Kurulduğu günden beri, sektörün tek ihtisas derneği olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Platformder, hayallerini hedef yaparak, aynı şeyleri tekrarlamadan, sektör için katma değer oluşturmaya devam etmektedir.

Bölgemizin en büyük sektörel buluşması olan Platform Günleri 2023’ü, 21-23 Eylül 2023 tarihleri arasında Tuzla Autodrom’da başarı ile gerçekleştirdik. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Platform Günleri 2023, sektör için oluşturduğumuz katma değere en güzel örnek olmuş, şimdiden uluslararası bir etkinlik olma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Etkinliğe katılan ve ziyaretçi olan herkes, bu durumu da yakından görmüştür. Uluslararası sektörel yayın gruplarında haberlerinin çıkması da bu etkinliğin cazibe merkezi olacağının işaretlerinin göstergesidir diyebiliriz.

Bu vesile ile; Platform Günleri 2023 Etkinliğine katılım sağlayan tüm firmalara, vakit ayırarak gelen tüm ziyaretçilere, açılışta bizleri yalnız bırakmayan; ARED – Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şahin ACAR’a, İMMB – İş Makinaları Mühendisleri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halide RASİM’e, ETMD – Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemil TOPAK’a, IPAF’a, Türkiye’nin Makinecileri / Makine İhracatçıları Birliğine, İSG Ekipman Sponsoru Kaya Safety Firmasına, Derneğimiz Tüm Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Abdullah TUNCER’e ve Organizasyonu Birlikte Yaptığımız Hybrid İletişim Genel Müdürü Sayın Gökhan Kuyumcu’ya, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığına, etkinliğe destek veren sektörel basından Forum Makine, Material Handling ve Vinç Platform Dergilerine, yurt dışından gelen tüm misafirlerimize, etkinlik alanını bizlere tahsis eden Autodrom Yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız.

Etkinliğimize uluslararası alanda destek veren IPAF ile artık, önümüzdeki dönemde farklı bir boyutta iş birliği yapmaya başlayacağız. Bu iş birliği sektörümüze çok önemli değerler katacaktır.

Platformder olarak her zaman Mesleki Eğitime önem vermekteyiz. Bu önemdendir ki kuruluşundan hemen sonra yaptığı ilk toplantı Ankara Başkent Öğretmenevindeki “Mesleki Eğitim Çalıştayı” olmuştur. Bu bağlamda, bu yıl 12 öğrenciye burs ve 10 öğrenciye öğlen yemeği desteği veriyoruz.

Derneğimizin talebi doğrultusunda, Motorlu Araçlar Teknolojisi Program Geliştirme Komisyonunun da desteği ile, “Personel Yükseltici Platformlar” sertifika dersinin konuları ve kazanımları belirlenerek ders bilgi formları oluşturmuştu. Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı İş Makineleri dalı 12. Sınıf öğrencilerine bu kapsamda hazırlanan program ile Personel Yükseltici Platformlar seçmeli dersi okutulmaya başlandı. Bu seçmeli ders, Platformder Yönetim Kurulu Üyesi Sibel AYGÜL tarafından haftada bir gün olacak şekilde verilmektedir.

Son olarak 28 Ekim 2016 tarihinde kurulan derneğimiz 7.yaşını kutluyor. Bu süre zarfında dernek kurullarımızda görev alan herkese ve tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla
Saruhan GÜNAYDIN
Yönetim Kurulu Başkanı