ÇİNLİ ÜRETİCİ DINGLI, ALMANYA MERKEZLİ PALETLİ PLATFORM UZMANI TEUPEN’İN YÜZDE 24 HİSSESİNİ SATIN ALDIĞINI AÇIKLADI. ŞİRKET, BU YATIRIMLA AVRUPA PAZARINDAKİ GÜCÜNÜ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR
Dingli, Teupen hisselerinin yüzde 24’üne yapılacak yatırımın Çinli üreticinin Avrupa’daki büyümesinde önemli bir rol oynayacağını ve büyük eklemli platformlar dahil olmak üzere personel yükseltici platform ürün yelpazesinde yeni ürün geliştirmeyi içereceğini söyledi. Dingli sözcüsü, “Teupen ile teknoloji paylaşımı yoluyla, her iki taraf ortaklaşa olarak büyük yük kapasitelerine ve büyük çalışma yüksekliklerine, 36m – 50m’ye sahip kendinden yürüyüşlü eklemli platform geliştirecek ve makaslı ve dikey platform alanında iş birliğine gideceğiz” dedi.


ALMANYA’YA AR-GE MERKEZİ
Dingli, APA Yayıncılık’ın İngiliz yayın partneri KHL Group tarafından yayın hayatını sürdüren Access International dergisinin Haziran sayısında yayınlanan dünyanın en büyük platform üreticileri AccessM20 listesinde altıncı sırada yer aldı. Şirket, Teupen’e yapılan yatırımın, Avrupa’daki kiralama şirketleriyle pazar rekabetçiliğini artıracağını ve ürün yelpazesine kapsamlı bir paletli platform yelpazesi ekleyeceğini söyledi. Dingli, yatırımı tamamlamak için Teupen’in Almanya’daki merkezinde yeni bir Avrupa araştırma ve geliştirme merkezi (Ar-Ge Almanya) kuracak.
DINGLI BÜYÜYOR
Dingli’nin Teupen’i devralması, İtalya’daki Magni ile olan ortaklığına katkıda bulunuyor ve bu yatırım en yeni kendinden yürüyüşlü eklemli platform serisinin tasarımıyla sonuçlandı. Üretici, 2016’da Magni’nin yüzde 20’sini satın almıştı. 2017’de ise Kuzey Amerika’daki konumunu güçlendirmek amacıyla ABD merkezli MEC’in yüzde 25 hissesini de satın almıştı.