Ana Sayfa Dergi Haberleri TORO MAKİNA, SERVİS HIZI VE KALİTESİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

TORO MAKİNA, SERVİS HIZI VE KALİTESİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

17 views

TORO MAKİNA, TECRÜBELİ SERVİS EKİBİ VE TAM TEŞEKKÜLLÜ SERVİS ARAÇLARIYLA TÜM ARIZA BİLDİRİMLERİNE 24 SAAT İÇİNDE CEVAP VERİYOR. MÜŞTERİLERİNE ANINDA ÇÖZÜM SUNMAK İÇİN SERVİS HİZMETLERİNDE HIZ VE KALİTEYE BÜYÜK ÖNEM VEREN FİRMA, KİRALAMA SÜRECİNİN TÜM AŞAMALARINI TİTİZLİKLE YÜRÜTÜYOR.

Personel yükseltici platform kiralama sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Toro Makina, kiralama çözümleri ve sunduğu kaliteli servis hizmeti ile dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’nin en genç araç parklarından birine sahip olan firma, müşterilerine kaliteli ve sorunsuz makineleri kiralıyor. Kiralama işleminin ardından gerek eğitim gerekse servis hizmeti noktasında müşterilerinin yanında yer alan Toro Makina, kiralama operasyonunu eksiksiz tamamlıyor. Özellikle servis hızı ve hizmet kalitesiyle tercih sebebi olan Toro Makina, tecrübeli servis ekibi ve tam teşekküllü servis araçlarıyla müşterilerine 7/24 çözüm sunuyor.

GEZİCİ SERVİS VE TEKNİSYEN EKİP
Dört adet gezici servis aracı ve merkezde bulunan Altı kişilik teknisyen ekip ile iş ortaklarına kaliteli hizmet sunduklarını ifade eden Toro Makina Servis Mühendisi Ramazan Taşçı, “Merkez binamızda bulunan teknisyen arkadaşlarımız, gün içerisinde makinelerin genel bakımlarını yapıyorlar. Diğer gezici ekibimiz ise Ankara, İstanbul ve çevre illerdeki projelerde çalışan makinelerimizin arıza ve bakımlarıyla ilgileniyorlar” dedi.

MÜŞTERİLERE MAKİNE EĞİTİMİ
Servis hizmetleri kapsamında öncelikle müşterilere makineyle ilgili eğitim verdiklerine dikkat çeken Ramazan Taşçı, bu eğitimin makine kullanımı noktasında önemli olduğuna değindi ve şunları ekledi: “Satış ekibimizin kiralama işlemini başlatmasıyla kaç makine olduğuna bakılmaksızın tüm müşterilerimize makine kullanımı konusunda eğitim veriyoruz. Makine kiralayan firmaların yetkilileriyle iletişime geçerek, ekiplerinin kaç kişi olduklarını öğreniyoruz. Daha sonra sahaya giderek gerekli eğitimleri veriyoruz. Makinenin amacı, nasıl kullanılacağı, yukarı kaldırmanın nasıl yapılacağı, manevraların nasıl yapılacağı ve ne kadar hızlı sürülmesi gerektiği gibi birçok konuda eğitim veriyoruz. Eğitimde anlattığımız bilgileri yazılı olarak da eğitim alan kişilere sunuyoruz. Kiraya verdiğimiz makaslı platformların belirli kullanma koşulları var. Tüm müşterilerimizi bu doğrultuda bilgilendiriyoruz.”

ARIZALARA 24 SAAT İÇİNDE MÜDAHALE
Eğitimin ardından müşterilerinin makineleri kullanmaya başladığını, makinelerle ilgili herhangi bir problem yaşandığında ise servis ekibi olarak hemen harekete geçtiklerini aktaran Ramazan Taşçı, “Kiralanan makineler, çalışma sırasında herhangi bir arıza yaparsa, müşterimiz en kısa sürede bize makinenin arızasını bildiriyor. Sonrasında en hızlı bir şekilde ekibimizi yönlendiriyoruz. Piyasada normalde 48 saat olan müdahale süresi, bizde 24 saat. Türkiye’nin tüm noktalarında ekiplerimiz bir gün içerisinde gidip arızaya müdahale ediyorlar” ifadelerini kullandı.

