Ana Sayfa Başyazılar 4. GENEL KURUL VE YENİ BİR DÖNEM

4. GENEL KURUL VE YENİ BİR DÖNEM

9 views

Yazıma başlarken Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan tarafından oluşturulan yeni kabinenin ülkemiz ve sektörümüz için hayırlı olmasını dilerken, önümüzdeki dönemde, ülkemizin ve insanımızın her açıdan hak ettiği değere kavuşması adına “Türkiye Yüzyılı” vizyonunun başarıya ulaşacağına inancımızın tam olduğunu ifade etmek isterim.

Platformder olarak 4. Olağan Genel Kurulumuzu 16 Mayıs 2023 Salı günü, İstanbul’da üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Uzak ve yakın demeden genel kurulumuza katılan üyelerimize, sponsorlarımız AT Leasing ve Sader Akü ’ye, geçmiş dönemde çalıştığım tüm kurul üyelerine de bu vesile ile tekrar teşekkürlerimi sunarım.

2016 yılının Kasım ayında, bir grup sektör sevdalısı ile bir araya gelerek kurduğumuz PLATFORMDER, her geçen gün emin adımlar ile yürümüş ve sektörün tek ihtisas derneği olma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. 2021 yılı Haziran ayında, Pandemi sonrası, Sayın Servet Ayhan’dan almış olduğum bu bayrağı, daha ileriye götürmek için kurullarımızla büyük gayretler gösterdik.

PLATFORMDER; temsil ettiği sektöre çeşitli şekillerde fayda sağlamak, sektörel problemleri üyeleri vasıtasıyla tespit ederek çözüm önerileri geliştirip bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, istihdama katkı sağlamak, sektör paydaşlarını ekonomik olarak güçlendirmek ve haklarımızı bilmemize katkı sunmak için yeni dönemde de çalışmalarına yeni kurul üyeleri ile devam edecektir.

Seçim sonrası ülke ekonomimizin önemli dönüm noktaları olacaktır. Bu dönüm noktalarından az hasarla kurtulmak en büyük temennimizdir. Yapılan “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır.” Açıklamaları kapsamında atılacak adımları sektör adına merakla bekliyoruz.

Sektörde yatırım yapan kiralama firmalarının makine alırken döviz ile borçlanması, son dönemlerde uygun TL krediye erişimde sıkıntılar yaşanması, seçim sonrası dövizdeki belirsizlik ve ani yükselişler nedeni ile böyle bir ortamda her gün yenilenmek kaydıyla en fazla haftalık tahminlerle işlerimize devam etmek gerekiyor. Doğal olarak bu kadar belirsizlik ortamında yatırım yapmak, karar almak ve iş yapmak da son derecede zor olmaktadır.

Üretici Firmaların, Distribütörlerin, Kiralama Firmalarının, Finans Kuruluşlarının, Destek Ürün ve Hizmet Sağlayıcıların ve Nihai Kullanıcıların bir araya geleceği Platform Günleri 2023, Autodrom İstanbul’da 21-23 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Etkinliğimizi gelen talepler üzerine 3 güne çıkarma kararı aldık. Sektörün tek ihtisas etkinliğine tüm paydaşları bekliyoruz.

Öte yandan genel kurul sonrası üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda bölgesel buluşmalar gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Yapacağımız bu toplantılara şimdiden tüm sektör paydaşlarını bekliyor olacağız.

Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yaz dönemi diliyorum.

Saruhan GÜNAYDIN
Yönetim Kurulu Başkanı