Ana Sayfa Dergi Haberleri LGMG PLATFORMLARI TEKMAK İLE TÜRKİYE PAZARINDA

LGMG PLATFORMLARI TEKMAK İLE TÜRKİYE PAZARINDA

31 views

TEKMAK İSTİF MAKİNALARI, LGMG PLATFORMLARININ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ. LGMG İLE YAPTIĞI ANLAŞMAYI SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE DUYURMAK VE ÜRÜNLERİNİ TANITMAK İÇİN DÜZENLEDİĞİ LANSMANDA, LANSMANDA KATILIMCILARA ÖZEL FİYATLAR SUNAN TEKMAK, İLK SATIŞINI DA EVREN VİNÇ’E YAPTI

Çin’in en büyük makine imalatçıları arasında yer alan Lingong Machinery Group (LGMG), Tekmak İstif Makinaları
ile Türkiye pazarına giriş yaptı. 2013 yılında platform üretimlerine başlayan ve 4. yılın sonunda Çin’de önemli bir
yol kat eden LGMG, 2018 yıl içerisinde de 30 farklı ülkedeki partnerleri ile sektörde önemli konuma ulaşmayı hedefliyor. Bu doğrultuda distribütörlük çalışmalarını hız kazandıran marka, stratejik konum olarak önemli bir yere sahip olan Türkiye pazarına Tekmak İstif Makinaları güvencesiyle adım attı. Bu anlaşmayı Maltepe’de bir otelde düzenlenen lansman ile sektöre duyuran Tekmak İstif Makinaları, katılımcılara LGMG ürünlerini yakından tanıttı. Anlaşma doğrultusunda LGMG markasının 6 -16 metre arasında değişen ürünlerini Türkiye’ye getiren Tekmak, 2018 yılında da markanın teleskobik ve eklemli platformlarını pazara sunmayı planlıyor.

“SEKTÖRÜ BİZİ HEYECANLANDIRIYOR”
Ürünlerin tanıtıldığı lansmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekmak İstif Makinaları Genel Müdürü Tuncay Çimen, LGMG ürünlerinin kalitesi, Tekmak’ın ise yaygın satış ve servis ağı ile sektörde söz sahibi olmak için çok çalışacaklarını söyledi. LGMG ürünleriyle platform sektörüne giriş yapmalarının kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Tekmak İstif Makinaları Genel Müdürü Tuncay Çimen, Tekmak’ın faaliyetlerinden bahsederek anlaşmanın detaylarıyla ilgili şunları paylaştı: “Tekmak İstif Makinaları olarak forklift ithalatı – satışı, forklift yedek parça ve servis hizmetleri ile kurumsal forklift kiralama faaliyetlerinde bulunuyoruz. Forkliftin yanı sıra Aralık 2017 itibariyle LGMG platformlarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek platform sektörüne giriş yaptık. Açıkçası LGMG ürünleriyle platform sektörüne hizmet verecek olmak bizi heyecanlandırıyor.” Tekmak İstif Makinaları olarak doğru işi yapma ve doğru hizmeti sunma anlayışına sevdalı olduklarının altını çizen Genel Müdür Çimen, “Lansmanımıza katılan misafirlerimizin bir çoğu ile geçmişte ortak iş ve ticaret konularından ötürü tanışmaktayız. Bilindiği gibi bizler doğru iş yapma ve doğru hizmet sunma anlayışına sevdalıyız. LGMG markasının ürünlerini de Tekmak’ın bu anlayış ve kültürü doğrultusunda pazara sunacağız. Platform sektörünün duayeni olan iş ortaklarımıza hizmet verebilmek için eskisinden daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Tekmak olarak yaygın satış ve servis ağı ile iş ortaklarımıza her daim ekibimizle birlikte dürüst ve kaliteli hizmet vereceğiz” dedi.

