Ana Sayfa Dergi Haberleri MEC’DEN ÇİFT EKLEMLİ/TELESKOPİK BOMLU ÜRÜN

MEC’DEN ÇİFT EKLEMLİ/TELESKOPİK BOMLU ÜRÜN

13 views

ABD merkezli MEC, teleskopik ve mafsallı mod arasında geçiş yapabilen en son yeniliği DualReach 85-J Bom’u piyasaya sürdü.

Patent bekleyen tasarım, kullanıcıların makine istiflenmiş haldeyken bir düğmeyi çevirerek maksimum erişim için teleskopik modu veya yukarı ve aşağı görevler için eklemli modu seçmelerine imkân tanıyor.

Şirket, DualReach 85-J’nin iş sahalarının işleyişinde bir paradigma değişikliğini temsil ettiğini söyledi. MEC, iki farklı makineye ihtiyaç duymadan farklı ihtiyaçlara uyum sağlama esnekliğinin, özellikle karmaşık ortamlarda daha fazla üretkenlik sağladığını da sözlerine ekledi.

Bu ay (17-21 Şubat) ABD’nin New Orleans kentinde düzenlenecek olan ARA Show’da, henüz duyurulmamış birkaç modelle birlikte ilk kez gösterilecek.

MEC, “İkisi bir arada makine işlevi, özellikle geleneksel olarak hem teleskopik bom hem de belden kırma bomun bir şantiyeye gönderilmesinin gerekebileceği farklı yükseklikte çalışma ihtiyaçları olan projelerde oyunun kurallarını değiştiriyor” dedi,

MEC, kiralık ekipman satıcılarının, tek bir makinede çeşitli uygulama kullanımlarının talebini karşılama ve lojistik maliyetleri ve güçlükleri azaltma becerisi ile fayda sağlayacağını söyledi.

Teleskopik modda 28 metre çalışma yüksekliğine sahip olan makine, 21 metre maksimum erişim mesafesi sunarken, eklemli modda 7 metre maksimum yukarı-aşağı yüksekliği ile zorlu ortamlara kolay erişim sağlıyor.

85-J’nin en önemli özelliklerinden biri gelişmiş eklem ve kapasitesidir. Bom, 135 dereceye kadar hareket edebilen eklemli bir jibe sahiptir. Bu özellik hem teleskopik hem de mafsallı modlarda maksimum erişimde 275 kg kısıtlamasız / 400 kg kısıtlamalı platform kapasitesiyle birlikte esneklik ve verimlilik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

MEC Mühendislik Başkan Yardımcısı Gary Crook bu ürünle ilgili olarak “Tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için hem teleskopik hem de eklemli bomları taşıma konusunda uzun zamandır bir zorluk vardı. MEC DualReach 85-J Bom tasarımıyla, ikisi arasında geçiş yapabilme ve tek bir makinenin proje ilerledikçe değişen inşaat yapıları etrafında çalışabilmesini sağlayabildik. Her iki tipin de erişim alanını kapsayan tek bir makine, iş için her zaman doğru alete sahip olmanızı sağlar.” İfadelerini kullandı.