Kaliteli ürünlerini Türkiye pazarıyla buluşturmaya devam eden Zoomlion, müşteri memnuniyetini göz önünde tutarak pazar hacmini artırmayı sürdürüyor. Markanın, Türkiye platform pazarındaki konumu hakkında açıklamalarda bulunan Zoomlion Türkiye Platform Satış Müdürü Faik Tekin, “Zoomlion olarak 2022 yılında toplam 350-400 adet platform satışına ulaşmayı, 2023 yılında ise platform pazarında lider olmayı hedefliyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticileri arasında yer alan Zoomlion, Türkiye’de 2018 yılından itibaren kendi adıyla faaliyet gösteriyor ancak bu yıl itibariyle hem yatırım hem de yapılaşma anlamında ciddi bir yol aldı ve geçtiğimiz günlerde İstanbul Tuzla’daki yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Marka, yapılanmasını tamamlamasıyla birlikte Türkiye personel yükseltici platform pazarındaki satış hacmini artırmaya devam ediyor. Çinli üreticinin, platform sektöründeki çalışmaları hakkında Platformdergi’ye önemli açıklamalarda bulunan Zoomlion Türkiye Platform Satış Müdürü Faik Tekin, markanın önümüzdeki dönemde platform pazarında lider konumda olmayı hedeflediğini söyledi.

“Zoomlion her ülkede öncü ve lider olmayı amaçlıyor”
Zoomlion’un yer aldığı her sektörde öncü ve lider olmayı amaçladığını belirtenFaik Tekin, kısa zamanda platform pazarında önemli teslimatlara imza attıklarını söyledi. Tekin, “Tuzla’daki 16 dönümlük genel merkezimiz, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Diyarbakır, Samsun ve Trabzon gibi şehirlerdeki yapılanmamızla, satış ve satış sonrası anlamında tüm Türkiye’ye hitap edecek bir organizasyon kuruldu. Üretici bir firmanın kendi ismiyle ve kendi ekibiyle burada olmasını ciddi bir avantaj olarak görüyorum. Kullanıcılar doğrudan üretici ile temasa geçmiş oluyor. Zoomlion olarak ürün kalitesini ve çözüm odaklı hizmet anlayışını ön planda tutuyoruz. Müşterilerimizin bütün taleplerine cevap verebilmek için birçok segmentte ürün sunuyoruz. Bu anlayışımız ve ülkemizde oluşturduğumuz Satış ve Satış Sonrası organizasyon yapımızla beraber sektörde fark yaratacağımızı düşünüyorum” açıklamalarını yaptı.

Açılış töreninde farklı segmentte birçok ürün modelleri sergilendi
Gerçekleştirilen açılış töreninde önemli bir katılımcı sayısına ulaşıldığını kaydeden Faik Tekin, “Platform olarak 6,5 m’den 16 m’ye kadar akülü makaslı, 12 ve 16 metrelik akülü eklemli ve 26 m’lik dizel eklemli platformlarımızı müşterilerimizle buluşturduk. Akülü makaslı platformlarımızla beraber özellikle ZA14JE model 16 m’lik akülü eklemli platformumuza pazarda oldukça fazla ilgi gösteriliyor. Başta platform sektör temsilcileri olmak üzere katılım sağlayan herkese sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca yoğun programları sebebiyle katılım sağlayamayan ve bizleri arayarak tebriklerini ileten firmalara da teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yıl sonu hedefleri
Türkiye’de platform sektörünün halen ciddi bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Tekin, pazara kalıcı çözümler sunmak istediklerini ifade ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Covid-19 salgınının önemli ölçüde etkisini azaltması ve bekleyen birçok projenin yeniden hayata geçirilmesiyle taleplerde tekrar artış olduğunu görüyoruz. Bunun yanında ekonomik koşulların ve döviz kurundaki dalgalanmaların, alım gücündeki etkisini görmeye devam ediyoruz. Ancak yine de 2022 yılının satış hacmi bakımından tatmin edici sevilerde sonuçlanacağını öngörüyorum. Yıl sonuna kadar 350-400 adet arası platform satışına ulaşacağımızı düşünüyoruz. 2023 yılında ise platform pazarında lider olmayı hedefliyoruz.”