Ana Sayfa Başyazılar YENİ BİR ATILIM DÖNEMİNE GİRİYORUZ

YENİ BİR ATILIM DÖNEMİNE GİRİYORUZ

Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulunu 17 Haziran 2021 Perşembe günü üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Genel Kurulda, üyelerimizin desteği ile Platformder ’de 3. Dönemde başkanlık yapma fırsatı bulacağım. Bizleri bu makama layık gören tüm üyelerimize ve 2016 yılından bu zamana kadar maddi ve manevi destekleriyle derneğimize katkı sağlayan, beyefendiliği ile hepimize örnek olan kıymetli başkanımız Servet AYHAN’a şahsım ve Yönetim Kurulu adına şükranlarımı sunarım.

5 yıl önce başlayan bu güzel öykünün ilk tanıklarından biriyim. Bizler PLATFORMDER olarak yola çıktığımızda sadece inanç ve azim yanımızdaydı. Bugün sektörün tek ve en büyük STK’sı isek, kuruluşundan bugüne 200’den fazla faaliyet gerçekleştirdiysek, kendi ihtisas fuarımızı yaptıysak, TOBB’da her türlü engellemelere rağmen kiralama komitesini kurdurduysak, kamu kurum ve kuruluşları artık bizlerden görüş soruyorsa, sektörün dergisini kesintisiz çıkarıyorsak, uluslararası alanda artık bir bilinirliğimiz varsa, sektörü temsilde başarı sağladıysak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, PLATFORMDER kuruluş amacına ulaşmıştır. Kısa sürede sektör adına yapılanlar, PLATFORMDER öyküsünün yazılmaya devam edeceğinin, daha büyük işlere, daha büyük başarılara imza atacağımızın en güzel göstergesidir diyebiliriz.

PLATFORMDER 3.Olağan Genel Kurulu sonrası, yönetim kurulu olarak aldığımız değerli ve büyük mirasın sorumluluğunun farkındayız. Bu yüzden sektörümüz için birbirinden önemli, birbirinden değerli projelerimizle çalışmalara devam edeceğiz. Yeni dönemde çalışmalarımızı biraz daha mesele odaklı, ölçülebilir kriterlerle ilişkili bir yapıya taşımayı amaçlıyoruz. Hiç şüphesiz ekonomik, sosyal ve siyasi, temel konularda, çalışmaya ve yurt içinde ve dışında sektörümüzü temsil etmeye devam edeceğiz.

Evet, dünyamız yine özel bir dönemden geçiyor, çünkü bir türlü öngöremediğimiz küresel, bölgesel ve lokal krizleri yaşıyoruz, değerlendiremediğimiz fırsatlar, aşamadığımız engeller, inatla çözmediğimiz problemlerimiz var. Meselelerimizi çözmeden hızla koşmaya çalışıyoruz. Elele vermezsek, sıkılmış yumrukları açıp el sıkışmazsak çözemeyeceğiz. Ruhlarımız rahat etmeyecek. Bugünkü hızlı dünyada durup bekleyemeyiz ama kimseyi geride bırakmadan, elele PLATFORMDER çatısı altında ilerleyebiliriz.

Pandemi sonrası, önümüzdeki dönem, dünya düzeninin yeniden yapılandığı bir ortam olacaktır. Yapmış olduğumuz değerlendirmeler ışığında; Öncelikle sektörün daha kurumsal bir yapıya oturması için, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek, kiralama sektörünün iş yapma standartlarını belirleyeceğiz. Şimdiye kadar takipçisi olduğumuz ve sektörümüzü ilgilendiren konulardaki tüm kanun ve mevzuat çalışmalarında, görüş ve öneri sunmaya devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle ertelenen tüm faaliyetleri tekrardan hayata geçireceğiz. Kısacası yeni bir atılım dönemine giriyoruz. Bizler bu hedeflere yönelik çalışırken, siz değerli sektör temsilcilerinin desteğine kuşkusuz çok ihtiyacımız var. Bunu bizden esirgemeyeceğinizi de biliyoruz.

Son olarak; Genel Kurulumuza Ana Sponsor Olan ve Destekleyen; (DLL) De Lage Landen Finansal Kiralama A.Ş., Emir Enerji, Acarlar Makine, ELSLift ve Mak-Ser Platform’a ayrı ayrı teşekkür eder, 3. Olağan Genel Kurulumuzun hepimiz için, sektörümüz için, hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Saruhan GÜNAYDIN
Yönetim Kurulu Başkanı