ENDÜSTRİYEL ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ TECRÜBESİNİ, TEMSİLCİLİĞİNİ ÜSTLENDİĞİ MARKALAR İLE TÜRKİYE PAZARINA SUNMAYA DEVAM EDEN SADER AKÜ, ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR. YENİ ÜRÜNLER İLE MÜŞTERİLERİNİN İHTİYAÇLARINI DAHA KAPSAMLI BİR ŞEKİLDE KARŞILAYABİLECEKLERİNİ SÖYLEYEN SADER AKÜ GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN ERSOY, “2023 YILININ İLK ÇEYREĞİNDE TROJAN LİTYUM İYON AKÜLERİ DE PAZARLA BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ” DEDİ.

Ankara merkezli faaliyetlerine devam eden Sader Akü, endüstriyel enerji depolama çözümlerinde Türkiye’nin önde gelen ithalatçıları arasında yer alıyor. Başta Türkiye pazarı olmak üzere komşu ülkelere de ürün tedariği sağlayan Sader Akü, C&D Technologies, Trojan Battery Company ve B.B. Battery markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak toplamda 4000 m2’yi aşan depolama alanlarıyla birçok sektöre stoktan teslimata hazır çözümler sunuyor. Bu doğrultuda Sader Akü Genel Müdürü Sadettin Ersoy, firma çalışmaları ve temsilciliğini üstlendikleri başta pazarda lider marka Trojan Battery markası olmak üzere sundukları diğer ürünler hakkında da bilgiler verdi.

SADER AKÜ İLE KESİNTİSİZ HİZMET
Enerji depolama çözümleri sektöründe uzun yıllardır tecrübe kazandığını söyleyen Sader Akü Genel Müdürü Sadettin Ersoy, “Uzun yıllardır enerji depolama sistemlerinde yer alan akü pazarında yer alıyorum. 1978 yılında kurulan Sader Akü, endüstriyel enerji sistemleri ve aküler konusunda faaliyet gösteriyor. Şirkette, firma sahibi ve genel müdür olarak görev alıyorum. Sader’de teknik ve ticari bölümlerin idaresinin kesintisiz bir şekilde devam etmesinde böylece müşterilerimize en iyi hizmeti sağlama konusunda hizmetlerime devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

TROJAN BATTERY, PAZAR LİDERİ OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
Çalışmalarında ve hizmetlerinde geniş bir pazara çözüm sunduklarını söyleyen Sadettin Ersoy, Sader Akü’nün UPS, telekom, temizlik araçları, akülü platformlar ve golf araçlarını kapsayan geniş bir pazara hitap ettiğini söyledi ve temsilciliğini üstlendikleri markalar hakkında bilgiler verdi: “Ana markamız ABD menşeili Trojan Battery, yer aldığı pazarlarda öncü firmalar arasında yer alıyor. Trojan Battery, 20 yılı aşkın bir süredir pazarımızda aktif bir şekilde yer alarak pazar lideri olmayı sürdürüyor. Bunun yanında B.B. marka ürünlerimiz de kalite ve performansı ile kendisini kabul ettirmiş alternatif ürünlerimiz arasında yer alıyor. Trojan’ın yeni nesil lityum iyon aküleri, sektörün geleceğinde çok önemli bir yer tutacaktır. Temsilciliğini üstlendiğimiz ana markamız olan Trojan, ABD’de ve Çin’de şimdiden pazar lideri konumuna ulaştı.”

PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORMLARDA FİYAT-FAYDA DENGESİ ÖNEM ARZ EDİYOR
Personel yükseltici platformlarda kullanılan akülerde fiyat fayda noktasına değinen Sadettin Ersoy, “Bu noktada şu ayrıma dikkat çekmek gerekiyor. Başlangıçta akü için ödenen miktardan daha önemlisi, akünün ömrü boyunca kaç paraya mal olduğudur. Örneğin A marka bir akünün bedeli 100 TL olsun ve 2 yıl sonunda hurdaya ayrılsın. Bunun yanında B marka bir akünün bedeli 120 TL olsun ve 4 yıl sonunda hurdaya ayrılsın. Bu iki ürünü mukayese ettiğimizde; 4 yıl sonunda A marka ürünün maliyeti 200 TL’ye çıkarken B marka ürünün maliyeti 120 TL’de kalıyor. Kullanıcıların bu hesaba daha fazla önem vermeleri, kendi menfaatleri için daha doğru bir adım olacaktır” dedi.

“KALİTE, BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZLER ARASINDA YER ALIYOR”
Temsilciliğini üstlendikleri markalar ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladıklarını söyleyen Sadettin Ersoy, “Müşterilerimiz, markamızı tercih ederken ürünlerimizin uzun ömürlü olması ve ömrünün sonuna kadar orijinal kapasitesini koruması avantajını elde ediyor. Bu sayede bazı markalı ürünler ile ömür farkı 2 katına ulaşabiliyor. Ürün geliştirmelerimizi yaparken, nihai ürünün güvenilir olması önceliklerimiz arasında bulunuyor. Bu nedenle üreticisini tanımadığımız hatta bizzat sahipleriyle veya üst yönetimiyle ilişkimizin olmadığı üreticilerden uzak durmayı tercih ediyoruz. Ürünlerimizin tamamı uluslararası pazarlarda kendini kanıtlamış markalar tarafından üretiliyor. Yıllar içinde sunduğumuz ürünler, müşterilerimiz tarafından da görülerek onaylandı. Bu sebeple kalite, bizim için vazgeçilmezler arasında bulunuyor” sözlerini kaydetti.

SATIŞ VE SERVİS HİZMETİNİN KAPSAMI 2023 YILINDA YENİ ÜRÜNLER İLE GENİŞLİYOR
Türkiye genelinde hizmetlerini geniş bir alanda devam ettirdiklerinden bahseden Sadettin Ersoy, İstanbul ve Ankara’da kendi binalarında satış, servis hizmetlerinde yer aldıklarını belirterek, hizmet kapsamlarının proje bazında Türkiye’nin her bölgesine ulaştığını belirtti. Ayrıca Ersoy, satış ve servis konusunda ilerlemeye devam ettiklerini ve bu aşamada yeni ürünleri Türkiye pazarıyla buluşturduklarını da söyledi. Pazara yeni sunacakları ürünler hakkında bilgiler veren Ersoy, “Trojan lityum iyon aküler, 2023 yılının ilk çeyreğinde stoklarımızda yerini alacak. Bunun yanında yine Trojan grubunda yer alan C&D’nin Nano-Carbon aküleri de stoklarımızda yerini alacak” diye konuştu.

“GELECEK YILLARDAN SATIŞ HACMİMİZDE ARTIŞ HEDEFLİYORUZ”
Sader Akü’nün Trojan markasının Türkiye temsilciliğini başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Ersoy, “Trojan markamız dünyada pazar lideri olarak yer alıyor. Bu durum, Türkiye iç pazar için de geçerli oluyor. Farklı modeller toplamı günlük stok seviyemiz 150.000 adet civarında bulunuyor. Gelecek yıllarda satış hacmimizi, yeni ürünlerimizin de portföyümüze katılmasıyla adet bazında % 25’lik bir artış hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.