EMİSYONSUZ ERİŞİM PLATFORMU PALFINGER P 250 BK EDRIVE, BU YILKİ APEX’TE DÜNYA PRÖMİYERİNİ YAPTI. 2022 YILINDA IAA VE BAUMA FUARLARINDA ORTAK PROTOTİP OLARAK SERGİLENEN eDRIVE, ARTIK OLDUKÇA VERİMLİ VE GÜVENİLİR BİR SERİ ÜRÜN HALİNE GELDİ.

40.000 kilometre yol, yüzlerce çalışma döngüsü ve sayısız test ve optimizasyon: Prototipten seri üretime giden yolculuk, özellikle en son teknolojileri kullanırken zorlu bir süreçtir. Sıfır emisyona giden yolda, vinç ve kaldırma çözümlerinde dünya pazar lideri Palfinger, erişim platformu portföyünü geliştiriyor. Firma son olarak sektör açısından son derece önemli bir ürünü APEX 2023’te tanıttı. PALFINGER’in ilk emisyonsuz erişim platformu olan P 250 BK eDRIVE, Iveco eDaily tamamen elektrikli kamyonda piyasaya sürülüyor. 2022 yılında IAA ve Bauma fuarlarında ortak prototip olarak sergilenen eDRIVE, artık oldukça verimli ve güvenilir bir seri ürün haline geldi.

Geçiş halindeki bir endüstri
Geleceğin inşaat sahaları bağlantılı, akıllı ve esnek çözümler gerektiryor. PALFINGER, Vizyon ve Strateji 2030 ile yarının zorluklarının üstesinden gelmek için bağlantılı ve akıllı entegre eksiksiz çözümler yaratma hedefini daha önce açıklamıştı. Emisyonsuz ve düşük gürültülü çalışma yakında birçok ülkede norm haline geleceğinden, elektrifikasyon burada önemli bir rol oynuyor. Erişim platformları, bu gereksinimleri karşılamak için mükemmel ürünler. Şehir merkezindeki dar sokaklarda ve engebeli arazide güvenli ve hızlı çalışma sağlıyorlar. APEX 2023’te PALFINGER, elektrifikasyonun faydaları sayesinde emisyonsuz, düşük gürültülü çalışmayı mümkün kılan bir dizi en son uygulamayı sundu.

Emisyonsuz, sessiz ve güvenli
PALFINGER EMEA Erişim Platformları Genel Müdürü Michael Gruböck “Emisyonsuz, sessiz ve güvenli. Güçlü ortağımız Iveco ile birlikte emisyonsuz Iveco eDaily şasisi üzerine monte edilen P 250 BK eDRIVE ile her açıdan hedeflerimizi karşılayan bir çözüm ürettik. Ortak uzmanlığımız, yeni bir teknolojinin yardımıyla kanıtlanmış performansı optimize etmek için başarıyla kullanıldı. APEX’te sergilenen sonuç, sektörü sürdürülebilir bir şekilde değiştirecek” dedi.

Yüksek verimlilik ve performans
Kentsel alanlarda, sürdürülebilir ve düşük gürültülü erişim platformu, yaklaşık 25 metrelik çalışma yüksekliği ile dikkat çekiyor. Light NX sınıfındaki popüler model, hem yer tasarrufu hem de sağlamlık sunuyor ve üç farklı destek konfigürasyonu ile donatılı. Tamamen elektrikli şasi, motorun yüksek torku ve verimli frenlemesi sayesinde özellikle dinamik. Çalışma sırasında, verimlilik ve performans açısından hiçbir şekilde fosil yakıtla çalışan erişim platformlu bir kamyondan daha aşağı değil. Operatörlerin çalışma şeklini değiştirmeleri de gerekmiyor.
Fuarda P 250 BK’nin dünya prömiyerine ek olarak, sergilenen diğer uygulamalar da emisyonsuz ve düşük gürültülü çalışmayı mümkün kılıyor. Mobil ve uyarlanabilir eDRIVE pil paketleri, bir P 170 TXE erişim platformuyla birlikte sergilendi. Bunlar emisyonsuz çalışmaya hızlı ve kolay bir şekilde geçiş sağlayarak elektrifikasyonun esnekliğini gösteriyorlar.