KALİTE VE YENİLİKÇİLİĞİN MARKASI HAULOTTE’NUN YENİ ÜRÜNÜ SIGMA16 PRO, ACARLAR MAKİNE TARAFINDAN TÜRKİYE PAZARINA SUNULDU. YENİ ÜRÜNÜYLE PİYASA DİKKAT ÇEKEN FİRMA, SIGMA 16 PRO AKÜLÜ EKLEMLİ PLATFORMUN İLK SATIŞINI DA YARIŞ KABİN’E GERÇEKLEŞTİRDİ.
Acarlar Makine, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler distribütörlüğünü yürüttüğü Haulotte markasının yeni ürünü olan Sigma16 PRO serisini, Türkiye personel yükseltici platform pazarının beğenisine sundu. Acarlar Makine güvencesiyle piyasadaki yerini alan Sigma16 PRO’yu tercih eden ilk firma ise traktör ve iş makinesi emniyet kabinleri üreten Yarış Kabin oldu. Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi ile sektöre hizmet veren Acarlar Makine, 15.70 metre çalışma yüksekliği ve 8.05 metre yatay erişime sahip olan Sigma16 PRO akülü eklemli platform ile kiralama firmaları başta olmak üzere fabrikalar, limanlar ve endüstriyel sektörlere hizmet vermeyi hedefliyor.
MÜKEMMEL ERİŞİM
16 metreye kadar olan yüksekliklerde çalışmak için tüm gereksinimleri karşılayan Sigma16 PRO’nun birçok iç ve dış mekan uygulamaları için tasarlandığını kaydeden Acarlar Makine Satış Şefi Serhat Dunay, makinenin uzak çalışma alanlarına ulaşmak için mükemmel bir yatay erişime sahip olduğuna dikkat çekti. Makinede bulunan dikey jib hareketine ilave yatay dönüşlü jib ile makineyi yeniden konumlandırmadan hassas ve güvenli bir yaklaşım sağlandığının altını çizen Serhat Dunay, bu ek hareket esnekliği sayesinde operatörlerin manevra yaparak erişemediği alanlara Sigma 16 PRO ile kolaylıkla eriştiğini ve zamandan tasarruf ettiğini söyledi.
DAR ALANLARDA ÜSTÜN MANEVRA
Ultra yükselme hızına sahip olan Sigma16 PRO’nun maksimum performans için 230 kg’a kadar yük veya iki operatör taşıyabildiğine değinen Satış Şefi Dunay, makineyle ilgili şunları aktardı: “Geniş, sağlam lastikleri sayesinde her türlü stabilize zeminde çalışan makinede bulunan homojen eğim, makinenin yeniden konumlandırılması ve zaman kaybı olmadan çalışma alanına ulaşmayı kolaylaştırıyor. Makine, kompakt ölçüleri ve dar dönüş yarıçapı sayesinde üniteler dar alanlarda manevra yapmak üzere tasarlandı. Piyasadaki en iyi erişime sahip olan Sigma 16 PRO, ulaşılması en zor çalışma bölgelerine bile ulaşmanızı sağlar. Hızlı kaldırma ve eş zamanlı hareketler, maksimum verimlilik sunar.”

GÜVENLİK
Dunay, “CE standartları ve iş güvenliği çerçevesinde standart güvenlik önlemlerine ilave, dizel eklemli platformlarda bulunan Haulotte activ shield bar uygulaması SIGMA 16 PRO model platformda standart olarak sunulmaktadır. Yüksek güvenlik kat sayısına sahip Haulotte platformlarda bu sistem ile operatörün sepet içinde sıkışması önlenmektedir. Makinenin oransal kullanımı ile neredeyse sıfır salınım ile tüm bom hareketleri güvenli şekilde tatbik edilebilmektedir. Üst düzey hassas oransal kullanım çalışma alanına yaklaşmaları çok daha güvenli kılmaktadır” dedi.
AYDINLATMA
Özellikle düşük ışık koşullarında, gece çalışmalarında, gece yükleme ve boşaltma operasyonlarında platformlarla hareket ve manevra yapmanın zor olduğunu ifade eden Serhat Dunay, “Makinede güvenli manevraları destekleyen 10 adet LED spot bulunuyor. Bu aydınlatmalar, manevraları kolaylaştırıyor ve makinenin etrafındaki alanı mükemmel şekilde aydınlatır” şeklinde konuştu.
HAULOTTE SIGMA 16 PRO
Çalışma yüksekliği : 15.70 m
Platform yüksekliği : 13.70 m
Yatay erişim : 8.05 m
Maksimum yatay erişimdeki yükseklik : 7.40 m
Yük kapasitesi : 230 kg
Genişlik : 1.75 m
Saklama yüksekliği : 2.00 m
Tırmanma kabiliyeti : 25%
Enerji : 8 X 6 V – 435 Ah (C20)
Ağırlık : 6950 kg