Ana Sayfa Dergi Haberleri HERKÜL VİNÇ’İN PALETLİ PLATFORMDAKİ TERCİHİ “TEUPEN” OLDU

HERKÜL VİNÇ’İN PALETLİ PLATFORMDAKİ TERCİHİ “TEUPEN” OLDU

32 views

Personel yükseltici platform kiralama sektörünün oyuncuları arasında yer alan Herkül Vinç, makine yatırımları kapsamında Acarlar Makine’den Teupen marka 23 metrelik LEO 23GT paletli platform satın aldı. Yatırımlarında Teupen’i tercih etmelerinin doğru bir karar olduğuna dikkat çeken Herkül Vinç Genel Müdürü Tuncer Arıcan “Acarlar Makine’nin distribütörlüğünü yaptığı markalardan oldukça memnunuz. İşimize devam ettiğimiz sürece Acarlar ailesiyle olan iş birliğimizi sürdüreceğiz” dedi.

20 yılı aşkın süredir vinç ve platform kiralama hizmeti veren Herkül Vinç, Türkiye’de yakaladığı başarıyı dünya pazarlarına yansıtacak şekilde yatırımlarını sürdürüyor. Pazar payını artırma amacıyla ilerlediği yolda kiralama parkını da genişleten Herkül Vinç, makine yatırımlarında Acarlar Makine ve temsilciliğini üstlendiği markaları tercih ediyor. Firma, yatırımları kapsamında son olarak Teupen marka 23 metrelik LEO 23GT model paletli platformu parkına kattı. Makine teslimatında bir araya geldiğimiz Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar ve Herkül Vinç Genel Müdürü Tuncay Arıcan, iki firma arasındaki iş birliğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaliteli hizmet için doğru makineler

Araç üstü vinç ve platform kiralama hizmeti veren Herkül Vinç’in Genel Müdürü Arıcan, Teupen’i tercih etme sebeplerini, “Teupen’in ürettiği ve Acarlar’ın distribütörlüğünü yaptığı ilk makinemden istediğim verimi alabildim. Makineden memnun kaldığım için sonraki makine yatırımında da Teupen’i tercih ettik” şeklinde açıkladı. İç mekanlar ve AVM’ler gibi birçok farklı alanda hizmet verdikleri için kullanılan makinenin iş yaparken önemli bir görev de üstlendiğini belirten Arıcan, “Akıllı makinelerin bizim sahalarımız üzerindeki etkisi çok büyük. Yapılan son yeniliklerle beraber insanların ve araçüstü platformların erişemeyeceği alanlarda yeni bir araç modeli daha çıktı ve yeni sektörler açıldı. Bu sektörlerden bir tanesi paletli grubu oldu” dedi. Ortaya çıkan bu yeni gruptaki platformların dar kapılı ve yüksek tavanlı çalışma alanlarında kritik önem taşıdığına vurgu yapan Arıcan, “Sahalarda en doğru hizmeti verebilmek için, en kaliteli makineleri kullanmamız gerekiyor, bizler de bu yüzden Teupen’i tercih ediyoruz. Makineyi satın alırken satış sonrası desteğini ve makinenin arkasında Acarlar ailesinin olmasını çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu

Kablosuz joystick özelliği

Teupen’i tercih etmesinin doğru bir karar olduğunu belirten ve yeni makinedeki güncellemelerden söz eden Arıcan, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Teupen’e ait 23 metrelik LEO 23GT model paletli platformda daha önceki makinelerde olmayan kablosuz joystick özelliği bulunuyor. Eskiden operatörler kumandayı makinenin içinde bırakıp çıkmak zorunda kalıyordu ancak şu an yanlarında taşıyabiliyorlar. Makineye otomatik açılıp-kapanma özelliği eklenmiş, bu oldukça önemli çünkü bir AVM’de geniş paletli makine dar kapıdan geçemiyor ama paletin kapanmasıyla bu sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca makinede yapılan en önemli değişikliklerden birisinin de bom altına tekerlek eklenmesi olduğunu söylemeliyim. Bildiğiniz gibi bu makineler kasalı araçlarla taşınıyor ve yükleme esnasında dikkatsizlik sonucu bom ucu veya sepet altı kasaya sürtebiliyordu. Fakat makineye eklenen tekerlek sayesinde sürtme ihtimali tamamen ortadan kaldırılmış. Bizi Teupen ile buluşturan Acarlar Makine’ye teşekkür ediyorum. Bizler Herkül Vinç olarak Acarlar ailesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Servis ve SSH memnuniyeti

Parklarında bulunan makinelerin sektördeki en iyi markalardan oluştuğuna dikkat çeken Arıcan, bu parkı oluştururken Acarlar’dan birçok kez makine yatırımı yaptığını aktardı. Acarlar Makine’nin distribütörlüğünü yaptığı markalardan yana duyduğu memnuniyetle beraber, satış sonrası servis hizmetini de oldukça beğendiğini ekleyen Arıcan, “Uzun yıllardır Acarlar ile çalışıyoruz ve artık aile gibi olduk. Acarlar yalnızca satış aşamasında değil satış sonrasında da gerekli desteği sağladığı için güzel bir bağ oluşturduk. Bizim işimizde en önemli konu makineler, Acarlar da bu konuda en iyilerden birisi. Sahada çalışan makinemiz arıza yaptı dediğimiz anda servis gönderiyorlar, işlerimizin aksamaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Nitelikli personel ile hizmet vermeleri bizi ayrıca memnun ediyor. İşten anlayan, makinenin dilini bilen kalifiyeli personeller ile çalışmaları gerçekten önemli. Saydığım tüm bu özellikler sebebiyle Acarlar Makine ile uzun yıllar işbirliğimizi devam ettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Teupen çok güçlü bir marka”

Teupen marka platformun piyasada çok sık tercih edildiğini belirterek sözlerine başlayan Acarlar Makine Genel Müdürü Serkan Acar ise “Teupen, Avrupa’nın lideri ve dünyanın paletli platformlar alanındaki en üst düzey markalarından bir tanesi. Biz de Acarlar Makine olarak hem teknoloji hem de pazar payı konusunda kendisini geliştirmiş bu markanın distribütörlüğünü yapıyoruz” dedi. Son kullanıcıların Teupen’e ait platformlardan yana duyduğu memnuniyete de dikkat çeken Acar, “Teupen çok güçlü bir marka, özellikle de piyasaya sürülen son ürünlerde teknolojik gelişmeler oldukça verimli bir şekilde kullanıldı. Makineler öncekilere oranla çok daha fazla geliştirildi bu da haliyle satın alanların memnun kalmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.