Kısa adı IPAF olan International Powered Access Federation ile Platformder arasında, iki kuruluşun üyelerinin, daha geniş ve güçlü bir sektör olması adına birlikte çalışabilmek, gelişmiş kaza raporlamasında işbirliği yapmak, personel yükseltici platform operatörleri için kaliteli eğitimleri teşvik etmek, kamu kurum ve kuruluşlarıyla daha iyi bir çalışma ve iş birliği ortamı  oluşturmak ve güvenlik standartlarının geliştirilmesine ve uygulanmasına yardımcı olmak adına iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, resmi evrakların tamamlanması ile birlikte yürürlüğe girecek.

İş birliği protokolü ile ayrıca personel yükseltici platform sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesi, kariyer fırsatlarının teşvik edilmesi, Türkiye’deki pazar ve güvenlik faaliyetlerinin gelişiminin aktif olarak desteklenmesi, etkinlikler ve konferanslar üzerinde birlikte çalışılması ve IPAF’ın teknik rehberlik ve güvenlik dokümanlarını Türkçe ‘ye çevirerek, güçlü bir platform endüstrisiyle ilgili en iyi uygulamalar sektör ile paylaşılacaktır.

İş birliği protokolünün ilerlemesine yardımcı olan IPAF Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Sayın Romina Vanzi: “Bir süredir PLATFORMDER ile çalışıyoruz, 2019 yılında Dubai’de gerçekleştirilen IPAF Zirvesinde Platformder adına Rent Rise Genel Müdürü Sayın Erhan Acar bir sunum gerçekleştirmişti. Bu yüzden zaten çok olumlu ve üretken bir ilişkiyi resmileştirmek her iki taraf için çok iyi oldu.” Dedi.

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Saruhan Günaydın, iş birliği protokolü ile ilgili olarak, “İş birliği protokolünün imzalanmasıyla, Türkiye’de ve daha geniş bir bölgede platformların güvenli kullanımını teşvik etmek için rehberlik belgeleri ve pazarlama girişimleri nin üretilmesi ve tanıtımı gibi proje ve çalışmalarda iş birliği yapmayı umuyoruz. Başta sağlık ve güvenlik rehberliği ve mevzuatı olmak üzere ortak hedeflerimizi ilerletmek ve sektörümüzdeki herkes için kaliteli eğitimi teşvik etmek için IPAF ile birlikte hareket etmekten mutluluk duyacağız” şeklinde konuştu.

IPAF’ın CEO ve Genel Müdürü Sayın Peter Douglas ise, “IPAF’ın PLATFORMDER ile olan bu ilişkiyi resmileştirmesine sevindim. Birlikte sektörün daha iyi tanınmasını, ortaklaşa çalışmayı, karşılıklı en iyi uygulamalarda iş birliği için yeni fırsatlar aramayı, kamu ve özel sektörde, iş sağlığı ve güvenliği ve diğer ilgili sanayi kuruluşlarına sektör için birlikte farkındalık oluşturmayı umuyoruz” dedi.