PERSONEL YÜKSELTİCİ PLATFORM SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DEKİ ÇATI KURULUŞU PLATFORMDER TARAFINDAN DÜZENLENEN VE BU YIL HYBRİD İLETİŞİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN PLATFORM GÜNLERİ 2022, 25-26 KASIM 2022 TARİHLERİNDE İSTANBUL TUZLA’DAKİ AUTODROM İSTANBUL TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
İki gün süren etkinlik; yeni ürünleri kullanarak deneyimleme, ürün lansmanları, özel kampanyalar, yarışmalar, seminerler, eğitimler, keyif veren aktiviteler ve sosyal medya canlı yayınları ile ziyaretçilerin ve izleyicilerin ilgi odağı oldu. Açılış töreninde konuşan Hybrid İletişim Genel Müdürü Gökhan Kuyumcu, personel yükseltici platformların, insan boyu seviyesinde erişimin sağlanamadığı yükseklikte yapılan her türlü çalışmada güvenli erişimi sağlayan ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde kullanılması zorunlu iş ekipmanları olduğu belirterek, “Organizasyonunu üslendiğimiz bu ihtisas etkinliği, doğrudan insan hayatına dokunuyor. Biz de bu önemli sorumluluğun bilincindeyiz. PLATFORMDER’den görevi teslim almamızın ardından yaklaşık 1,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde bu etkinliği organize ettik. Emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

PLATFORM GÜNLERİ 2022’DE ÇOK SAYIDA KATILIMCI YER ALDI
Etkinlikte Acarlar Makina, Akümser, Anko Enerji, Biglift, BRS Akü, Els Lift, Enka, Genie, Kanar Makine, Lgmg, Liftser, Makser, Mekalift, Merlin Enerji, Ostim Akü, Önder Lift, Sabır Kimya, Uygunlar, Yapı Kredi Leasing ve Zoomlion stantları ile yer alırken, Sader Akü ve TVH de etkinliğe sponsor olarak destek verdiler. Etkinlik boyunca firmalar demo alanında ürünleri ziyaretçilere tanıtma fırsatı bulurken, düzenlenen panele katılan uzmanlar da sektörü platformlarla güvenli çalışma konusunda bilgilendirdi.

Platform Günleri 2022 nin açılış kurdelesi, Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Günaydın, Başkan Yardımcısı Kerem Bayrak, Başkan Vekili Fatih Aydın, Genel Sekreteri Kenan Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Tuncer, İsder Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karataş, İmder ve İsder Genel Sekreteri Yusuf Yiğit ve Hybrid İletişim Genel Müdürü Gökhan Kuyumcu tarafından kesildi.

Etkinliği, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı yetkililerinin yanı sıra Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi İş Makinaları Bakım ve Onarım Bölümü öğretmen ve öğrencileri de ziyaret etti.

Platform Günleri 2022’de PLATFORMDER üst yönetim kadrosu ve katılımcı firmalar etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundular:
PLATFORMDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI SARUHAN GÜNAYDIN:
“Platform Günleri etkinliğimizi Eylül ayında yapmayı planlıyorduk. Ancak elimizde olmayan sebeplerden dolayı, Kasım ayında yapmak durumunda kaldık. Tüm dünyada Vertikal Days adı altında yapılan bu etkinliği, ülkemizde de Platform Günleri adı altında yapıyoruz. Bu sene bu etkinliğin ikincisini gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene etkinliğimizi Eylül ayının ikinci haftasında yapmayı planlıyoruz. Katılımcılar, etkinliğin çok iyi geçtiğini söylediler. Etkinlik boyunca, sosyal medya üzerinden yaklaşık 12 bin kişiye ulaştık. Etkinlikte görüldüğü üzere, Türkiye’ye inanılmaz bir platform girişi var. Hem üretici anlamında hem de distribütör anlamında bir artış yaşanıyor. Buradan anladığımıza göre sektörün bu yönde bir talebi olduğu görülüyor. Bizler sadece inşaat sektöründe değil; kapalı alanlarda da faaliyet gösteriyoruz. Bunlar içinde de bu ürünlerin burada daha fazla artması gerektiğini düşünüyoruz. Bundan sonra etkinliğimizi her yıl eylül ayında yapmaya gayret göstereceğiz. Lütfen bu tarihi şimdiden ajandanıza not edin ve gerekirse yerinizi rezerv edin. Her geçen gün büyüyen, kanun ve mevzuatlar ile kullanılması zorunlu olan bu ekipmanların sergileneceği özel bir etkinliğin olması aslında herkesin ortak fikridir. Diğer fuarların içerisinde kaybolmaması gerekmektedir. İşte bu nedenle Platform Günleri sektör adına önemli bir etkinliktir.”

PLATFORMDER BAŞKAN YARDIMCISI FATİH AYDIN:
“Platform Günleri etkinliğinin yurt dışında ‘Platform Days’ olarak yapıldığını ifadelerini kullanan PLATFORMDER Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Bu yıl etkinliğin ikincisini düzenledik. Etkinlikte son kullanıcılar ile birebir distribütörlerin ve satıcıların buluşmasını sağladık. Platform Günleri sayesinde makine ve ekipman satışları daha etkili oldu. Yurt dışından gelen kiralama firmaları burada buluşuyor. İnsanlarla Platform Günlerinde buluştuk. Gelecek yıl Platform Günlerini, 2023 yılının Eylül ayının yapmayı planlıyoruz.”

