11.05.2019 tarihinde gerçekleşen Platformder 2. Olağan Genel Kurulunda bizlere güvenerek yetkilendiren sektör temsilcisi üye firmalarımız için, onların bu güvenini haklı çıkartacak adımlar atmak için elimizden geleni 2019 yılı içerisinde yapmaya çalıştık.
Bizler için 2019 da yaptığımız en önemli faaliyet, TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde kurmayı başardığımız kiralama komitesi olmuştur. Komitenin kurulması sürecinde yaşadığımız problemlere rağmen dik duruşumuzla bu problemleri çözdük. Bu sayede dernek olarak sektörü temsil gücümüzü bir seviye daha artırdık.
Derneğimiz üyeleri için çözüm ortakları vasıtasıyla daha iyi hizmet vermek için çalışmalar başlattık. Özellikle Sigorta, Periyodik Kontrol ve Ürün Eğitimleri konularında önemli adımlar attık. Bu bağlamda Marmara Üniversitesi ile yaptığımız protokole istinaden, üç seminer organize ettik. Gerek sektör gerek firmalar ve gerekse İSG uzmanları ile bir araya gelme fırsatı bulduk.
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) ile olan güçlü ilişkiler neticesinde, “7 Bölge 7 Üniversite – Yüksekte Çalışmada İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesinde Personel Yükseltici Platform Kullanımı” seminerleri organize edeceğiz. 2020 yılında, sektörümüz adına bir eğitim seferberliği ilan ettik. Bu seferberliğimizin Ana Sponsoru ’da Corpus Sigorta A.Ş. oldu. Gerek kendilerine gerekse Fidancılar Sigorta Genel Müdürü Sayın Orhan Fidancı’ya katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum.
30 Kasım 2019 Cumartesi günü üyelerimizle kahvaltıda bir araya gelme fırsatı bulduk. Masif Makine kahvaltı programımıza sponsor oldu. Programda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Sayın Y. Mimar Ümit Ünal’a derneğimiz onur üyeliği taktim edildi.
PT20 – Platform Türkiye listesini, 2019 yılı için 52 firmanın katılımı ile yeniden hazırladık. Listede ilk 50 içerisinde olan firmaların makine parkı toplamda bir önceki yıla göre %5,02 büyüyerek 12.647 adete ulaşmış bulunmaktadır. Detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
Platformder Yönetimi olarak sektörümüzü ilgilendiren bir çok konuda, atılabilecek önemli adımları atmaya başladığımızı düşünüyorum. Doğru kişileri doğru platformlarda bir araya getiriyoruz, yalnız genellikle bir eksikle. Maalesef eksik olan “sektör temsilcileri” oluyor. Eğer hedeflediğimiz noktaya gitmek istiyorsak bunu ancak birlikte hareket ederek yapabiliriz. Bizim gerçekleştireceğimiz hiçbir etkinlik sektör temsilcileri ve üyeler olmadan gerçek anlamını bulamaz. Katkınız olmadan başarılı olamaz.
Unutmayalım ki el ele vererek güçlenirsek sektörümüzde kalıcı büyüme sağlayabiliriz. Platformder’ in kuruluş amacı olan bu güçlenmeyi sağlamak için hep birlikte çalışacağımıza inancım sonsuz.
Şimdiden 2020 yılınızı tebrik eder, yeni yılın tüm sektörümüze hayırlı ve bol kazançlar sağlamasını dilerim.
Saygılarımla
Servet AYHAN
Platformder Yönetim Kurulu Başkanı