ELS LIFT, ZİRVE VİNÇ İÇİN ÖZEL RENKTE TASARLADIĞI TOPLAM 21 ADETLİK AKÜLÜ MAKASLI PLATFORMLARIN TESLİMATINA BAŞLADI. BU YATIRIM İLE MAKİNE PARKLARININ GÜÇLENDİĞİNİ BELİRTEN ZİRVE VİNÇ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA KİLİT, “ELS MARKALI ÜRÜNLERİ UZUN ZAMANDIR KULLANIYORUZ VE ÇOK MEMNUNUZ. BU NEDENLE YATIRIMLARIMIZA AYNI MARKAYLA DEVAM ETME KARARI ALDIK” DEDİ.
Türkiye personel yükseltici platform sektöründe global ölçekte önemli çalışmalara imza atan ELS Lift, yurtiçindeki teslimatlarına da hız kesmeden devam ediyor. Yerli üretici firma, son olarak Kayseri ve çevresindeki şehirlere vinç/platform kiralama hizmeti sunan Zirve Vinç’e özel renk çalışmalı toplam 21 adetlik makaslı personel yükseltici platformların teslimatına başladı.
ELS LIFT MEMNUNİYETİ
Daha önce ELS Lift markalı ürünleri kullandıklarını ve oldukça memnun kaldıklarına dikkat çeken Zirve Vinç Genel Müdürü Mustafa Kilit, yeni yatırımlarında da yine aynı marka üzerinden devam etme kararı aldıklarını söyledi ve şunları ekledi: “ELS Lift’ten 8-14 metre arasında değişen makine yatırımında bulunduk. ELS markasını uzun zamandır kullanıyoruz ve çok memnunuz. Bu nedenle yeni yatırımımızda da tercihimizi ELS Lift’ten yana kullandık. ELS’nin yerli bir üretici olması bizi oldukça gururlandırıyor. Marka, fiyat performans dengesi açısından da rakiplerine göre fark yaratan bir ürün gamına sahip. Makinelerin yapısı oldukça sade ve basit. Aynı zamanda markanın yedek parça bulunabilirliği de kolay.”
MAKİNE YATIRIMI
1997 yılında vinç kiralama hizmeti sunarak faaliyetlerine başladıklarını ve zaman içerisinde platform kiralama sektörüne de adım attıklarını ifade eden Mustafa Kilit, ELS Lift’ten gerçekleştirdiği platform yatırımı ile makine parkını güçlendirdiklerini söyledi ve şunları ekledi: “Zirve Vinç, 1997 yılında kuruldu. Faaliyetlerimize vinç kiralama hizmeti ile başladık. Zaman içerisinde iş ağımızı genişleterek platform yatırımında bulunduk. Farklı şehirlerde platform kullanımının yaygınlaştığını görünce yatırımlarımıza ağırlık verdik. Kayseri’de platform konusundaki eksikliği tamamlamak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Kayseri’de platform kullanılmasının öncüsü olduk diyebiliriz. Bu kapsamda da yatırımlarımıza ara vermeden devam ettirdik. Son olarak ELS Lift’ten 21 adetlik özel renkte makine siparişimiz oldu. Hazır olan makineleri teslim almaya başladık. Makine parkımızı sürekli olarak yeniliyoruz ve güçlendiriyoruz. Yıl sonuna kadar ELS Lift’ten 20 makinelik daha alım talebimiz olabilir.”
ÖZEL RENK TERCİHİ
ELS Lift’ten özel renkte makineler talep ettiğini ve markanın bu talebi en iyi şekilde karşıladığını belirten Mustafa Kilit, özel renk talep etmelerini şu sözlerle özetledi: “ELS Lift’e personel yükseltici platformlarımızın sarı ve kırmızı olması yönünde talebimizi ilettik. Kendileri de sağ olsunlar bizleri kırmadı ve talebimizi en güzel şekilde yerine getirdi. Platformlarımızı özel renkte tercih etmemizin birinci sebebi makinelerimizin diğer kiralama şirketlerinin makineleriyle karışmasını önlemek oldu. Bunun yanı sıra parkımızdaki vinçlerin tamamı sarı renkten oluşuyor. Platformların vinçlerle uyum sağlamasını istedik. Tabi en önemlisi Kayseri’de kurulan bir firmayız ve ağırlıklı olarak Kayseri’ye hizmet veriyoruz. Bu yüzden Kayserispor’un sarı kırmızı renklerini platformlarımıza yansıttık.”
SAĞLAM VE BAKIMLI MAKİNELER
Makine parklarında 10-75 ton arasında 10 adet araç üstü vinç ile 8-17 metre arasında farklı modellerde toplam 50 adet platformun olduğuna değinen Genel Müdür Kilit, “Zirve Vinç olarak sektördeki tecrübemiz, makine parkımız ve sunduğumuz kaliteli hizmet ile müşterilerimiz tarafından tercih ediliyoruz. Bu nedenle parkımızın bakımlı ve sağlam makinelerden oluşması oldukça önemli bir konu” şeklinde konuştu.
FİYATLANDIRMA SORUNU
Son olarak sektörde yaşanan durgunlukla ilgili bir değerlendirmede bulunan Mustafa Kilit, personel yükseltici platform sektörünün şu andaki en büyük sorununun fiyatlandırma olduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “İşlerimiz durgun. Şu anda makinelerin amortisman ve akü maliyetlerine kiralama yapıyoruz. Bir makine kendisini 3 yılda amorti ederse para kazanabiliriz. Fakat şu anda amorti etmek için süreler uzadı. Ayrıca makineleri sorunsuz bir şekilde kiralıyoruz ama kiradan dönen makineler oldukça yıpranıyor. Bu nedenle makineye harcadığımız paranın karşılığını alamıyoruz. Sadece hizmet veriyoruz, para kazanmıyoruz. Tabi ticaret yapıyoruz, herkes makinesini istediği rakama gönderebilir ama bu şekilde kendi kendimizi zarara uğratıyoruz. Kiralama fiyatları oldukça düşük. Fiyatların yükseltilmesi için çok mücadele ettik ama maalesef olmuyor. Belki de bölge bölge birleşmeler yapılsa ve ortak bir noktada anlaşılsa para kazanmaya başlayacağız. Şu anda platform sektörünün en büyük sorunu fiyatlandırmadır. Bu konudaki rekabet tüm kiralama firmalarına zarar veriyor.”