HIZLI MÜDAHALE İLE İŞ KAYBINI ÖNLÜYOR
Makinelerden gelen arıza bildirimleri ve yaptıkları müdahaleler hakkında bilgi veren Servis Mühendisi Ramazan Taşçı “Makinelerimizde seri numaraları ve plakalar bulunuyor. Müşterilerimiz, arıza yapan makinenin seri numarasını bize bildiriyor. Servis tarafında kullandığımız programlar sayesinde arıza yapan makinenin daha önce üzerinde hangi işlemleri yaptığımızı görebiliyoruz. Örneğin; ne zaman bakımı yapıldı?, Daha önce arıza yaptı mı? şeklindeki tüm kayıtlar elimizde mevcut. Müşterimiz bize arıza bildiriminde bulunduğu zaman hemen kayıtlarımızı inceliyoruz. Daha sonra ekibimizi yönlendiriyoruz. Ekip araçlarımızda bütün malzemelerimiz hazır olarak bulunuyor. Ekibimiz tam teşekküllü bir şekilde arızanın olduğu yere gidip, problemi anında çözüyor. Çünkü o problem hemen çözülmezse ertesi güne kalıyor ve müşterimizin 1 gün iş kaybı oluyor. Bu durumun önüne geçebilmek için tam teşekküllü bir şekilde hazırlanmış ekip araçlarımızla arızalara anında müdahale ediyoruz. Anında müdahale bizim için çok önemli. Genç ve dinamik bir servis ekibine sahibiz. Kullandığımız uygulama sayesinde ekiplerimiz arızaları çözmek için bir rota oluşturuyor ve hızlı müdahale sağlıyor” dedi.

BÜYÜK PROJELERDEKİ SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM
Çerkezköy’deki Samsung Fabrikası, Türk Hava Yolları Kargo Binası, Ankara Yargıtay Daire Başkanlığı Projesi ve şehir hastaneleri gibi büyük projelerde yüksek adetlerde makinelerin çalıştığını kaydeden Ramazan Taşçı, “Yüksek adette makinelerimizin çalıştığı büyük projelerde olası arızalara karşı hazır ekip bulunduruyoruz. Böylece ekiplerimiz arızaya anında müdahale ediyor. Ağırlıklı inşaat sektörüne hizmet verdiğimiz için makineler, kullanıcı hatasından kaynaklı olarak sağa sola çarpması sonucunda arızalanıyor. Özellikle joystickler, makinenin altında bırakılarak ya da yukarıdan düşürülerek kırılabiliyorlar. Akü ve siviçler gibi parçalarda da arızalar olabiliyor. Araçlarımızda makinelerle ilgili tüm parçalar bulunduğu için şantiyede arızalar için hazır bulunan servis ekibimiz anında tüm sorunları gideriyor” şeklinde konuştu.

MAKİNELERİ TESLİM ALMA SÜRECİ
Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra makinelerin nasıl teslim alındığı noktasında da açıklamalarda bulunan Ramazan Taşçı, teslim alma süreçlerini şu şekilde değerlendirdi:
“Makinelerin teslim tarihleri zaten satış ekibimiz tarafından biliniyor. Bizi de bu yönde bilgilendiriyorlar. Bu doğrultuda teknik ekibimizi, makinelerin çalıştığı sahaya yönlendiriyoruz. Orada hangi makineler bize iade edilecekse makineyle ilgili teslim alma tutanağı hazırlıyoruz. Makinedeki arızalar, makinenin çalışma durumunu inceleyerek tutanaklarla kayıt altına alıyoruz. Sonrasında nakliye sırasında makine parçalarının kaybolmaması ve araçlardan düşüp kırılmalarını önlemek için tüm süreç, teknik ekibimiz tarafından yürütülüyor. Makineler sahamıza geldiğinde de nakliye sırasında sorun yaşanıp yaşanmadığına dair bir teslim tutanağı daha tutuyoruz. Makinelerimiz müşterilerden geldikten sonra sahamızda makinelerimizi indirmek için özel bir alanımız bulunuyor. Sahamız çok geniş olduğu için platformlarımızı uzunluklarına göre sınıflandırıyoruz ve makinelerimizin ekspertizlerini yapıyoruz.”

HAZIRLIK SÜRECİ
Makinelerin tekrardan kiralamaya hazır hale getirilmesi için hızlıca eksikliklerinin giderildiğini kaydeden Taşçı, makinenin kiraya verilebilmesi için geçtiği aşamalarla ilgili şunları söyledi: “Tozlu ve çamurlu bir şekilde alanımıza gelen makineleri, öncelikle ekspertiz alanımıza alıyoruz. Bu alanda makinenin fotoğrafları çekilerek eksikler belirlenip, ekspertiz formu tutuluyor ve makinemiz yıkama alanında temizleniyor. Daha sonra bakım aşamaları kapsamında makinelerin iç tesisatı, mekanik aksanı komple elden geçiriliyor. Diğer bir ekibimiz de makinede eksik olan veya değişmesi gereken parçaları tespit edip, listeliyor. Eksik olan malzemeler stoğumuzda bulunuyorsa hemen makineye monte ediliyor. Parçamız stoğumuzda yok ise hızlı bir şekilde tedarik edilerek eksik gideriliyor. Daha sonra mekanik aksamı ve elektrik aksamının yanı sıra akülerin kutup başlarından akü sularına kadar detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kullandığımız uygulama üzerinden makinelerimizin seri numarası, nereye kiraya verildiği, bakım yapan personelin adı, kiraya verilme tarihi gibi bilgilerin tümünü kayıt altına aldıktan sonra makinelerimiz yeniden kiralanmak üzere hazır hale getiriliyor.”