PLATFORMDER GENEL SEKRETERİ KENAN AYDIN:
“Platformder olarak yaptığımız ikinci etkinlik oldu. Bu sene gerçekleşen etkinliği Tuzla’daki Autodrom pistinde yaptık. Yaptığımız bu etkinlikler artık daha fazla önem taşımaya başladı. Sektöre ciddi oyuncular girmeye başladı. Böylece sektör daha hızlı bir şekilde gelişebiliyor. Uzun süredir de bir etkinlik olmamasından kaynaklı olarak sektörün böyle bir buluşmaya ihtiyaç duyduğunu gördük. İnsanlar bu etkinliğe çok büyük teveccüh gösterdiler. Bütün firmalarda etkinlikte ürünlerini gösterme fırsatı buldular. Böylece yeni çevrelere ve müşterilere ulaşabildiler.”

PLATFORMDER GENEL SEKRETER YARDIMCISI ABDULLAH TUNCER:
“Platformder olarak bu sene 24-26 Kasım tarihleri arasında Autodrom pistinde bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu yaptığımız etkinlik Platformder’in gerçekleştirdiği 2. etkinlik oldu. Amacımız bu etkinlikte sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sinerji kazandırmaktı. Bu sinerjiden de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz. Çünkü bu etkinlik dünyada Vertical Days adı altında bir çok ülkede yapılıyor. Biz de bu etkinliği zaten derneğin kuruluşu aşamasında gündeme getirmiş bunu yapma kararı almıştık. Maalesef başkanımızın da bahsetmiş olduğu gibi pandemi ve diğer sebeplerden dolayı bir türlü gerçekleştiremedik. Ama artık etkinliğimizi düzenli olarak yapmaya başladık. Amacımız personel yükseltici platform sektöründeki her türlü teknolojik gelişmeyi burada insanlar ile buluşturmak ve bir sinerji oluşturmak. Platform Günleri 2022 etkinliğine katılan herkese çok teşekkür ediyorum.”

ACARLAR MAKİNE GENEL MÜDÜRÜ SERKAN ACAR
Acarlar Makine olarak Platform Günleri etkinliğine katıldıklarını söyleyen Genel Müdür Serkan Acar, etkinlikle ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu yıl Platform Günleri’nin ikincisi yapılıyor. Etkinlik her geçen yıl daha iyi bir organizasyon haline geliyor. Ziyaretçi ve katılımcı sayısı oldukça fazla oldu. Platform Günleri, sektörümüz için çok faydalı bir organizasyon. Bu etkinlik ile makine kullanıcıları, tüm opsiyonları görebiliyor, ürünleri deneyebiliyorlar. Katılımcı firmalar olarak bizlerde müşterilerimiz ile birebir temas halinde oluyoruz. Etkinliğe katılan firmalar makinelerini tanıtma fırsatı edindiler. Sektör olarak bir arada toplandığımız için birlikte istişare etme fırsatımız oluyor. O nedenle sektörümüze faydalı güzel bir organizasyon olarak görüyorum.”

“YENİ ÜRÜNLERİMİZLE EKSİKLİKLERİN TAMAMI GİDERİLDİ”
Platform Günleri’nde yeni kompakt serileri olan akülü makaslı platformları tanıttıklarını söyleyen Serkan Acar, “Bu sene çıkan akülü makas serimiz tamamen yenilenmiş bir seri. Bir önceki seri güncelliğini yitirmişti. 10-15 yıldır aynı makine üretiliyordu. Bu yeni seride, eksikliklerin tamamı giderilmiş durumda. Etkinlikte bunun yanı sıra farklı ürünlerimizi de gösterdik. Sigma serimiz olan akülü eklemli platformlarımızı ve 20 metre arazi tipi akülü eklemli ürünümüzü tanıttık. Umarım bu organizasyon daha da gelişerek devam eder. Bizim sektörümüz için çok faydalı bir etkinlik, dolayısıyla benim beklentim bu etkinliğin daha da gelişmesi” sözlerini kaydetti.

LGMG ORTADOĞU SATIŞ MÜDÜRÜ SİBEL AYGÜL
Platform Günleri 2022 etkinliğini uzun zamandır beklediğini belirten Sibel Aygül, “Bütün platform aktörlerinin bir araya geldiği, çok keyifli bir organizasyon oldu. Farklı markalardaki gelişmeleri görme fırsatı edindik. Biz de LCMG olarak Türkiye’de bu anlamdaki ilk organizasyona katılım gösterdik. 2022 başından beri başladığımız sektördeki faaliyetlerimizi kullanıcılarımıza ve sektördeki diğer aktörlere aktarabildiğimiz bir organizasyon oldu. Burada farklı yüksekliklerdeki akülü makaslı platformlarımızı sergiledik. Markamız, Türkiye’ye verdikleri önemi göstermek için bölge satış sorumlusu, teknik müdürümüz ile Platform Günleri’ne katılım gösterdi. Etkinlikte olmaktan çok keyif aldık” ifadelerini kullandı.