İŞMAKTAŞ, GENİE’NİN ALİMÜNYUM PLATFORM ÜRÜN GAMI VE MALZEME KALDIRMA ÜRÜNLERİNİN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ. YAPILAN BU ANLAŞMA İLE GENIE’NIN 3 FARKLI ÜRÜN GRUBUNDAKİ MAKİNELERİNİ TÜRKİYE PAZARINA SUNACAK OLAN FİRMA, MARKANIN KALİTESİNE VE GÜCÜNE GÜVENİYOR
Genie telehandlerini Türkiye pazarına sunan İşmaktaş, yeni yılın başından itibaren Genie ile yeni bir anlaşma imzaladı ve teleskopik yükleyicilere ek olarak Arial Work (Alimünyum ürün gamı) platformları ve Material Lift ürünlerinin distribütörlüğü üstlendi. Dünya pazarında tanınan ve oldukça beğenilen markanın 3 farklı ürün grubundaki ürünlerini Türkiye pazarına sunacak olan İşmaktaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Aybar bir araya geldik ve Genie ile yapılan anlaşmanın detaylarını konuştuk.
İŞMAKTAŞ OLARAK GENIE TELEHANDLERİNİN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YÜRÜTÜYORDUNUZ. ŞİMDİ DE TELEHANDLERİN YANI SIRA PLATFORMLARIN DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ DE ÜSTLENDİNİZ. BU SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?
Yaklaşık üç sene önce Genie teleskopik yükleyicilerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştik. O günden bu yana Genie markasını Türkiye pazarında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık ve müşterilerimize kaliteli hizmet vermeye özen gösterdik. 2020 yılının başından itibaren teleskopik yükleyicilere ek olarak İşmaktaş olarak Genie markasının Arial Work platformları ve Material Lift ürünlerinin distribütörlüğü resmi olarak üstlendik.
GENIE İLE İMZALADIĞINIZ DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI HANGİ ÜRÜN GRUPLARINI KAPSIYOR?
Genie ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma 3 ürün grubunu kapsamaktadır. İşmaktaş olarak Genie markasının teleskopik yükleyicilerini, Arial Work platformlarını ve malzeme kaldırma ürünlerini Türkiye pazarına getirip, müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.
ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ. BU SÜREÇTE ÖNEMLİ BİR MARKANIN DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENMENİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?
Yaşadığımız dönem yaklaşık yüzyılda bir gerçekleşiyor ve neyazık ki bunu deneyimlemek bizim neslimize nasip oluyor. Bir öngörüde bulunmak kolay olamamakla birlikte Türkiye’nin dinamikleri açısından bakarsak, Genie markası her zaman kaliteye ve verimliliğe önem veren müşterilerimiz açısından ilk sırada yerini almaktadır. Bu açıdan bakılırsa Genie distribütörlüğü her şartta doğru bir karardır. Konektörden oluşacak muhtemel satış adetlerinin düşüklüğüyle alakalı kısım ise üretici tarafından zaten anlaşılabilir durumdadır. Bu süreçten minimum hasarla çıkmak hepimizin müşterek arzusudur.
SİZCE GENIE PLATFORMLARI TÜRKİYE’DE HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRÜYOR MU? PAZARIN GENIE’YE BAKIŞ AÇISI NASIL?
Genie platformları, dünya pazarında tanınıyor ve oldukça beğeniliyor. Geni markası bütün platform profesyonelleri tarafından iyi bilinmekte ve bu markaya sahip olmanın ekseriyetin arzusu olduğunu düşünüyorum. Rakip markalara karşı ilk alım bedeli değil kaliteye ve toplam faydaya önem veren hesabını iyi bilen müşterilerimiz markamızı her daim tercih etmektedir.
TELEHANDLER PAZARINDAN SONRA PLATFORM SEKTÖRÜNE DE GİRİŞ YAPTINIZ. PAZARDAKİ İLK HEDEFLER NELERDİR VE HANGİ MÜŞTERİ GRUPLARINA HİTAP EDECEKSİNİZ?
Başta kiralama firmaları ve büyük müteahhitler öncelikle müşteri gruplarımızı oluşturacak. Bunun yanı sıra otel, hastane, hava limanları, fuarcılık ve hafif yapı sektöründeki müşterilerimizin de daima hizmetinde olacağız.
SİZCE GENIE PLATFORMLARI NEDEN TERCİH EDİLMELİ?
Makine yada ekipman ne alırsak alalım aşağıdaki kriterleri en iyi sağlayan ürünleri tercih etmek profesyonel ve akılcı yaklaşımdır. Ürünün verimli çalışma ömrü, teknik kapasitesi ve rakiplere olan üstünlüğü, iş güvenliği, arızasız çalışma süresi, parça bulunurluğu, servis kalitesi ve ikinci el değeri. Bu kriterlere baktığınızda sonuç sizi daima Genie ürünlerine götürür.
SON OLARAK GENIE PLATFORMLARININ SATIŞ SONRASI HİZMETLER DESTEĞİNİ NASIL SAĞLAYACAKSINIZ?
Satış sonrası için kendi elemanlarımızın yanı sıra ve ülke çapında anlaşmamız olan özel servislerle bu hizmeti veriyoruz.