ERTEK CAM GENEL MÜDÜRÜ CEMALETTİN ERTEK VE SATIŞ PAZARLAMA MÜDÜRÜ YUSUF TALHA ERTEK İLE FİRMA FAALİYETLERİNİ VE SEKTÖRÜ KONUŞTUK. ŞU AN İZMİR VE BURSA’DA TEKNİK SERVİSİ BULUNAN FİRMA YAKIN ZAMANDA İSTANBUL, ANTALYA VE ANKARA’DA SERVİSİ ALANI AÇMAYI HEDEFLİYOR. FİRMA AYRICA PARKINDA BULUNAN EASY LIFT RA26 MODELİNE RA21’İ DE EKLEYEREK PARKINI GÜÇLENDİRİYOR.

Bireysel ve kurumsal çözümleri; genç, dinamik ve yenilikçi kadrosu ile sunan Ertek Cam, İzmir merkezli olarak Ertek Cam ve Ertek Örümcek Vinç AŞ. olarak iki firma ile faaliyetlerini sürdürüyor. Firma cam kaldırma, örümcek platform ve örümcek vinç kiralama ve satış hizmetleri sağlıyor. Türkiye’nin en yenilikçi, en büyük örümcek vinç ve örümcek platform kiralama firması ve satış konusunda önde gelen firmalarından biri olan Ertek, müşterilerinin en doğru ve en hızlı desteği alabilmesi, işlerinin aksamaması için destek ekibiyle ile 7/24 anlayışıyla çalışıyor. Firma bu yıl içerisinde ayrıca Easy Lift firmasının da Türkiye distribütörlüğünü üstlendi.

2023’te yurtdışı bağlantıları güçlendi
Ertek Cam Genel Müdürü Cemalettin Ertek 2023 yılını firmaları açısından şu şekilde değerlerdi: “2023 yılı bizin açımızdan yurtdışı bağlantılarımızı güçlendirdiğimiz bir yıl oldu. Sıfır ve ikinci el makina satışlarımız ve kiralamalarımız ile kendimizi sektöre daha çok duyurmak için fuarlara katılımlar sağladık. Farklı alanlarda ve farklı dallarda makina kullanımını artırmak için atılımlar gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra bayilikler vermeye de devam ediyoruz.”

Sektör olması gereken yerde değil
Cemalettin Ertek platform sektörünün genel durumuna ilişkin sorumuza ise şu değerlendirmelerle yanıt verdi: “Platform sektörü ve kiralama sektörü henüz olması gereken yerde değil. Bu alanda yapılması gereken çok iş var. Platform kullanım alanı çok geniş ve çeşitli olan bir ürün. Bunun iyi anlaşılması ve anlatılması gerekiyor. Özellikle iş güvenliği açısından son derece önemli olan bu ürünlerin kullanımının yaygınlaşması bu konudaki bilinçlenmenin artması ile artacaktır. Bunu anlatmak da elbette sektörün kendisine ve sektörün temsilcisi olan kurumlara düşüyor.” Ertek, inşaat dışında da çok geniş kullanım alanları olan bu ürünlerin kullanımı için özellikle iş güvenliği konusunda yasal düzenlemeler de yapılması gerektiğinin altını çizerek “Yani bu makinalar sadece verimliliğin artmasına, işletme maliyetlerinin azalmasına değil can güvenliğine de katkı sunuyor. Bir taraftan işleri daha da hızlandırırken bir taraftan da iş kazalarını engelliyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en büyük örümcek vinç ve platform filosu
Kiralama çalışmaları hakkında da bilgi veren Ertek, Türkiye’nin en büyük örümcek vinç ve platform filolarından birini oluşturdukların söyledi. “Bizim makinalarımız tek bir işe veya sektöre hitap etmiyor. Alışveriş merkezlerinden, şantiyelere kadar her sektörde kullanılan makinalar sunuyoruz. Parça kaldırmadan cam montajına, insan kaldırma araçlarına kadar bütün dallarda bulunuyoruz” diyen Ertek firmaların kiralama yaparken dikkat etmesi gerekenler hakkında ise şunları dile getirdi: “Öncelikle firma yaptığı iş açısından hangi makinaya ihtiyaç duyduğunu doğru şekilde belirlemeli. Yanlış ürün seçimi önemli sorunlar doğurur. Biz bu konuda elbette firmalara destek oluyoruz. Müşterilerimiz bizlere ulaştığında; alanda tespit çalışmaları yaparak amaca ve alana en uygun makinayı müşterimize sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Güçlü ve hızlı servis hizmeti
Firmanın Satış Pazarlama Müdürü Yusuf Talha Ertek de, kiralamanın kullanıcı açısından önemli avantajlar sunduğunu belirterek satın alma, servis ve bakım maliyetlerinin ortadan kalktığını söyledi. Ertek, firmaların makina kiralarken, kiralama firmasının bakım, servis gibi alanlardaki gücünü ve kalitesini de göz önünde tutmaları gerektiğini aktardı. Yusuf Talha Ertek, sektörde iddialı olduklarını da söyleyerek “Verdiğimiz hizmet, çalışma arkadaşlarımız, sektöre uygun makinalarımız ve her zaman önceliğimiz olan müşteri memnuniyeti ilkemiz ile rakiplerimizden ayrışıyoruz” şeklinde konuştu. Ertek verdikleri servis hizmeti ile ilgili olarak ise şunları paylaştı: “Öncelikle makinalarımızda uzaktan bağlanma özelliği var. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise en geç 1 gün içerisinde araçlı servislerimiz müşterilerimize ulaşıyor. İzmir ve Bursa’da teknik servisimiz mevcut. Diğer illere araçlı servis ile ulaşıyoruz ama en yakın zamanda İstanbul, Antalya ve Ankara’da servisi alanı açmayı hedefliyoruz.”

Easy Lift distribütörlüğü
Yakın zamanda üstlendikleri Easy Lift distribütörlüğü hakkında da bir değerlendirme yapan Ertek, “Şu an Easy Lift markası pazarda tanınmaya başladı ve yeni getireceğimiz modellerde iyice tanınacak. Mevcut olarak elimizde RA26 modeli var. RA26, çift teleskopik boma ve kompakt boyutlara, 26 m çalışma yüksekliğine ve 12 m uzanma mesafesine sahip ve ağaç bakımı, bina bakımı ve ışık montajı için uygun bir ürün. Bunun yanı sıra RA21 için de sipariş verildi. En kısa zamanda hizmet için makinamız hazır olacak” dedi.