Ana Sayfa Dergi Haberleri SEÇMELİ DERS EĞİTİMİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

SEÇMELİ DERS EĞİTİMİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

19 views

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı İş Makineleri dalı 12. Sınıf öğrencileri, “Personel Yükseltici Platformlar” seçmeli dersini hız kesmeden almaya devam ediyorlar.

Seçmeli dersi veren PLATFORMDER Yönetim Kurulu Üyesi Sibel AYGÜL’ün bu haftaki dersine, LGMG ’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Satış Müdürü Sayın Cena Dai, Orta Doğu ve Afrika Satış Müdürü Sayın Harrison Bo, Servis Mühendisi Sayın Joey White ve Ürün Müdürü Sayın George Wu’da katılarak öğrenciler ile bir araya geldiler.

Eğitim süresince öğrenciler, LGMG ‘nin üstü düzey yetkilileri ile sektöre yönelik kariyerlerine basamak olacak birçok konuyu öğrenme fırsatı buldular.
Sistemli bir şekilde bilgi ve beceri odaklı, belirli bir iş kolu üzerinde yararlı mal veya hizmet üretiminin ortaya çıkarılması, böylelikle de sonuç olarak maddi bir getirisi olan yetkinliğin kazandırılması sürecine LGMG olarak katkı vermekten memnuniyet duyduklarını belirten firma yetkilileri, sektörün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması adına yapılan bu çalışmaları taktirle karşıladıklarını ifade ettiler. Önümüzdeki dönemde sektörümüze yönelik Mesleki Eğitimin gelişmesi adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediler.

Eğitim sonunda, Okul Müdürü Sayın Lütfü Cevahir, Sayın Sibel AYGÜL’ü ve LGMG yetkililerini makamında kabul etti. Sayın Cevahir, “seçmeli olarak okutulan bu derse verilen önem, yabancı bir üreticinin gelip dersi yerinde görmesi ve derse katılarak öğrenciler ile bir araya geliyor olması, bizleri çok sevindirdi. Ülkemizde “Mesleki Eğitimin” gelişmesi adına yapılacak çalışmalara örnek teşkil eder umarım. PLATFORMDER ve LGMG’ ye destekleri için çok teşekkür ederim” dedi.

İş Makinaları Atölye Şefi Sayın Mehmet Emin Yaman ise, “Mesleki Eğitim için en önemli ayaklardan biri de sektör temsilcilerinin eğitime katkılarıdır. Bizlerin kitaplarda anlattıkları konuları çok kısa sürede öğrencilere anlatabiliyorlar ve bu da bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Seçmeli ders eğitimini veren Sayın AYGÜL, Platformder olarak Millî Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bir protokolümüz var. Bu protokol ile sosyal desteklerimizde ayrıca olmaktadır. LGMG ‘nin derneğimize vereceği destek ile de Mesleki Eğitimin gelişmesi adına projelerimizi birer birer hayata geçireceklerini ifade ettiler.