Ana Sayfa Dergi Haberleri ELS LİFT, YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

ELS LİFT, YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

65 views

PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ OYUNCULARI ARASINDA YER ALAN ELS LİFT’İN, AR-GE ÇALIŞMALARI SONUCU
GELİŞTİRDİĞİ JUNIOR 5.5 SP, VM10-J VE YENİ NESİL EL SERİSİ DÜZENLENEN LANSMANDA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI. SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN KATILIM GÖSTERDİĞİ LANSMANDA ELS LİFT’İN 3 YENİ ÜRÜNÜ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

1979 yılında kurulan Elsisan A.Ş.’nin markalarından biri olan ve 2008 yılından bu yana, Türkiye’nin personel yükseltici platform sektöründe, global ölçekte önemli çalışmalara imza atan ELS Lift, sektörün gelişimine katkı sağlayacak yenilikçi hamlelerini tüm hızıyla sürdürüyor. ELS Lift, AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği 3 yeni ürününü Bursa’da düzenlenen lansmanla görücüye çıkardı. ELS Lift’in iş ortaklarının ve paydaşlarının katıldığı lansmanda yeni ürünler büyük ilgi ile karşılandı.

“YATIRIMLARA TAM GAZ DEVAM”
Yeni ürün lansmanında konuşan ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak, “ELS Lift olarak Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Avusturya, Rusya, Suudi Arabistan ve Hırvatistan gibi büyük ekonomilere sahip 20’den fazla ülkeye ihracat yapan bir konuma geldik. Sadece büyümüyoruz sadece yatırımlarımız artarak devam etmiyor. Aynı zamanda sahada da eşsiz bir hizmet kalitesi sunuyoruz. Ayrıca dünya kiralama sektöründe kiralama parklarına girmiş, ilk ve tek Türk markasıyız. Sektörümüze ve ülkemize inandığımız için yatırımlarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. Teknolojinin çok hızlı ilerlediğini kaydeden Bayrak, “Makine sektörü her ülkede, en stratejik sektörlerden biridir. Üretim süreçleri dönüşüyor, herkes artık endüstri 4.0’dan bahsediyor. Endüstri 4.0’a adaptasyonda öncü olacak sektörün, makine sektörü olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla biz de her daim güncel ve çağdaş yönetim yaklaşımına sahip olmak durumundayız. Ancak bu şekilde bugün başarılı olduğumuz gibi yarın da başarılı olmaya devam edebiliriz. Tabi ki bu başarıda sadece teknoloji ve üretim süreçlerini değil, değişen müşteri ihtiyaç ve beklentilerini de dikkate alıp, en hızlı şekilde yanıt vermek durumundayız. Bu sebeple, sahadan gelen verileri en kapsamlı şekilde analiz ederek, ürünlerimize adapte ediyoruz. Aslında kısa sürede yakaladığımız başarı da buradan geliyor” diye konuştu.

YENİ NESİL ÇÖZÜMLER
ELS Lift’in yeni ürünleriyle ilgili bilgiler de veren Bayrak; yüksek kalite, fiyat avantajları ve satış sonrası hizmetlerin, şirketin en temel öncelikleri olduğunu söyledi. Bayrak, “Yeni JUNIOR 5.5 SP ürünümüz, hafif, sağlam ve kompakt yapısıyla öne çıkıyor. Yüksek manevra kabiliyeti ve hassas zeminlerde çalışma imkânı sunmasıyla; AVM, otel, residence, hastane vb. binalarda, yüksekte çalışma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Yeni nesil EL serisinde de şase tasarımı, kontrol ve dönüş sistemi ile joystick kutusunda önemli yenilikler yaptık. Bununla birlikte, ürün gamımıza yeni eklenen VM10-J modelimizde de kompakt ölçüler, yüksek manevra kabiliyeti, 99 cm genişlikte şase ve bakım gerektirmeyen AC motor gibi özellikler öne çıkıyor. Geliştirdiğimiz bu ürünlerin, ülkemize ve sektöre yüksek katma değer sağlamasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

ELS LİFT, PLATFORMDER ÇATISI ALTINDA
Lansmanda konuşma yapan Personel Kaldırma ve İletme Platformları İşletmecileri Derneği (PLATFORMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan ise dernekle ilgili bilgiler paylaşarak, ELS Lift’in ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. ELS Lift’in bu yıldan itibaren PLATFORMDER ailesi içerisinde yer alacağını da duyuran Ayhan, konuşmasına şu şekilde sürdürdü: “Sanayiden hizmet ve inşaat sektörüne kadar geniş bir alanda personel yükseltici platformların kullanıldığını görmekteyiz. 2013 yılında iş sağlığı güvenliği mevzuatında yapılan değişikliğe göre 3,5 metre üzerindeki çalışmalarda bu ekipmanların kullanılması zorunluluğu getirilmiştir. Biz bu konuda PLATFORMDER olarak 3,5 metreyi sıfır metreye indirmeyi düşünüyoruz. Bu sektörün büyümesi içinde PLATFORMDER olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Ülkemizdeki personel yükseltici platformlar makine parkı yaklaşık 10 bin civarındadır. Pazarda yerli makineler yüzde 25 civarında bir paya sahip. Platform sektöründe önemli üretim gerçekleştiren ve 10 yıllık bir süreç içerisinde hem dünya çapında hem de sektörde öncü bir firma olan ELS Lift gibi firmalara ülkemizin ihtiyacı var. ELS Lift’e tüm çalışmalarında başarılar diliyorum ve bu yıldan itibaren PLATFORMDER ailesi içerisinde yer alacağını buradan duyuruyorum.”