Ana Sayfa Sektör Haberleri HİSARLI PLATFORM MÜŞTERİLERİ, RUTHMANN İLE YÜKSELİYOR

HİSARLI PLATFORM MÜŞTERİLERİ, RUTHMANN İLE YÜKSELİYOR

23 views

HİSARLI PLATFORM, ACARLAR MAKİNE’DEN SATIN ALDIĞI RUTHMANN STEİGER T 570 HF MODELİYLE MAKİNE PARKINI GÜÇLENDİRDİ.
T 570 HF’NİN ÇALIŞMA YÜKSEKLİĞİ VE KULLANIM ŞARTLARININ OPERATÖRLERE KOLAYLIK SAĞLADIĞINI KAYDEDEN GENEL MÜDÜR ŞABAN DURAN, RUTHMANN’I HER İŞLETMECİNİN RAHATLIKLA KULLANABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Uzun yıllardır platform kiralama sektöründe faaliyetlerini sürdüren Hisarlı Platform, Dünya ve Avrupa’nın gelişen teknolojisini yakından takip ederek, müşterilerine yeni ve en gelişmiş makinelerle hizmet sunuyor. 2008 yılında kurulan ve İstanbul Anadolu Yakası’nda araçüstü platform kiralama hizmetine yönelen firma, 2010 yılından itibaren çalışmalarına Avrupa Yakası’nda ağırlık vermeye başladı.

PLATFORM KULLANIMI ARTIYOR
Hisarlı Platform olarak ilk etapta İstanbul Tuzla’da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Genel Müdür Şaban Duran, daha sonra Avrupa Yakası’na yönelerek kısa sürede büyüme gösterdiklerini söyledi. Sektörde yüzde 100 araçüstü platform kiralama hizmeti verdiklerine değinen Şaban Duran, “Araçüstü platform kiralama konusunda en kaliteli hizmeti, en güvenli, en hızlı ve de en ekonomik şekilde sunarak kusursuz müşteri memnuniyeti yakalamak temel prensibimiz. İlerleyen zamanlarda eğer oluşumlarımızı tamamlayabilirsek kendinden yürüyüşlü platformlara da yönelmeyi düşünüyoruz” dedi. Müşterilerin artık vinç ile araçüstü platformlar arasında ayrım yapabildiğini aktaran Genel Müdür Duran, platform kullanım alanlarının da her geçen gün giderek arttığına dikkat çekerek şunları söyledi:
“2010 yılında Avrupa Yakası’nda çalışmalarımıza başladığımızda insanlar, araçüstü platformlara hayretle bakıyorlardı. Fakat zaman geçtikçe insanlar platformlara alıştılar ve en küçük işlerde bile platform kullanmaya başladılar. Ayrıca artık müşteriler, vincin üzerine takılan sepetle çalışmayı kabul etmiyor. Bu çalışma stili aynı zamanda iş güvenliği kriterlerine uymuyor. Dolasıyla piyasada artık vinç yerine araçüstü platforma yönelmeye başlandı. Müşterilerimiz bizlerden makine talebinde bulunurken işe gidecek makinenin platform olup olmadığını soruyor.”

PROJELER
Hisarlı Platform olarak alışveriş merkezleri, fabrika bakım – onarım işleri, yüksek katlı binalar, dekorasyon, temizlik, ışıklandırma çalışmaları, elektrik ve mekanik tesisat işleri, dar çalışma alanları gerektiren muhtelif işler, inşaat şantiyeleri ve araç ile yanaşılabilen ortamlar, yüksek metrajlı binalar gibi alanlara profesyonel ve güvenli bir şekilde hizmet verdiklerini hatırlatan Duran, şu anda 3.Havalimanı’nda ve Skyland İstanbul projesinde makinelerinin çalıştığını söyledi.

