Ana Sayfa Dergi Haberleri IPAF VE PLATFORMDER TARİHİ BİR ORTAKLIĞA İMZA ATTILAR

IPAF VE PLATFORMDER TARİHİ BİR ORTAKLIĞA İMZA ATTILAR

44 views

IPAF ile PLATFORMDER Arasında Tarihi Ortaklık! Türkiye’de Personel Yükseltici Platform Sektöründe Güvenlik Standartlarını Geliştirmek İçin Anlaşma Sağlandı! PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah TUNCER, IPAF’ın Ülke Müdürlüğüne getirildi.

Uluslararası Personel Yükseltici Platform Federasyonu (IPAF) ve Personel Yükseltici Platform İşletmeci, İmalatçı ve Distribütörleri Derneği (PLATFORMDER), Türkiye’deki Personel Yükseltici Platform sektöründe güvenlik, eğitim ve standartları geliştirmeyi amaçlayan dönüştürücü bir anlaşma imzaladı.

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saruhan Günaydın ve IPAF Bölge Müdürü Sayın Romina Vanzi tarafından imzalanan protokol Ocak 2024’te yürürlüğe girecektir. İki dernek arasında ilk iş birliği üç yıl önce başlamıştı.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar olan IPAF ve PLATFORMDER, çok önemli bir iş birliğine öncülük etmek için güçlerini birleştirdiler. Bu durum, IPAF’ın PLATFORMDER’i tek acentesi olarak belirleyen ilk anlaşması anlamına geldiğinden, IPAF için tarihi bir duruma işaret ediyor. Bu iş birliği, IPAF’ın yerel derneklerle bütünleşerek hem yerel hem de uluslararası bir varlık göstermeye yönelik stratejik girişiminin altını çiziyor.

Saruhan Günaydın

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saruhan Günaydın, “IPAF’ın bu benzeri olmayan ortaklık modelinde ilk ulusal dernek olmaktan onur duyuyoruz. Bu anlaşma, PLATFORMDER’in üyelerine ve sektör paydaşlarına Personel Yükseltici Platformlar ile alakalı tüm kılavuzlara erişim sağlaması ve en kaliteli eğitim programlarını yerel dilde sunması için bir fırsat olacaktır.” dedi.

İş birliği, eğitim materyallerinin ortak markalaştırılması, temel belgelerin tercümesi ve IPAF’ın eğitim portalının Türk kitlesi için uyarlanması da dahil olmak üzere bir dizi girişimi kapsıyor. PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Abdullah Tuncer, IPAF Türkiye Ülke Müdürü olarak atanarak yerel temsiliyeti de IPAF güçlendirmiştir.

Bu atama, daha yakın yardımdan, dil, fiyatlandırma ve hizmetlerin kişiselleştirilmesi açısından özel hizmetlerden yararlanacak olan mevcut üyeler ve sektör için daha fazla fayda sağlayacaktır. IPAF’ın kademeli olarak kullanıma sunmayı hedeflediği materyaller arasında, 2024 yılında Türkçe olarak piyasaya sürülmesi planlanan ePAL uygulaması aracılığıyla erişilebilen dijital kart da yer alıyor.

Abdullah Tuncer

PLATFORMDER Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Abdullah Tuncer, “Derneğimiz yönetim kurulunun tarafıma layık gördüğü bu göreve ve bu görevi kabul ederek anlaşmayla pekiştiren IPAF’a çok teşekkürlerimi sunarım. Sektörümüz için hayırlı ve uğurlu olsun.” Dedi.

Romina Vanzi

IPAF Bölge Müdürü Romina Vanzi ise, “IPAF, PLATFORMDER ile gerçekleştirdiği bu önemli iş birliğinden büyük heyecan duyuyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak ortak misyonumuz, Personel Yükseltici platformların güvenli ve etkin kullanımını teşvik etmek ve sağlamaktır. Bu ortaklık, küresel standartlar ile yerel uzmanlık arasında köprü kurarak yerel dernekle bütünleşmemizi sağlıyor,” ifadelerini kullandı.

Sayın Vanzi bu tür anlaşmaların önemini vurgulayarak, “IPAF’ın gelişmiş pazarlar da dahil olmak üzere tüm pazarlara sunabileceği çok şey olduğunu ve ulusal birliklerin yerel uzmanlığının değerini bildiği için daha fazla iş birliği çağrısında bulunuyoruz. Küresel standartlar ve yerel bilginin bir araya gelmesinin kazanan bir kombinasyon olduğunu biliyoruz” dedi.

Peter Douglas

IPAF CEO’su Peter Douglas bu iş birliği çabasını desteklerken şunları söyledi: “Büyüme için paylaşım şarttır. Yerel birlikler ve komitelerin IPAF tarafından geliştirilen bilgi ve kaynak zenginliğinden yararlanmalıdırlar ve destek olmalıdırlar. Bizler güçlü yönlerimizi bilirken, 80’den fazla ülkede var olmanın getirdiği zorlukların da farkındayız. Bu gibi anlaşmalar sektörel olgunluğu, çabaları ve mesajları birleştirmeyi ve böylece dernekleri ortak bir yöne doğru yönlendirmeyi ifade etmek adına çok önemli bir adımdır.”

Anlaşma, PLATFORMDER’i stratejik olarak Türkiye’deki personel Yükseltici platform sektöründe güvenlik uygulamalarının ve eğitim programlarının geliştirilmesinde önemli bir oyuncu olarak konumlandırırken, aynı zamanda üye ve sektör paydaşlarına uluslararası en iyi uygulamalara açılan bir kapı sunuyor.