destek ile yapacağız. Devletimizin de ilgili birimlerinin yanımızda olacağından eminiz.
2019 sonuna kadar birçok büyük ilde seminerler düzenleyeceğiz, sektörümüzün gelişmesi adına çok önemli çalışmalar bunlar. Şeklinde konuştu.