Ana Sayfa Başyazılar SEKTÖR İÇİN ÇALIŞMAYA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ

SEKTÖR İÇİN ÇALIŞMAYA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ

9 views

Yaklaşık 19 ay süren Covid 19 Pandemisi nedeniyle ara vermiş olduğumuz sektörel çalışmalara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu çalışmalardan en önemlisi çok kısa bir süre içerisinde organize ettiğimiz günübirlik etkinlik olan Platform Günleridir. 1 aylık süre içerisinde yer bulup, katılımcı davet edip ve en önemlisi sektör paydaşlarını buraya davet edebilmek çok kolay olmayan bir süreçti. Ancak, Yönetim Kurulumuzun gayretleri ve üyelerimizin desteği ile bu süreci kolay bir şekilde atlatarak, 21 Ekim 2021 Perşembe günü İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Pendik Sahilde, başarılı şekilde organize ettik. 2018 yılından bu yana sektörümüz adına bir etkinliğin olmaması, Platform Günleri’nin yapılmasının önemini ortaya koymuştur.

Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan Apa Yayıncılığa, ayrıca derneğimizin her faaliyetinde bizleri yalnız bırakmayan ve bu etkinlikte de katılımcı olarak bulunan tüm firmalara ve ziyaretçilere de teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıllarda yapacağımız bu ve benzeri etkinliklerin içerikleri daha da geliştirilerek, sektörümüzün gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Sektör için diğer önemli bir çalışmayı da T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile birlikte yapıyoruz. Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda, kendileri ile birlikte, Personel Yükseltici Platformların güvenli kullanımını anlatan animasyon ve eğitim video çalışmalarını tamamlayarak 2021 yılı içerisinde tüm paydaşların hizmetine sunacağız inşallah.

2021 yılı bitmeden T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile, sektörümüze yönelik yapılan denetimlerin sonuçlarının müzakere edileceği bir Arama Konferansı yapmayı planlıyoruz. Öte yandan, Personel Yükseltici Platform sektörü için Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Ulusal Yeterliliği hazırlama çalışmalarımız da hızla devam etmektedir.

İnsanlar örgütlü ve organize bir şekilde ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal özellikli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Bu anlamda, dernek, vakıf, oda, platform v.s. adıyla teşkilatlanmaktadırlar. Yalnız başına üstesinden gelinemeyecek pek çok problem karşısında, birlikte-beraber hareket etme mecburiyeti söz konusu olmaktadır.

Sektör adına faaliyet gösterirken bizler yaşamış olduğumuz problemleri, üyesi olduğumuz derneğimize ileterek çözüm bulmasını istemeliyiz. Ancak bu problemler, yasal mevzuatlar içerisinde çözülmesi gereken durumları içermelidir. Şimdiye kadar derneğimize gelen taleplerin hemen hemen hepsi çözülmüştür. Yeterki, yaşanan problemleri derneğimize iletelim.

Ancak, tüm iletişim kanallarını kapatan, yaşadığı problemleri çözmek adına dernek ile irtibat kurmayan ve netice itibarıyla de, haksız yere eleştiri yapanlar için “Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz!” demek istiyorum.

Saygılarımla
Fatih AYDIN
Yönetim Kurulu Başkan Vekili