Ana Sayfa Dergi Haberleri PLATFORMDER’DE “SARUHAN GÜNAYDIN” DÖNEMİ BAŞLADI

PLATFORMDER’DE “SARUHAN GÜNAYDIN” DÖNEMİ BAŞLADI

56 views

PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM İŞLETMECİ İMALATÇI VE DİSTRİBÜTÖRLERİ DERNEĞİ’NİN (PLATFORMDER) 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. GENEL KURULA TEK LİSTE İLE GİREN SARUHAN GÜNAYDIN, PLATFORMDER’İN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ.
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs tedbirleri genelgesi kapsamında düzenlenen PLATFORMDER 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na üyeler yoğun ilgi gösterdi. İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan genel kurulun yönetilmesi için divan kuruluna Mahir Polat (Başkan), Tayfun Koç (Başkan Yardımcısı) ve Sibel Aygül (Kâtip üye) olarak seçildi.
AYHAN’DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren Servet Ayhan, geçmiş dönem faaliyetlerini üyelerine anlattı. PLATFORMDER’in kuruluşundan bugüne kadar yapmış olduğu önemli çalışmaları da kısaca anlatan Ayhan, bundan sonra seçilecek yeni yönetimin de aynı şekilde çalışmasını ve sektörü hakkıyla temsil eden bir STK olması gerektiğinin altını çizdi. Servet Ayhan, konuşmasının sonunda başkanlık görevini bırakırken, geçmiş dönemde beraber çalıştığı tüm üyelere teşekkür ederek birlik ve beraberlikten ödün vermeden hareket etmelerini istedi.
“PLATFORMDER KURULUŞ AMACINA ULAŞMIŞTIR”
Açılış konuşmasının ardından tek liste ile seçime gidilen genel kurulda 2019 yılından bu yana PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Saymanlık görevini başarıyla yürüten Saruhan Günaydın, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Seçimin ardından teşekkür konuşması olarak üyelerine seslenen Saruhan Günaydın, “PLATFORMDER’i sektörün önemli bir aktörü yaparak bugünlere taşınmasında önemli katkısı olan, beyefendiliği ile hepimize örnek olan kıymetli başkanımız Servet Ayhan’a şahsım ve yönetim kurulu adına şükranlarımı sunarım” dedi. Saruhan Günaydın, “5 yıl önce başlayan bu güzel öykünün ilk tanıklarından biriyim. Şu anda aramızda bulunan onlarca arkadaşımla beraber PLATFORMDER olarak yola çıktığımızda sadece inanç ve azim yanımızdaydı. Bugün sektörün tek ve en büyük STK’sı isek, kuruluşundan bugüne 200’den fazla faaliyet gerçekleştirdiysek, kendi ihtisas fuarımızı yaptıysak, TOBB’da her türlü engellemelere rağmen kiralama komitesini kurdurduysak, kamu kurum ve kuruluşları artık bizlerden görüş soruyorsa, sektörün dergisini kesintisiz çıkarıyorsak, uluslararası alanda artık bir bilinirliğimiz varsa, sektörü temsilde başarı sağladıysak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, PLATFORMDER kuruluş amacına ulaşmıştır. Bu salondaki tecrübe, akıl, enerji ve sinerji PLATFORMDER öyküsünün yazılmaya devam edeceğinin, daha büyük işlere, daha büyük başarılara imza atacağımızın en güzel göstergesidir. Ülkesini seven, temsil ettiği sektörün büyümesini her şeyin önüne koyan PLATFORMDER bugün bu salonda, “sektör için yapacak daha çok şeyimiz var” mesajını net bir şekilde vermektedir. Bizler hiçbir zaman kavganın, kaosun içinde olmadık. Her zaman uzlaşının, çözümün yanında yer aldık. İşte büyümemizin, güçlenmemizin sırrı burada yatmaktadır” şeklinde konuştu.
“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ”
PLATFORMDER’in gücünü, bağımsızlığından, cesaretinden ve dik duruşundan aldığını aktaran Günaydın, “Bizler yeni dönemde, PLATFORMDER’in var olan gücüne güç katacağız. Bundan emin olabilirsiniz. Yeni dönemde çalışmalarımızı biraz daha mesele odaklı, ölçülebilir kriterlerle ilişkili bir yapıya taşımayı amaçlıyoruz. Hiç şüphesiz ekonomik, sosyal ve siyasi, temel konularda, çalışmaya ve yurt içinde ve dışında sektörümüzü temsil etmeye devam edeceğiz. Bazı konularda özel odaklanma ve yoğunlaşmaya ihtiyaç varsa, bunu da sizlerden gelecek olan talepler ile sağlayacağız. Evet, dünyamız yine özel bir dönemden geçiyor, çünkü bir türlü öngöremediğimiz küresel, bölgesel ve lokal krizleri yaşıyoruz, değerlendiremediğimiz fırsatlar, aşamadığımız engeller, inatla çözmediğimiz problemlerimiz var. Meselelerimizi çözmeden hızla koşmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
ETKİNLİKLER
