Ana Sayfa Dergi Haberleri BÜKER VİNÇ SEKTÖRÜN YÜKÜNÜ PAYLAŞIYOR

BÜKER VİNÇ SEKTÖRÜN YÜKÜNÜ PAYLAŞIYOR

31 views
default

Personel Yükseltici Platform sektörünün çatı örgütü olan PLATFORMDER ’in yeni üyesi BÜKER VİNÇ ile bir röportaj gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Davut ÇIPLAK ile, şirketin kuruluşunu, sektördeki yerini, başarılarını ve gelecek hedeflerini konuştuk. Yaptığımız bu röportajı sizler ile paylaşıyoruz.

Davut Bey öncelikle bizler için vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Firmanız hakkında bize genel bir bilgi verebilir misiniz? Kuruluş hikayenizi ve temel değerlerinizi paylaşır mısınız?
BÜKER VİNÇ 1992 yılında Halil ÇIPLAK tarafından Kısıkköy, Menderes, İZMİR adresinde faaliyetlerine başlamıştır. 2010 yılında Torbalı şube, 2016 yılında Manisa şubesi ile hizmet alanını genişletmiştir. Günümüzde üç farklı yerleşke de faaliyet göstermektedir. Büker Vinç gerek bölge içinde gerekse bölgeler arasında ve dahi ülkemiz içerinde özel hidrolik ağır yük kaldırma ekipmanları ile fabrika taşımacılığı, makine taşımacılığı, montaj ve demontaj gibi operasyonları gerçekleştirmektedir. Baba mesleği olarak 1995 Yılında çalışma hayatına başladım ve 2006 yılından itibaren de şirketin idaresini yürütmekteyim. Bu 32 yıllık süre zarfında da Büker vinç firmasının temel değerleri kaliteli, memnuniyet odaklı, güvenilir bir hizmet sunmaktır.

Hangi ürün gruplarında hizmet sunuyorsunuz?
Vinç sektörü ile piyasaya girmiş bulunsak da günümüzde makine filomuz oldukça geniştir. Hİ-UP Vinçler, sepetli vinçler, elektrikli vinçler, forkliftler, eklemli ve makaslı platformlar olmak üzere her boyut ve özellikte makinelere sahip bir firmayız. Şunu da belirtmek isterim ki vinç parkurumuzda farklı özelliklere sahip firmamıza özel üretilmiş vinçlerimiz de mevcuttur.

Firma olarak hangi alanlarda hizmet sunuyorsunuz ve gelecek planlarınız nelerdir?
Özel fabrika taşıma projelerimiz ile anahtar teslim şekilde fabrika taşıma, makine taşımacılığı, montaj, demontaj ve kurulum gibi hizmetleri vermekteyiz. Bunun yanı sıra eklemli ve makaslı platformların ve forkliftlerin de kiralamasını yapmaktayız.
Gelecek planlarımızdan bahsetmem gerekirse birkaç lokasyonda şubeleşme yönünde ilerlemekteyiz. Elektrikli vinçlere geçiş sürecinde de olduğumuzu belirtmek isterim.

Müşteri memnuniyeti sizin için ne kadar önemlidir ve bu konuda nasıl bir strateji izliyorsunuz?
Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız. Bizler için önemli olan asıl kısım yaptığımız işin en iyisini, en doğru şekilde yapma çabasında olmamızdır. Bizi dinamik tutan yapının bu düşünce olduğuna inanmaktayım. Zaten bu düşünce ile hareket edince müşteri memnuniyeti gelmektedir.

Sürdürülebilirlik ve çevresel etki konularında firma olarak aldığınız önlemler nelerdir?
Büker Vinç A.Ş sadece kaliteli hizmet ve yenilikçi ekipman sağlamakla ilgili değildir. Şirket olarak çevre için üzerimize düşeni yapma gayreti içerisindeyiz. Yeşil enerji bizim için neden bu kadar önemli? Karbon ayak izimizi azaltmakla ilgili. Elektrikli makineler sıfır emisyon anlamına gelir. Bu daha sürdürülebilir bir gelecek misyonumuz için çok önemlidir. Ama bu sadece çevreyle ilgili değil bu elektrikli makineler fısıltı kadar sessizdir. Bu da onları iç mekân kullanımı veya gürültüye duyarlı alanlar için mükemmel bir çalışma imkanı sunmaktadır.

Rekabetçi bir pazarda başarılı olmak için hangi stratejileri benimsiyorsunuz?
Rekabetin firmaları dinamik ve yenilikçi tuttuğuna inanmaktayım. Öncelikle firma olarak farklı dünyalara açılıp yeni fikirler, yeni görüşler edinmekteyiz. Sadece Türkiye pazarında değil Uluslararası şekilde sektörü takip edip yeniliklere odaklanmaktayız. Tabi ki bunlarla da kalmıyor operatör arkadaşlarımızı sürekli ve düzenli şekilde eğitimlere tabi tutmaktayız. Başarı ve rekabet ortak elde edilen bir durumdur. Ben Büker Vinç olarak bunu başardığımıza ve daha iyi şekilde ilerleyeceğimize inanıyorum.

En son almış olduğunuz Platformlarda pembe rengini tercih ettiniz. Bunun nedenlerini bizler ile paylaşabilir misiniz?
Biraz önce de belirttiğim gibi yeni fikirler, yeni görüşler bizi öne çıkarıyor. Biraz da olsa sektörde yeni bir renk, yeni bir dinamik olsun istedik. Büker Vinç kadın istihdamına önem veren ve her sektöre kadın eli değmesi gerektiğine inanan bir firma. Belki rengin kadını erkeği olmaz evet ama vinçlerimiz mavi neden platformlarımız pembe olmasın diyerek bu şekilde bir farkındalık ve öncülük yapmak istedik. Kadın çalışanlarımıza bir nebze de olsa motivasyon ve enerji olsun istedik. Bu süreçte çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Buradan da genel olarak bir teşekkür etmek istiyorum.

Firma olarak gelecekte hangi büyüme ve genişleme planlarınız bulunmaktadır?
Ülkemiz içerisinde 3 farklı lokasyonda daha şubeleşme sürecindeyiz. Çevreye duyarlı makine ve ekipman yatırımlarımız da söz konusudur.

Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?
Öncelik olarak bu sekterde 32 yılını geride bırakmış şirket olarak sektörümüze olan borcumuzun bilincindeyiz. Bu bilinç çerçevesinde amacımız sektere yenilik, heyecan ve rekabet katmaktır. Sektörün en büyük sorunu yetişmiş insan eksikliğidir. Büker vinç olarak insan kaynağı alanına yatırım yaptığımızı ifade etmek isterim.
Teşekkür ederim. Saygılarımı sunuyorum…