PLATFORMDER yönetimi İSGÜM’e çalışma ziyaretinde bulundu.

Personel yükseltici platform işletmeci üretici ve distribütörlerinin dernek kuruluşu olan PLATFORMDER, İSGÜM İş Ekipmanları bölümüyle ortak çalışmalar yürütmek maksadıyla İSGÜM’e bir çalışma ziyaretinde bulundu.

PLATFORMDER, Yönetim Kurulu Başkanı Servet AYHAN, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olan İSGÜM ile işbirliğine giderek uygun ekipman kullanımlarını yaygınlaştırmayı istediklerini belirtti. Bu bağlamda 8 Ağustos’ta Yükseltilebilen Seyyar İş Platformlarının Periyodik Kontrolleriyle ilgili bir çalıştayın düzenleneceğini, yine İSGÜM başta olmak üzere ve ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının da katılımı ile 24 Ekim’de özellikle iş güvenliği uzmanlarına yönelik bir seminer düzenleneceğini söyledi.

İSGÜM Başkanı Erol TEKÇE İSGÜM olarak, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olduklarını ve bu alanda sektörün liderliğini yapan STK’ dan biri olan PLATFORMDER yönetimiyle ortak çalışmalarda bulunmaktan ve onların sahanın temsilcisi olması noktasında destek olmaktan mutluluk duyacaklarını ve her türlü işbirliğinden yana olduklarını söyledi.

Kaynak: https://ailevecalisma.gov.tr/isgum