Yeni dönemde sektörün daha kurumsal bir yapıya oturması için ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek, kiralama sektörünün iş yapma standartlarını belirleyeceklerini kaydeden Günaydın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Şimdiye kadar takipçisi olduğumuz ve sektörümüzü ilgilendiren konulardaki tüm kanun ve mevzuat çalışmalarında, görüş ve öneri sunmaya devam edeceğiz. Türkiye’deki diğer etkili sivil toplum kurumlarıyla iş birliği yaparak, sektörümüzün sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacağız. Bu hedefe yönelik olarak, Türkiye sathında geliştirdiğimiz bağları daha da güçlendirmek istiyoruz. Derneğimiz üyesi imalatçı ve distribütör firmaların problemlerini ortak payda da toplayarak çözüm üretmeye devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle ertelediğimiz 7 bölge 7 üniversite sektörel toplantı serimizi, yeni normale döndüğümüz zaman yapmaya başlayacağız. İlkini 2018 yılında başarı ile yaptığımız “Kirala Türkiye” fuarını maalesef 2020 yılında Pandemi nedeni ile alınan önlemler nedeni ile yapamadık. Burada bir hususun altını çizmek durumundayım. Derneklerin fuar yapması ticari olarak mümkün değildir. Bundan dolayı, ancak fuarların ana destekçisi olabilirler. Yani fuarı yapma yetkisi, ilgili fuar firmasına aittir. Bizimde fuarımızı yapma yetkisi Sada Fuarcılık firmasına aittir. Fuar ile alakalı her türlü konuyu müzakere ederiz ve kararı kendileri verirler. Bu konudan haberi olmayan üyelerimizin eleştiri yaparken, bundan sonra bu açıklamayı göz önünde bulundurmalarını önemle rica ediyorum. 2020 yılında yapamadığımız fuarımızı, Komatek Fuarı ile birlikte 9-13 Mart 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenliyoruz. Bu vesile ile fuara katılım konusunu sizlere tekrar hatırlatmak istiyorum. 3 yıldır fire vermeden 2 ayda bir çıkardığımız dergimiz var. Dergimizin adı PLATFORMDERGİ’dir. 2021 yılında aldığımız karar ile interaktif dijital hale dönüştürdük. Bu dergi derneğimizin yani siz üyelerimizindir. Sizlerin küçük veya büyük tüm haberlerini yayınlayacağımız bir ortam. Sizlerden dergimize haber ve reklam vermeniz konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Derneğimizin dergisi mi var? Sorusuna da bu vesile ile cevap vermiş oldum.”
“YENİ BİR ATILIM DÖNEMİNE GİRİYORUZ”
Pandeminin seyrine göre dijital konferans yapmak yeni yönetimin hedefleri arasında yer aldığını kaydeden Saruhan Günaydın, “Gönül ister ki, eski günlerdeki gibi bir araya gelelim, ancak orta ve uzun vadede gözükmüyor. Bizde bu dönemi en azından sektörün nabzını tutmak adına dijital konferanslar ile geçirmeyi planlıyoruz. Sektör adına istatistik üretmeye devam edeceğiz. Bu sayede, sektörümüzün büyüklüğünü daha doğru yansıtabileceğiz. Bunların dışında diğer faaliyetlerimiz yansıda sizlere gösterilecektir. Kısacası yeni bir atılım dönemine giriyoruz. Bizler bu hedeflere yönelik çalışırken, siz değerli üyelerin desteğine kuşkusuz çok ihtiyacımız var. Bunu bizden esirgemeyeceğinizi de biliyoruz. Yönetim Kurulu ve şahsım adına bize gösterdiğiniz güven nedeniyle, başta siz kıymetli üyelerimize, sonra da genel kurulumuza sponsor olan ve destek veren herkese teşekkürlerimizi sunarım” dedi. Saruhan Günaydın, konuşmasının sonunda genel kurula ana sponsor olan ve destekleyen; (DLL) De Lage Landen Finansal Kiralama A.Ş., Emir Enerji, Acarlar Makine, ELS Lift ve Mak-Ser Platform’a ayrı ayrı teşekkür etti.
PLATFORMDER’in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
YÖNETİM KURUL ASİL ÜYE LİSTESİ
Saruhan GÜNAYDIN, Yönetim Kurulu Başkanı, Toro Makina
Fatih AYDIN, Sayman, AVK Aydın Vinç
Kenan AYDIN, Genel Sekreter, Fatih Vinç
Kerem BAYRAK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, ELS Lift
Gökhan GÜLTEKİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Terex Türkiye
Necip AYHAN, Yönetim Kurulu Üyesi, Ayhanlar Platform
Eren YILDIZTEKİN, Yönetim Kurulu Üyesi, Highlift
Abdullah TUNCER, Genel Sekreter Yardımcısı
YÖNETİM KURULU YEDEK
Mahir POLAT, Mak-Ser Platform
Fatih Mehmet AYDIN, Masif Makina
Kadir APARAN, Galaksi Platform
Serdar ŞEN, Uzay Platform
Burak Önder ÇILGIN, Level İş Makinaları
DENETLEME KURULU ASİL
Kemal İÇER, İstanbul Vinç
Bekir ERDEMLİ, Kaulas Lastik
Süleyman Evren GÖYMEN, ACR Platform
DENETLEME KURULU YEDEK
Birkan KORKMAZ, Akümser
Erkan KALECİ, ATM Makina
İrfan İŞMAK, Up Makina
MESLEKİ ETİK KURULU VE HAKEM HEYETİ
Emre APA, Apa Yayıncılık
Sibel AYGÜL, Sidea Danışmanlık
Tayfun KOÇ, Sabır Kimya