FATİH VİNÇ NAKLİYAT, KADIN İSTİHDAMINA DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA ELS LIFT’TEN SİPARİŞ ETTİĞİ ÖZEL RENK MAKASLI PLATFORMLARINI TESLİM ALMAYA BAŞLADI. PLATFORM SEKTÖRÜNE ELS LİFT MARKASI İLE ADIM ATTIKLARINI BELİRTEN FATİH VİNÇ NAKLİYAT GENEL MÜDÜRÜ YAVUZ GÜMÜŞGÖZ, “BİR TÜRK MARKASI İLE PAZARA ADIM ATIYOR OLMAMIZ, AYNI ZAMANDA ELS LİFT’İN ÜRÜNLERİNİN MÜŞTERİLERİMİZİN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK DONANIM VE DÜNYA STANDARTLARINDA OLMASI BİZE GÜVEN VERİYOR” DEDİ.
Türkiye personel yükseltici platform sektöründe global ölçekte önemli çalışmalara imza atan ELS Lift, yurtiçindeki teslimatlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bursa’daki modern tesisinde yerli üretim gerçekleştiren firma, son olarak Kocaeli – İzmit ve çevresindeki şehirlere nakliye, vinç ve platform kiralama hizmeti sunan Fatih Vinç Nakliyat’a, özel renk çalışmalı makaslı personel yükseltici platformların teslimatına başladı.
GLOBAL BİR MARKA: ELS LIFT
Türk markası ile platform sektörüne adım attıklarını belirten Fatih Vinç Nakliyat Genel Müdürü Yavuz Gümüşgöz, ELS Lift ile olan iş birliği hakkında şunları söyledi: “1980’li yıllarda dedem tarafından kurulan şirketimizin nakliyattan sonra hizmet vermeye başladığı alanlardan biri de personel yükseltici platformlar olmuştur. Bu alanda işe başlarken bir Türk markası ile pazara adım atıyor olmamız, aynı zamanda ELS Lift’in ürünlerinin müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve dünya standartlarında olması bize güven veriyor. Küresel alanda kendisini güçlü bir şekilde ifade eden ELS Lift’in ilerleyen zamanlarda da kendini aşacağını ve global bir markaya dönüşeceğine yürekten inanıyorum.’’
PEMBE PLATFORMLAR İLE KADIN İSTİHDAMINA DİKKAT ÇEKİLDİ
ELS Lift’ten satın aldığı paket sipariş içerisindeki üç makinenin sektördeki kadın istihdamının azlığına dikkat çekmek amacıyla özel renkte tercih edildiğini kaydeden Gümüşgöz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bulunduğumuz sektörde kadın istihdamının çok az olması nedeniyle farkındalık ve dikkat çekme adına ELS Lift’ten alım yaptığımız paket sipariş içerisindeki üç makinenin rengini pembe olarak tercih ettik. Etrafımda oldukça fazla kadın var. Özellikle bir kız babası olarak, içinde bulunduğumuz iş makineleri sektörünü severek takip edip, kızımın bu sektörde rol almasını çok isterim. Pembe bana göre sadece bir renk. Erkeğin olduğu her yerde kadının da söz sahibi olabileceği ve artık bu tarz konuların konuşulmaya bile tenezzül edilmeden aşılması gereken bir husus olması kanaatindeyim. Çünkü biz cinsiyetimiz her ne olursa olsun birlikte güçlüyüz. Her alanda kadının erkeğe olduğu kadar, erkeğinde kadına ihtiyacı var. Bu özel renk çalışma için benim çıkış noktam hayatımda ki kadınlar olsa da, aslında tüm kadınlara ithafen böyle bir renk tercihinde bulunduk.”
“MESLEKLERİN CİNSİYETİ YOKTUR”
Mesleklerin cinsiyeti olmadığına dikkat çeken Gümüşgöz, “Biz bir aile şirketiyiz. Benimle birlikte zaman içerisinde eşimin de bu sektöre ısınmasını ve işleri devralmasını temenni ediyorum. Türk gelenekleri içerisinde yer alan tabuları biraz olsun yıkarak kadınların daha cesaretli ve ön planda yer alması gerektiğini savunmaktayım. Erkek işi olarak adlandırılan eylemleri aynı şekilde kadınlarda yerine getirebilir. Bu durum erkekler içinde geçerlidir. Mesleklerin cinsiyeti yoktur. Ayrıca kadının bulunduğu ortamlardaki davranışlar, erkeklerin çoğunluk olduğu yerlere göre değişim göstermektedir. Bu durumun mesleğe saygınlık kazandıracağı kanısındayım” dedi.
“SEKTÖRE KADIN ELİ DEĞMELİ”
Personel yükseltici platform sektörüne kadın bakış açısının dahil olmasının, sektörün itibarı açısından faydalı olacağını kaydeden Yavuz Gümüşgöz’ün eşi Berat Gümüşgöz: “Kadınların cesarete ve özgüvene ihtiyacı olduğunu bunu da ancak kendilerinin dik duruşu sayesinde sağlayabileceklerine inanıyorum. Kedine güvenen bir erkek ile kendine güvenen bir kadın arasında bile birçok fark vardır. Personel yükseltici platform sektörüne kadın bakış açısının dahil olması sektörün itibarı açısından faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Her zaman nasıl daha çok kazanırım fikri yerine, nasıl daha iyi, daha güçlü, daha itibar sahibi gözükebilirim fikri de sektörün geleceği açısından önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.