TÜRKİYE PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM PAZARININ EN GENÇ OYUNCULARI ARASINDA YER ALAN VESA PLATFORM, ÜRÜN GELİŞTİRMELERİNE VE TESLİMATLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR. FİRMA, BU KAPSAMDA KENDİNDEN YÜRÜYÜŞLÜ VE LASTİK TEKERLEKLİ YENİ SPR18 VE SPR22 MODELLERİNİN TESLİMATINI İSTANBUL TERSANESİ’NE GERÇEKLEŞTİRDİ.

‘Farkı Hisset’ sloganıyla yola çıkan ve alanında uzman mühendislerle 2019 yılında kurulan Vesa Platform, yerli üretim gücüyle Türkiye’ye katma değer sağlayan çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. Konya merkezli faaliyetlerine devam eden firma, üretmiş olduğu kendinden yürüyüşlü 18 metre çalışma yüksekliğine sahip SPR18 ile 22 metre çalışma yüksekliğine sahip SPR22 model platformlarını İstanbul Tersanesi’ne teslim etti.

Platformlar, Türk Loydu’ndan tam not aldı!
Vesa’nın ürettiği kendinden yürüyüşlü platformlar, araç üstü platform deneyimindeki çalışma şekline farklı bir soluk getiriyor. Vesa Platform yetkilileri, teslimatı yapılan SPR18 ve SPR22 platformların tersanelerde gemilerin kumlama,
raspalama ve boyama işlemlerinde kullanılan, kamyon veya kamyonet üzerine montajı yapılan platformlara göre bakım ve onarım maliyetlerinin çok daha düşük olduğunu belirtti. SPR18 ve SPR22 modelleri, dizel motor veya 380V elektrik gücüyle hareket edebiliyor. Bu özelliğiyle çalışma alanına göre pratik platformlarda pratik bir kullanım deneyimi yaşamak mümkün oluyor.

Bu özelliklerin yanında akredite belgelendirme kuruluşu tarafından verilen AT Tip Onay Belgesine sahip platformlar, teslimat sonrasında yapılan incelemede Türk Loydu tarafından tam not alarak gemicilik sektöründeki kullanımına ilişkin uygunluğunu tescillemiş oldu.