“LGMG’Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
LGMG platformlarını Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten Tekmak İstif Makinaları Ürün Yöneticisi Eyüp Özkurt ise genç, dinamik ve uzman bir ekip ile müşterilerinin hizmetinde olduklarını söyledi. Eyüp Özkurt, “Tekmak İstif Makinaları olarak LGMG platformlarının distribütörlüğünü üstlendik ve ürün lansmanımızı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Türkiye Ürün Yöneticisi olarak birinci önceliğimizin yüksek kalite standartlarında üretilmiş olan ve marka değeri tüm dünyaca kabul edilmiş Volvo ortaklığındaki LGMG ürünlerini Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtmek istiyorum. Ardından kısa bir süre sonra sektördeki LGMG platformlarının sayısını artırarak pazarda söz sahibi olmayı hedefliyoruz. Çünkü; LGMG makaslı platformları müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor ve bunu sahaya en iyi şekilde yansıtıyor. LGMG’nin müşterilerimiz için doğru bir marka olduğuna inanıyorum.” Konuşmasında “Bir ürünün pazarda söz sahibi olabilmesinin yolu marka değerinden geçer” ifadesine yer veren Eyüp Özkurt, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bir kaç yıl içerisinde platform sektöründe ikinci el piyasası şekillenecek ve hangi markanın yıllar sonra bile aynı performans ile çalışacağı ortaya çıkacak. İşte yıllar sonra bile aynı performansı sağlayan marka ikinci elde de değerli olacak. Bu hususta LGMG ürünleri yüksek mekanik mukavemetli yapısı ile müşterilerin takdirini kazanmak için en büyük aday olmaya hazır. Bu yoldaki ilk adımımızı ürünlerimizi tanıtarak attık. Bundan sonra da elimizden gelen gayretin daha fazlasını gerçekleştirmeye hazırız.”

TEKMAK TECRÜBESİ
LGMG markasının Türkiye pazarında yer almasının kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden LGMG Platformları Türkiye Bölge Sorumlusu Robin Wang, Tekmak’ın tecrübesi ile kısa süre içerisinde pazarda önemli noktalara ulaşacaklarını kaydetti. Robin Wang, “2018 yılı içerisinde ve takip eden gelecek yıllarda Tekmak ile partner firma ve tek yetkili distribütör olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte 45 yıllık bir geçmişe sahip olan LGMG markası ile Türkiye pazarına daha güçlü bir satış ve servis hizmeti vereceğiz. Bu lansman ile platform kiralamacılarına her türlü desteği sağlamak için en iyi şekilde çalışacağız. Ürünlerimizin kalitesi Türkiye’de Tekmak’ın servis anlayışıyla birlikte sektöre sunulacak” diye konuştu. Şirket stratejileri olarak Türkiye’yi ana pazar olarak gördüklerini dile getiren Robin Wang, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tecrübelerimiz sayesinde Türkiye pazarında personel yükselticileri hususunda bir büyüme öngörmekteyiz. Dolayısıyla Türkiye pazarı şirket stratejimize göre ana pazarlarımızdan birisidir.” Lansmanda son olarak konuşma yapan Personel Kaldırma ve İletme Platformları İşletmecileri Derneği (PLATFORMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan ise derneğin kuruluşuyla ilgili önemli paylaşımlarda bulunarak Tekmak İstif Makinaları’na LGMG platformlarıyla yapmış olduğu anlaşmadan dolayı başarılar diledi.

İLK TESLİMAT GERÇEKLEŞTİ
LGMG platformlarının distribütörlüğünü üstlenen ve ardından düzenlediği lansmanla ürünlerini tanıtan Tekmak İstif Makinaları, platform sektörüne hızlı bir girişle tüm dikkatleri üzerine çekti. Lansmanda katılımcılara özel fiyatlar sunan firma, ilk satışını da Evren Vinç’e yaptı. 8, 10, 12 ve 14 metre makaslı platformların yer aldığı 4 adetlik özel lansman paketi kısa bir süre içerisinde Evren Vinç’e teslim edildi.