Ana Sayfa Dergi Haberleri GIS FUARI REKORLARLA KAPANDI

GIS FUARI REKORLARLA KAPANDI

9 views

KALDIRMA, ENDÜSTRİYEL, LİMAN ELLEÇLEME VE AĞIR TAŞIMACILIK SEKTÖRLERİNE YÖNELİK AVRUPA’NIN EN BÜYÜK FUARININ DOKUZUNCUSU, ULUSLARARASI PAZARLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE BUGÜNE KADARKİ EN YÜKSEK ZİYARETÇİ VE KATILIMCI SAYISINA ULAŞTI.

Kaldırma, endüstriyel, liman elleçleme ve ağır taşımacılık sektörlerinde Avrupa’nın önde gelen vitrini olan GIS, 5-7 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Piacenza kentinde düzenlenen dokuzuncu edisyonunda tarihi bir dönüm noktasına imza attı. Fuar, şimdiye kadarki en yüksek sayıda ziyaretçiyi ve katılımcıyı heyecan verici bir yenilik ve işbirliği atmosferinde bir araya getirerek tüm alanlarda rekorlar kırdı. 18.000’den fazla ziyaretçinin Piacenza Expo merkezine akın etmesiyle yüz yüze etkileşime duyulan istek açıkça hissedildi. Bu rakam, 2021 edisyonuna kıyasla uluslararası katılımcılarda %44’lük bir artışı içeriyordu ve bu da GIS’in İtalya dışında artan etkisinin altını çiziyordu. Ayrıca, en yeni ekipmanları, bileşenleri ve hizmetleri sergileyen 432 rekor sayıda şirket ile sergi alanı 71.000 metrekarelik geniş bir alana yayıldı ve Piacenza Expo’daki şimdiye kadarki en büyük sergi alanı oldu.

DÜNYA PRÖMİYERLERİ YAPILDI
Bu olağanüstü etkinlikte, dünyanın en büyük örümcek platformu, 58 m çalışma yüksekliğine sahip Palazzani TT2J58 ve hareketli tekerleklere sahip yenilikçi bir stabilizasyon tabanına sahip Magni DTB41RT teleskopik bom platformu gibi birçok makinenin prömiyeri yapıldı. GIS 2023 aynı zamanda Manitowoc’un çok yönlü ve güçlü Grove GRT8100-1 engebeli arazi vincinin ve yeni LICCON3 vinç kontrol sistemiyle donatılan ilk model olan Liebherr LTM 110-5.3 mobil vincin İtalya lansmanlarına da tanık oldu. Bu son teknoloji makineleri GIS 2023’te sunma kararı, etkinliğin kaldırma, endüstriyel ve liman elleçleme ve ağır taşımacılık pazarlarındaki önemli rollerini vurguluyor. Sektördeki meslektaşlarıyla bağlantı kurma, anlamlı tartışmalara katılma ve başarıları kutlama fırsatı da aynı derecede önemliydi.

SEKTÖREL SORUNLAR TARTIŞILDI
Üç gün süren etkinlik boyunca, üç prestijli ödül töreniyle – İtalyan Terminal ve Lojistik Ödülleri (ITALA), İtalya Erişim Platformu Ödülleri (ITALPLATFORM) ve İtalyan Kaldırma ve Taşıma Ödülleri (ILTA) – bu sektörlere yapılan kayda değer katkılar onurlandırıldı. Ayrıca etkinlikte, sektördeki kritik zorlukları ele alan yedi aydınlatıcı seminer ve panel tartışması yer aldı. Öne çıkanlar arasında Rental Blog ve Sollevare’nin ev sahipliği yaptığı bir kiralama forumunun yanı sıra ESTA tarafından düzenlenen operatör eğitimi ve niteliklerine ilişkin kapsamlı bir tartışma yer aldı.

TÜM DÜNYADAN KATILIM
Etkinliğin organizasyonunun arkasındaki şirket Mediapoint & Exhibitions’ın yöneticisi Fabio Potestà, GIS 2023’ün rekor kıran başarısından duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “Rakamlar ortada. Rekor sayıda katılımcımız, benzeri görülmemiş bir sergi alanımız ve dikkate değer bir ziyaretçi katılımımız vardı; özellikle nitelikli olanlar, ki bu bir B2B fuarı için çok önemli. Gösterilerimiz denetlendiğinden, bunlar katılımcılarımızın güvenebileceği gerçek rakamlardır. Ayrıca başta Avrupa olmak üzere dünyanın geri kalanından daha nitelikli ziyaretçilerimiz vardı; bu, ihracat yapmaya istekli ve GIS’i kullanarak uluslararası ağ kurmak ve büyümek isteyen İtalyan katılımcılarımız için önemli.”