57 METREDE TERCİH RUTHMANN
Makine satın alırken Türkiye’de yer alan markaların tamamını araç parklarında bulundurmak istediklerinin altını çizen Duran, şu anda parklarında 18, 26, 27, 28, 40, 45 ve 57 metre olmak üzere 10 adet araçüstü platformun
bulunduğunu kaydetti. Makine parklarında son olarak Acarlar Makine’den satın aldıkları Ruthmann’ın Steiger T 570 HF modelinin katıldığına dikkat çeken Genel Müdür Duran, “Son dönemlerle piyasada özellikle 57 metrelik araçüstü platform, yoğun olarak tercih ediliyordu. Bundan dolayı Hisarlar Platform olarak 57 metre uzunluğunda bir makineye ihtiyacımız vardı. Fakat hangi markayı tercih edeceğimiz konusunda sektörde uzun araştırmalar yaptık ve bize en uygun markanın Ruthmann olduğuna karar verdik” dedi.


KALİTE VE SAĞLAMLIK
Ruthmann Steiger T 570 HF modelini satın almalarında Serkan Acar’ın kendilerine büyük kolaylık sağladığını da sözlerine ekleyen Şaban Duran, konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: “Serkan Bey’in bize özel avantajlar sunmasıyla makine sahibi olduk. Özellikle Ruthmann’ı tercih etmemizin iki sebebi bulunuyor. Bunlardan birincisi makinenin kaliteli ve sağlam olmasıdır. İkincisi ise Ruthmann’ın arkasında Acarlar Makine gibi önemli bir firmanın olmasıdır. Rutmann’ı almadan önce farklı markalar ile görüşüyorduk. Acarlar ile tanıştıktan sonra kararımızı değiştirdik ve Acarlar Makine’ye yöneldik.” 2016 yılında Acarlar Makine ile tanıştıklarını ve hemen ardından Ruthmann marka araçüstü platform satın aldıklarını dile getiren Duran, “Ruthmann’ın 57 metreli makinesinden oldukça memnunuz. Makinede operatörün hata yapma şansı yüzde sıfır. Çünkü makine yaşanabilecek olumsuzluklara karşı her türlü önlemini almış. Makinede kurulum oldukça önemli. Eğer makine düzgün bir şekilde kurulduysa tüm işlerin üstesinden gelir” diye konuştu. Ruthmann’ın her işletmeci tarafından alınıp kullanması gereken bir makine olduğuna değinen Duran, makinenin iş güvenliği anlamında ciddi önlemler aldığını söyledi. Duran, “Ruthmann Steiger T 570 HF modeli, eğer çalışılacak ortamda aşırı rüzgar varsa çalışma koşullarını ortamın şartlarına göre ayarlıyor. Eğer ortada bir risk varsa makine anında uyarı veriyor. Ayrıca makine ile yükselirken yukarıya çıktığınızı hiç hissetmiyorsunuz.”

“ACARLAR MAKİNE İLE YOLA DEVAM”
Marka memnuniyetinin yanı sıra Acarlar Makine’nin sunduğu hizmetlerden de son derece memnun olduğunu dile getiren Şaban Duran, “Acarlar’ın satış sonrası hizmetler ve servisinden oldukça memnunuz. Çünkü makineyle ilgili küçük bir problem yaşadığımızda yetkili arkadaşlar çok kısa sürede bizlere ulaşarak, sorunumuzu çözüyorlar. Bu durum bizim için oldukça önemli. Çünkü parkımızda yer alan makinelerin tamamı ticari makineler. O yüzden makinenin parkta durması bizim zararımıza oluyor. Eğer makine işini bitirip parka gelmişse, o süre içerisinde varsa makinenin eksikliklerini tamamlarız. Bir iş olduğunda da makine anında hareket ederek problemsiz bir şekilde çalışmaya gider” dedi. Hisarlı Platform’un yatırımlarının sürekli devam ettiğini ve her geçen gün parklarına yeni makineler eklemeye devam edeceklerini aktaran Şaban Duran, bu yatırımlarda Acarlar Makine ile çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Duran, “Eğer sektörde biz de varız diyorsanız, makine parkınıza sürekli yatırım yapmak zorundasınız. Ayrıca makine parkınızda ne kadar araç varsa, o kadar iş yapıyorsunuz demektir. Bu nedenle yatırımlarımız sürecek ve Acarlar Makine ile yola devam edeceğiz. Karşımızda çok ciddi ve işini iyi yapan bir firma var. O yüzden bundan önce olduğu gibi sonrasında da Acarlar Makine ile çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.