2008 YILINDAN BU YANA BURSA’DAKİ FABRİKASINDA PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM ÜRETİMİ YAPAN ELS LIFT, GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÇALIŞMALARLA SEKTÖRDE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR. FİRMA, 2018 YILINDA SATIŞ SONRASI HİZMETLER DEPARTMANI ALTINDA DEVREYE ALDIĞI YENİLEME MERKEZİ’NDE 2.EL MAKİNELERİ PİYASAYA KAZANDIRIYOR.
2018 yılında müşterilerinden gelen yoğun talepler üzerine devreye alınan yenileme merkezinde müşterilerine % 30 oranında kazanç sağlatmayı hedefleyen ELS Lift, her geçen gün bu alanda da kendini geliştirmeyi sürdürüyor. İkinci el personel yükseltici platform alanında müşterileri için değer yaratarak, sürdürülebilir büyümeyi amaçlayan ELS Lift, 12 kişilik uzman ekibi ile talepleri karşılamaya devam ediyor.
MAKİNELER DETAYLICA İNCELENİYOR
Yenileme merkezine gelen tüm makinelerin detaylı bir şekilde incelendiğini kaydeden ELS Lift Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu Hüseyin Kiraz, makinelerin yenilenme sürecinde geçtiği aşamalardan şu şekilde bahsetti: “ELS Lift Yenileme merkezine gelen makineler öncelikle uzman ekibimiz tarafından kontrol edilir ve tüm parçaları detaylı bir şekilde incelenerek, müşterilerimize raporlanır. Müşterimizden aldığımız onay neticesinde yenileme işlemine başlanır. İlk aşamada, yenileme işlemi uygulanacak makinenin çekirdek parçalarının hepsi sökülerek kontrol edilir. Standartlara uygun, onarılabilecek parçalar onarılır, aşınmaya uğramış ve işlevini yitirmiş parçalar tespit edilerek yenileri ile değiştirilir. Sonrasında makinenin yapısal bütünlüğü kontrol edilerek detaylı bir iş planı çıkarılır. Makinedeki parçaların tek tek kontrol edilerek, gerekli bakım, onarım ve değişim işlemlerinin yapıldığı demonte işleminin ardından yıkama işlemine geçilir. Yıkama bölümüne alınan makine, üzerindeki yağ, beton kalıntıları gibi atık maddelerden kimyasal temizleyiciler yardımıyla arındırılarak, taşlama işlemine hazır hale getirilir. Yenileme işleminin bu aşamasında, makinenin metal yüzeyi üzerinde meydana gelen korozyon hasarını giderebilmek ve makine iskeletini güçlendirip yapısal ömrünü uzatabilmek için taşlama işlemi uygulanır.”
YENİLNEN ELS LIFT MAKİNELRİNE 1 YIL ÜRETİCİ GARANTİSİ
Yapılan tüm bu aşamaların boya öncesi hazırlık aşamaları olduğundan bahseden Kiraz, boya öncesinde atılan astar ve macunun, boyaya hazır duruma getirilmesi, makinenin metal aksamı üzerinde ki pürüzlerin giderilmesi için zımparalama işlemi uygulandığını sözlerine ekledi. Boya işlemi için hazır olan makinelerin izlediği adımları da aktaran Hüseyin Kiraz: “Boya öncesi tüm hazırlıkları tamamlanan makine iskeleti, boyama kabinine alınarak, metal yüzeyinde oluşabilecek hasarları önlemeye yarayan özel bir boya ile kendi rengine boyanır ve yeni bir makine görüntüsüne kavuşturulur. Yeniden montaj işlemi, yeni bir makine üretim süreci ile aynı programı takip eder ve yapılan tüm işlemler teknisyenler tarafından tek tek kontrol edilerek kayıt altına alınır. Montajı tamamlanan her bir makine, sıfır bir makine standartlarında test edilerek uygunluğu denetlenir. Ayrıca tüm güvenlik önlemleri sırası ile test edilir. Yapılan testler esnasında herhangi bir olumsuzluk tespit edilirse, ilgili bölüme geri gönderilir” dedi. ELS Lift’in yenileme merkezine gelen her marka makinelerin yenileme işlemi boyunca, ilk halinden son aşamaya kadar denetlendiğini belirten Kiraz, işlemi tamamlanan ELS Lift markalı makinelerin 1 yıl üretici garantisine sahip olduğunu vurguladı.
YENİLEME MERKEZİNE YOĞUN İLGİ
Yenileme Merkezi’nde 3 aylık bir doluluk olduğundan bahseden Hüseyin Kiraz, yoğun taleplere ilişkin düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Günümüzün zorlayıcı finansal koşullarını ele aldığımızda yenileme işlemi yapılmış ikinci el makineler alıcıya can suyu olmaktadır. Yeni bir yatırım yapmaya uygun maddi koşullara sahip olmayan şirketler bu yöntem ile filolarına değer kazandırmaktadır. Bizim açımızdan konuya bakıldığında ise, ELS Lift markamızın piyasadaki ikinci el marka imajı ve değeri güçlü bir konumda yer almaktadır. Üretici bir firma olarak üstlendiğimiz yenileme hizmeti alıcıya güven vermektedir. Bu da öncelikli olarak tercih sebebi olmamıza yol açmaktadır.”